Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další tragédie v ringu. Westgarth zdolal Spelmana, poté zkolaboval a zemřel

  • Napsal Antonín Vavrda

Scott Westgarth (uprostřed)Scott Westgarth (uprostřed)DONCASTER – Smutná zpráva přišla v pondělí nad ránem z britských ostrovů. Na galavečeru v Doncaster Dome ve stejnojmenném městě se v desetikolovém duelu utkali Scott Westgarth (7-2-1, 2 KO) a Dec Spelman (11-1, 7 KO). Souboj, který měl být eliminací o titul anglického šampiona v polotěžké váze skončil ale tragicky...

Favoritem souboje byl šestadvacetiletý Dec Spelman, který do něj vstupoval coby neporažený bijec. Jenže o pět let starší Westgarth jej zaskočil skvělým výkonem, ve třetím kole jej poslal k zemi, a byť ten mu down v desátém oplatil, ringový rozhodčí duel obodoval 95-92 pro Westgartha.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže vítěz se už při televizních rozhovorech pod ringem, britskou to tradicí, necítil dvakrát nejlépe, na což ostatně poukazovali také fanoušci na sociálních sítích.

Krátce poté Westgarth zkolaboval a musel být převezený do nemocnice. Zbytek galavečera, jehož hlavní hvězdou byl bývalý fotbalista Curtis Woodhouse (24-7, 13 KO), byl zrušen. „Jsem zdrcený z toho, co se stalo. RIP champ,“ napsal v pondělí bývalý hráč Hull City či Birminghamu na twitter.

To už věděl, že jeho boxerský parťák v nemocnici obklopený svojí rodinou zemřel.

Scott WestgarthScott Westgarth

„Mé myšlenky jsou u Scotta Westgartha a jeho rodiny. Je tak smutné slyšet, že zemřel. Jen to dokazuje, že tento sport není žádná sranda. V nebezpečí jsi pokaždé, když vstoupíš do ringu,“ napsal další boxer Cello Renda (29-12-2, 13 KO).

Zdrcený byl také promotér celé akce Stefy Bull. „Bůh žehnej Scottovi. Ve chvíli, kdy organizujete galavečer a mladý muž jako Scott, který dělá práci, kterou miluje, zemře, těžko hledáte slova. RIP,“ řekl britským médiím.

A pochopitelně i poražený Spellman: „Jsem zdrcený. Modlím se za Scotta Westgartha a jeho rodinu!“

Na britských ostrovech jsou v posledních několika měsících na podobné události hodně citliví. Nejznámější jsou případy Nicka Blackwella a Eduarda Gutknechta. Oba skončili po těžkých porážkách s krvácením do mozku v nemocnicích. Oba ale své duely přežili.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze