Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další boxerská paráda? Loma a Campbell mají volnou ruku ke vzájemnému střetu!

Lomačenko vs. CampbellLomačenko vs. CampbellPRAHA – Jeden z nejlepších boxerů současností, Ukrajinec Vasil Lomačenko (13-1, 10 KO), dostane šanci na třetí titul v lehké váze. WBC posvětila jednání mezi ním a Britem Lukem Campbellem (20-2, 16 KO).

Tohle by mohla být pořádná zábava, jen co je pravda.

Na jedné straně téměř neporazitelný levoruký stroj, který baví celý svět svým boxerským uměním a má v držení pásy WBA a WBO v lehké váze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Na straně druhé taktéž v otočeném gardu boxující ostrovní talent, který byl předloni blízko vytouženému titulu mistra světa, jenže s Venezuelanem Jorgem Linaresem těsně prohrál 1-2 na body. Mimo jiné také kvůli počítání ve druhém kole.

Oba se potkali jednatřicetiletý bojovníci se potkali pod pěti olympijskými kruhy. Lomačenko ke zlatu ve váze do 57 kilogramů (pérová váha) z Pekingu 2008 přidal druhé v Londýně 2012, tentokrát ve váze lehké. Campbell se pak stal jeho nástupcem na uvolněném trůnu, když před domácími fanoušky ovládl ve váze do 56 kilogramů (vznikla sloučením bantamové do 54 kg a pérové do 57 kg).

A teď to vypadá, že se potkají mezi profesionály. V jednom ringu proti sobě. Stačí „maličkost“, aby se domluvili jejich promotéři Bob Arum a Eddie Hearn. Což nebude snadné, ale také to není nic nemožného.

„Cílem Lomačenka je být nesporným šampionem lehké váhy. A toto je krok tímto směrem. Rádi bychom bojovali v Anglii,“ naznačil celkem jasnou vizi a také vůli se domluvit Carl Moretti, viceprezident Top Rank Boxing již zmíněného Aruma.

Ukrajinský přízrak se dostal do pozice k jednání dopisem adresovaným na vedení WBC. Pás této federace v lehké váze totiž uvolnil Američan Mikey Garcia (39-1, 30 KO), který už v lehké váze boxovat nehodlá. A jehož povinným vyzývatelem byl právě Campbell. A po němž hodně toužil právě Lomačenko.

A když již Garcia ve váze není, souboj těchto dvou se nabízí.

„WBC podobná rozhodnutí nedělá často. Nedává jiným šampionům šanci boxovat o jejich pásy. Jen těm výjimečným. A nás těší, že mezi ně patří i Lomačenko,“ řekl ESPN Egis Klimas, manažer svého krajana. „Je to pro nás skvělá zpráva, ale jen začátek. Protože Campbell nebude snadným soupeřem. Navíc se nejspíše bude boxovat v Anglii, kde má po zisku olympijského zlata obrovskou podporu fanoušků,“ přidal.

I když to může vypadat na idylku, i když obě strany jednají, Campbellův promotér Eddie Hearn z rozhodnutí WBC nadšený není. „S rozhodnutím WBC vůbec nesouhlasím. Nevím, proč musí být do ratingu WBC zapojený další šampion, proč má dostat šanci boxovat o volný pás, když jsou tu kluci, kteří si budují v žebříčku dlouhodobě svoji pozici,“ zaznělo z úst šéfa Matchroom Boxing.

Ten měl s Campbellem trochu jiné plány. Nejprve boj o volný pás a poté střet dvou šampionů lehké váhy. „Luke je tím soubojem nadšený. Holt bude o něco dříve, už jsem mluvil s Carlem Morettim. Duel bude určitě na ostrovech,“ přidal.

Která televize (zda ESPN, či DAZN, nebo obě) a kdy k němu dojde ale ještě jasné není. Lomačenko by měl být připraven koncem srpna, či na začátku září, jelikož si 12. dubna při vítězné obhajobě proti dalšímu Britu Anthonymu Crollovi vykloubil prst na pravé ruce a nemůže ještě stále trénovat.

Ať už bude tento souboj na podzim kdykoliv, mají ale fanoušci opravdu nač těšit.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze