Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další trable 'Toho Největšího'. Ali byl hospitalizován kvůli potížím s dýcháním

  • Napsal Antonín Vavrda

Muhammad AliMuhammad AliPHOENIX – Jeden z nejlepších boxerů všech dob – Muhammad Ali (56-5, 37 KO) – byl ve čtvrtek hospitalizován kvůli respiračním problémům v nemocnici ve Phoenixu. Dle jeho mluvčího nejde o nic vážného, pravda ale je, že stav čtyřiasedmdesátileté legendy nepůsobí příliš pozitivním dojmem.

Ali, který se za poslední půlrok objevil na veřejnosti dvakrát, by měl být každopádně tentokrát propuštěný z nemocnice během pár dní.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Je léčený jeho špičkovým týmem a je v dobrém stavu. Očekává se, že půjde o krátký pobyt v nemocnici. V tuto chvíli jeho rodina uctivě žádá o respektování jeho soukromí,“ řekl zámořským médiím mluvčí jeho rodiny Bob Gunnell. Zároveň odmítl sdělil další podrobnosti o jeho hospitalizaci.

Slavný boxer těžké váhy, který se stal v amatérském ringu olympijským vítězem v Římě 1960 (v polotěžké váze) a poté mezi profesionály třikrát mistrem světa, měl letos navštívit Londýn, návštěvu k výročí padesáti let od jeho druhé bitvy s Britem Henrym Cooperem na legendárním Highbury, byl ale nucený zrušit.

Důvod? Špatný zdravotní stav.

Ali byl hospitalizován v nemocnici počtvrté během necelých dvou let, naposledy strávil několik dní na lůžku mimo svůj domov na začátku roku 2015. Tehdy mu byl nejprve diagnostikován zápal plic, později se ukázalo, že se mu „jen“ vrátila infekce močových cest, kvůli kterým byl v nemocnici dvakrát na konci předchozího roku.

Slova přání brzkého uzdravení bijce přezdívaného „Ten Největší“ každopádně i nyní zaplavila sociální sítě, mezi jinými také od prvního boxera, který vydělal v ringu 100 milionů dolarů, Sugara Raye Leonarda.

 

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze