Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dawejko: Jen hlupáci šíří drby. O tom, co se stalo v kempu Joshuy já mluvit nebudu!

  • Napsal Antonín Vavrda

Joye Dawejko a Anthony Joshua Joye Dawejko a Anthony Joshua PHILADELPHIE – Na konci července se postaví odolný a tvrdý Američan Joey Dawejko (19-7, 11 KO) v těžké váze debutujícímu ruskému knockoutérovi Muratu Gassijevovi (26-1, 19 KO). V posledních týdnech se ale bijec z Philadelphie dostal do pozornosti médií i fanoušků z jiného důvodu.

Určitě jste zaregistrovaly různé teorie o tom, proč Anthony Joshua 1. června přišel o status neporazitelného krále těžké váhy, když jej doslova v sedmi kolech vystřílel z ringu „Mr. Snickers“ Andy Ruiz Jr.

DALŠÍ NOVINKY Z JOSHUOVI:

Jednou z nich byla ta, že Joshua zažil během sparingů (některá média chybně psala o tom, že během sparingů v posledních sedmi dnech před duelem, což absolutní nesmysl) těžký knockout, který mu sebral hodně z jeho sebedůvěry.

Tím mužem, který jej knockoutoval, měl být právě devětadvacetiletý „Tank“ Dawejko. Jeho přizvání do kempu dávalo od týmu Joshuy (připravoval se na duel v zámoří) smysl, protože ačkoliv je o pár centimetrů menší než Ruiz, je podobně stavěný a podsaditý.

Spekulace přiživila skutečnost, že následně byl oznámený duel s Gassijevem. Dle některých spiklenců mu Eddie Hearn (spolu-zastupuje Gassijeva) jednoduše předhodil lukrativní duel oplátkou za mlčenlivost.

Dawejko, který v březnu notně potrápil ruského obra Sergeje Kuzmina, stejně jako loni v dubnu Bryanta Jenningse, nyní toto popřel v rozhovoru pro Fighthype.com.

„Kvůli tomu, že jsem byl v kempu Joshuy se kolem mne děje nyní spoustu věcí. Lidé mají hodně konspiračních teorií, ale moje účast v kempu AJ a nabídka na zápas s Gassijevem spolu nesouvisí. Ona totiž přišla daleko dříve, než jsem na Floridu odcestoval. Bojovat jsme měli už květnu, on měl ale nějaké zdravotní trable, takže se duel posunul,“ začal své vyprávění, které je navíc doložitelné.

Dawejko s Ruizem i JoshuouDawejko s Ruizem i Joshuou

Premiéra Gassijeva v těžké váze, bývalého šampiona té křížové, byla stejně jako u jeho jediného přemožitele – Ukrajince Alexandra Usyka –, skutečně směřována do května. Jenže oba postihla zranění, a tak se termíny jejich očekávaných vstupů mezi obry posunuly.

„Respektuji Anthonyho Joshuu natolik, že nebudu mluvit o ničem, co se stalo během sparingů. Žádné příběhy ode mne nečekejte. Nikdy jsem navíc nebyl takový typ boxera. Už jsem byl v kempech hodně šampionů a nikdy jsem neměl potřebu mluvit o tom, co se v nich dělo,“ pokračoval Dawejko, který platí za nepříjemného bijce s tvrdým zadním úderem. Ovšem ne tak tvrdým, aby dokázal své protivníky pravidelně knockoutovat.

Přestože se k příběhům z tréninků staví tímto stylem, dostal se nepříjemné pozornosti fanoušků. „Hodně lidí mi na sociálních sítích hrozilo smrtí. Tvrdili, že jsem se vychloubal, že se to rozneslo, ale já vám říkám, že nic takového není pravda. Nemluvím o sparinzích, nemám potřebu si dělat takto špinavé jméno,“ dodal rozhodně muž, který poslední tři duely prohrál a který čeká na své velké, slavné vítězství.

Dočká se ho 115kilový drobeček (při výšce 178 cm) třeba právě 27. července nad ruským tvrďákem Muratem Gassijevem?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze