Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další roztržky v týmu Pacquiaa? Roache se dotkla slova Buboye o jeho slabém vlivu

  • Napsal Antonín Vavrda

Buboy, Roach a Pacquiao / zdroj foto: Boxingscene.comBuboy, Roach a Pacquiao / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Zatímco Filipínec Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) má za sebou cenný triumf nad do té doby neporaženým Američanem Keithem Thurmanem (29-1, 22 KO) a může sklízet oprávněné pochvaly na svoji osobu, v jeho týmu to dle všeho opět začalo vřít.

„Freddie Roach nebude mít žádný vliv na rozhodnutí Mannyho Pacquiaa, zda a kdy ukončí, nebo neukončí svoji kariéru,“ řekl pro filipínské deníky Buboy Fernandez, momentálně hlavní trenér legendárního boxera.

DALŠÍ NOVINKY KOLEM PACQUIAA:

„Jsem opravdu naštvaný. Za to, co řekl,“ kontroval jeden z nejslavnějších trenérů planety, který je v tuto chvíli v roli de facto asistenta, či poradce Pacquiaa.

Kde hledat jádro této roztržky? Roach se nechal po výhře „Pacmana“ nad Thurmanem slyšet, že bude prvním, kdo mu poradí, aby skončil, pokud uvidí, že se jeho pohyb a ruce zpomalují. Právě na tato slova Fernandez doma pro The Manila Bulletin reagoval.

Znovu tak ukázal, že vztahy v táboře šampiona osmi vah nejsou úplně idylické a že oba muži de facto soupeří o moc a post jedničky v týmu Pacquiaa. Ptáte se, jak je možné, že muž, který se de facto vše, co umí (Buboy je skvělý lapař), naučil od Roache, se jej nyní snaží vyštípat?

Jednoduché: jde o Pacquiaova kamaráda z dětství, oba se znají tři dekády, jsou nejlepšími kamarády. A co si budeme povídat, Buboy nestojí legendárního bijce tolik peněz jako Roach, který se ho ujal ve chvíli, kdy v roce 2001 vstoupil na americkou půdu s cílem dobýt svět. Ovšem nikdo ho tehdy de facto neznal a pro nikoho nebyl zajímavý.

Jen pro Roache.

Tomu se ale „odvděčil“ tím, že ho před zápasem s Argentincem Lucasem Martinem Matthyssem vyhodil a na jeho místo posunul právě Buboye. Důvod? Špatná komunikace během kontroverzně prohraného duelu s Jeffem Hornem. Kdo ale duel sledoval pozorněji, uvidí, že pokud někdo narušoval komunikaci, pak Buboy, který prostě a jednoduše už nechtěl být dle všeho jen asistentem.

Přestože v Kuala Lumpur triumfoval pod vedením kamaráda poprvé od triumfu nad Miguelem Cottem před limitem, Roach se do jeho týmu opětovně vrátil. „Promluvili jsme si z očí do očí a já se mu omluvil. Vše je tak, jak má,“ usmíval se Pacquiao před lednovým vítězstvím nad Adrienem Bronerem.

Na Thurmana absolvoval velkou část přípravy doma na Filipínách pod dohledem Buboye, na poslední zhruba měsíc se ale už přemístil do Los Angeles, kde formu dolaďoval s Roachem. A ten si jej nemohl vynachválit. Přesto po zápase pronesl ona slova, která rozjela současné napětí.

„Nechápu to. Víte, kdybych viděl, že zpomaluje, tak mu to řeknu. Upřímně, na rovinu, nemám potřebu mu totiž lhát. Nevím, proč to Buboy řekl, protože já jsem nepronesl, že mu zakážu boxovat, jen bych Mannymu sdělil svůj názor. Stejně jako si myslím, že je v divizi pár mladých kluků, od kterých by se měl držet dál (Terence Crawford a Errol Spence Jr.),“ vzkázal do Asie Roach.

„Pokud Manny bude pokračovat v tom, co dělal v posledním boji, může ukázat i mladým dravcům v divizi, že ještě neskončil. Je zdravý, jeho mysl je čistá, ale...,“ dodal jeden z nejlepších trenérů posledních tří dekád.

Přijde za ním nyní pro změnu s omluvou Buboy Fernandez, který přitom na první pohled působí hodně nenápadně a tiše?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze