Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

De la Hoya a Arum opět ve válce. HBO údajně blokuje šlágr Lomačenko-Linares

  • Napsal Antonín Vavrda

Linares vs. LomačenkoLinares vs. LomačenkoPRAHA – Pro boxerský svět je to jeden z nejžádanějších soubojů současnosti. Hvězda první velikosti, Ukrajinec Vasil Lomačenko (10-1, 8 KO) na straně jedné, proti němu pak Venezuelan Jorge Linares (44-3, 27 KO). Jenže dohoda stále v nedohlednu. Důvod? Promotéři...

V dubnu se vrací do boxerského ringu po kontroverzní prohry s Jeffem Hornem legendární Filipínec Manny Pacquiao. Dlouho se mluvilo o tom, že by jeho protivníkem mohl být právě Lomačenko.

Na to sice dojít může, ale až později. „Pacman“, který by dle všech indicií neměl mít problém vyshazovat až do lehké váhy, si to 14. dubna rozdá opět nejspíše ve velterové váze s Američanem Mikem Alvaradem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A tak fenomenální devětadvacetiletý Ukrajinec stále na jméno dalšího protivníka čeká. V zákulisí se přitom čile jedná. Šampion WBO v super pérové váze by se mohl utkat s mistrem světa WBA v té lehké, kterým je o tři roky starší Jorge Linares.

Všichni zúčastnění jsou údajně domluvení. Na financích, místě konání (Madison Square Garden) i datu (12. května). Jenže problém jsou televize. Golden Boy Promotions Oscara de la Hoyi, kteří podporují Linarese, mají exkluzivní smlouvu s HBO Boxing.

Bob Arum a jeho Top Rank, kteří stojí za Lomačenkem, mají od loňského roku spolupráci s ESPN. Ani zde by dle všeho nebyl problém, pokud by HBO nevysílalo právě 12. května záznam očekávané bitvy #CaneloGGG 2, která se uskuteční 5. května. Na tom není nic neobvyklého, protože HBO takto pracuje obvykle. Týden po duelu vysílaném na placeném kanále (PPV), poskytne ve stejný čas požitek také těm, kteří si za něj nechtěli živě připlatit.

„Tento týden jsme se domluvili na penězích a oni přišli s tímto? Peter Nelson (prezident HBO) vše stopnul, protože chce Linarese na své kartě 12. května, kterou televize připravuje. A nechce ho pustit bojovat pod jinou televizí,“ vylil si boxerský promotérský bard ve středu srdce pro Yahoo Sports. Neodpustil si i další rýpnutí, když připomněl, že HBO (a další televizní společnosti) je nyní vyšetřování kvůli žádosti o sloučení s AT & T americkým ministerstvem vnitra.

„Golden Boy a HBO dlouhodobě řeší galavečer s datem 12. května. Jméno Jorgeho Linarese v tomto kontextu ale nikdy nepadlo. Nikdy bychom něco podobného neudělali. Tedy to, abychom zakázali nějakému bojovníkovi zápasit pod jinou televizí. Naopak, my se těšíme. A těšíme se na to, že nám Golden Boy nabídnou možnost další spolupráce s Linaresem,“ zní v následném prohlášení HBO.

A co na to Oscar de la Hoya, bývalý chráněnec Aruma, se kterým si později nemohl přijít na jméno, aby se předloni opětovně spřátelili?

„V posledních dnech se objevilo hodně spekulací, proto předkládám fakta. Linares, my i jeho promotér Akihiko Honda tento duel chceme. Neznám žádné zákony, ukrajinské svátky nebo kouzelné dny, které by zakazovaly Lomačenkovi bojovat jindy než tento termín, tedy 12. května. Naopak Linares nemá problém s ním bojovat kdykoliv jindy, HBO pak zaplatí více než je současná nabídka ESPN,“ začíná své prohlášení de la Hoya.

„Takže já vidím situaci takto: 1. Buďto ten duel bude 12. května na HBO, 2. nebo budou bojovat jiný den, 3. nebo ať Lomačenko odstoupí od zápasu, který chtějí všichni vidět. Věřím, že si vybere jednu z prvních dvou možností,“ dodal rázně.

„Je to kouzelný termín pro ESPN i Madison Square Garden. Jde o to, že se trefíme do volného termínu při play-off NBA. Jsme domluvení se všemi včetně výkonného prezidenta Golden Boy Erika Gomeze, a najednou je to problém? Protože to řekl de la Hoya a protože v zákulisí tahá za nitky Nelson?“ kontroval Arum.

Že by se křehký smír mezi oběma muži uzavřený především i kvůli společnému soupeři Alu Haymonovi z Premier Boxing Champions pomalu, ale jistě rozpadal?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze