Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další přešlap WBA. Boxer, který je kousek před Šourem, může bojovat s Joshuou

  • Napsal Antonín Vavrda

Mladen Miljas coby kanadský šampionMladen Miljas coby kanadský šampionPRAHA – Nejstarší z prestižních boxerských federací, WBA, pokračuje ve svých šílenostech v žebříčcích. Konkrétně v nejsledovanější těžké váze. V nejnovějším vydání zařadila do elitní patnáctky, která může boxovat s mistrem světa, Kanaďana Mladena Miljase (12-0, 12 KO).

Měří 198 cm, v posledním zápase hrálo jeho 110kilové tělo samým svalem. V sedmadvaceti letech je určitě zajímavým prospektem těžké váhy. Nyní díky šikovnosti manažerů nejen zajímavým prospektem...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Federace WBA, jedna ze čtyř nejprestižnějších boxerských organizací světa a také ta nejstarší, zařadila boxera s evropskými kořeny mezi patnáctku nejlepších těžkých svého ratingu. Jistě, na první dobrou si člověk řekne, proč ne? Dvanáct výher, dvanáct knockoutů, jen jednou se Miljas podíval do třetího kola.

A právě zde je onen problém: kvalita oponentů. Ano, jména Matthew Greer, Travis Fulton a Dillon Carman zasvěcenci znají, o tom žádná. Na druhou stranu, ostatní jména jsou více než zvláštní, celkový rekord soupeřů Miljase zní: 93 výher, 96 porážek a 3 remízy.

V posledních čtyřech duelech, díky kterým se do ratingu dostal, pak porazil Aarona Chaverse (8-8-1), právě Greera (16-22), Waymana Cartera (3-3) a Fultona (25-46-2). Opravdu je tento seznam vstupenkou mezi elitu ratingu WBA?

Jen tak mimochodem, Miljas se v neoficiálním světovém žebříčku BoxRec.com až kanadskou pětkou a figuruje jen devatenáct míst od českého jedničky a šampiona Pavla Šoura (11-3, 6 KO), jehož rekord je sice zatížen třemi prohrami, ovšem i daleko kvalitnějším seznamem protivníků. A nebaví se zde jen o těch zahraničních, ale i domácí dvojici Václav Pejsar – Tomáš Šálek.

Rating WBA v těžké váze pro červenecRating WBA v těžké váze pro červenec

Mimochodem, od této federace nejde o jedinou botu. WBA dlouhodobě „válčila“ s Portoričane Frese Oquendem, který si soudně zajistil šanci bojovat o pás poté, co kontroverzně prohrál s Uzbekem Ruslanem Čagajevem v čečenském Grozném.

Co na tom, že mu v té době bylo 41 let, pět let držel federaci v šachu, regulérní pás šampiona dlouho nebyl k mání (pouze jeho prozatímní verze). Že samozřejmě tento titul navíc s ohledem ke statusu „Superšampiona“ žádnou váhu, není třeba dodávat, ale to je zase jiný příběh.

Zmíněný Oquendo už šest let nestál v ringu, WBA vůči němu konečně nemá žádné závazky, přesto je stále číslem 15 v žebříčku. Před Miljasem pak byl čtrnáctkou jistý šestatřicetiletý Christopher Lovejoy s taktéž působivou bilancí 19-0 (19 KO). Bijec s přezdívkou „Pretty Boy“ přesto figuruje v ratingu BoxRec.com na 419. místě, z Američanů je 115. Důvod? Kombinovaný rekord jeho soupeřů je aktuálně 39 výher – 177 porážek – 12 remíz. Ano, nejde o chybu, čtete čísla správně.

Jak dlouho se bude ještě WBA zesměšňovat? Jak dlouho bude více než ostatní federace (byť ani tam není vše průzračně čisté) mlátit do očí její korupční praktiky, které dávají vzpomenout na divoká poválečná léta, kvůli kterým se bývalá NBA (Národní boxerská asociace) nakonec rozpadla a vznikly WBA s WBC, aby se následně přidaly IBF a WBO.

Skoro to vypadá, že s nástupnictvím jako by ve WBA zůstaly na živu některé neduhy...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze