Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další pokus. Wilder-Joshua je pro DAZN prioritou, proběhlo první velké setkání

Deontay Wilder / zdroj foto: Boxingscene.comDeontay Wilder / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – V úterý odpoledne se sešli v New Yorku čtyři důležití lidé – Shelly Finkel, „neviditelný“ Al Haymon, Lou DiBella a John Skipper. Důvod jejich kávy o páté? Jednání o smlouvě Deontaye Wildera (40-0-1, 39 KO) se streamingovým gigantem DAZN a tím i umožnění střetu americké hvězdy s Britem Anthonym Joshuou (22-0, 21 KO).

„Setkali jsme se. Ale nic nebylo vyřešeno, interně se o tom nyní budeme bavit dál, abychom se později znovu setkali a jednali,“ řekl Finkel, zkušený to manažerský bard, pro ESPN.

VÍCE O DEONTAYI WILDEROVI:

O co v tuto chvíli jde?

Pojďme si nejdříve udělat menší sondu.

Deontay Wilder, šampion prestižní federace WBC, bojuje pod hlavičkou televize Showtime Boxing. Jenže už na podzim probleskly informace, že nejde o exkluzivní dohodu na více duelů, což nepřímo potvrdil i výkonný ředitel televize Stephen Espinoza.

Nejprve se pokusily Wildera před pár týdny zlákat Top Rank a ESPN, jenže Američan nabídku na 12,5 milionů dolarů za odvetu s Britem Tysonem Furym (27-0-1, 18 KO), který se těmto subjektům už dříve zavázal, odmítl. Mimochodem – Fury má za příští duel dostat milionů 20.

Tím padla možnost okamžitého druhého střetu obou neporažených obrů, kteří se loni v prosinci rozešli smírem. Kontroverzním a těsným, ale smírem.

A tak do hry opět vstoupil Matchroom a DAZN. Tentokrát především druhý jmenovaný subjekt, gigant na poli streamingových sportovních přenosů. Možná právě pro to, že se do toho momentálně „neplete“ Eddie Hearn, promotér Joshuy, byli zástupci Wildera ochotni se se Skipperem sejít.

A možná ještě překvapivěji už včera, původně se mluvilo o pozdějším termínu v tomto týdnu.

„Nebudu nic více konkretizovat. Diskutujeme s hodně lidmi a boxery, ale jen výjimečně pouštíme ven informace před tím, než máme dohodu uzavřenou. Takže nic více, než skutečnost, že jednáme a že nám pochopitelně jde o zápas Wildera s Joshuou, vám nyní neřeknu,“ zaznělo z úst šéfa DAZN, který si už minulý týden s Wilderem telefonoval.

Skipper zároveň v posledním půl roce podepsal za 365 milionů dolarů Mexičana Canela Alvareze (11 zápasů), následně i jeho rivala Gennadije Golovkina. Zde se mluví o devítimístní částce za šest duelů s tím, že jeden z nich bude #CaneloGGG3.

A po zajištění velkého střetu ve střední váze si dal Skipper za prioritu sjednocení těžké váhy. Joshua totiž má ve vlastnictví zbylé tři pásy v této divizi – federací WBA, IBF a WBO.

„Myslím, že je to skvělá šance, jak se k tomuto souboji konečně dopracovat. Mnohokrát jsem k nim natáhl ruku, abych jim udělal nabídku, oni to vždy odmítli, protože si neuvědomují, kdo je tou hlavní stranou. Ale už díky podpisům Canela a Golovkina nám DAZN ukázalo, kdo je tou hybnou silou. Myslím, že pokud jej podepíší, půjde vše snadněji. Nebudu to já, kdo bude dělat dohodu o zápase AJ – Wilder, ale Skipper,“ řekl o víkendu Hearn.

A má pravdu, tato skutečnost by mnohé usnadnila. Právě jeho jméno bylo totiž několikrát skloňované coby hlavní faktor pro zatím vždy neúspěšná jednání mezi oběma rivaly. Jak Wilder, tak Joshua totiž opakovaně tvrdí, že se utkat chtějí.

Zajímavostí budiž také skutečnost, že ani britský bijec nemá s DAZN exkluzivní smlouvu, tuto výsadu má jeho domácí televize Sky Sports. Streamingový gigant je pouze zprostředkovatelem jeho duelů pro americký trh, první hlubší spolupráce nastane až nyní pro jeho zámořský debut proti Jarrellu Millerovi (23-0-1, 20 KO), ke kterému dojde 1. června.

Už o dva týdny dříve by se měl se Showtime rozloučit Wilder střetnutím proti svému povinnému vyzývateli Dominiku Breazealemu (20-1, 18 KO). Jejich střet pro Barclays Center v Brooklynu ještě sice není potvrzený, WBC dokonce už zajistila dražbu, obecně se ale očekává, že se obě strany domluví dříve než v polovině dubna.

Mimochodem, ohledně dohody DAZN a Wildera bude klíčové ještě to, jak se ke všemu postaví v úvodu zmíněný Haymon. Neviditelná hybná síla boxerské scény totiž na rozdíl od Showtime má se šampionem WBC dohodu, Wilder patří do jeho projektu Premier Boxing Champions. A ten vedle televize Showtime spolupracuje s FOX Sports.

Dojde nakonec ke shodě, ze které by těžil celý boxerský svět? Spekuluje se o tom, že právě bitva Wilder – Joshua by se mohla stát nejdražším zápasem historie těžké váhy a druhým nejdražším po střetu Mayweather vs. Pacquiao.

Ten vydělal přes 600 milionů dolarů a prodal 4,6 milionů PPV. Střet o krále těžké váhy by se mohl dostat někam k hranici 2,5 milionů prodaných PPV a vydělaným 300 milionům dolarů...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze