Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

DALŠÍ BOMBA VYBUCHLA! Povětkin se skutečně utká 31. března s Pricem

  • Napsal Antonín Vavrda

Povětkin vs. PricePovětkin vs. PriceLONDÝN – Potvrzeno, podepsáno a konec spekulacím. Ruský bohatýr Alexander Povětkin (33-1, 23 KO) se 31. března na obřím stadionu v Cardiffu postaví Britu Davidu Priceovi (22-4, 18 KO). Oba titáni budou dělat předskokany dvojici Anthony Joshua (20-0, 20 KO) – Joseph Parker (24-0, 18 KO), kteří si to rozdají o kralování nad současnou těžkou vahou.

O tom zápase se spekulovalo opravdu dlouho. Extrémně dlouho. Osmatřicetiletý Rus je aktuální světovou dvojkou na ratingu BoxRec.com a jedničkou federací WBO a WBA. O světové pásy těchto federací se utkají právě Joshua s Parkerem (navrch bude ve hře ještě titul organizace IBF).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Čtyřiatřicetiletý britský obr pak několikrát ztroskotal ve své cestě ke světovému titulu a nehynoucí slávě. Dvakrát ho zastavil americký „Tygr“ Tony Thompson, další dvě prohry přišly v posledních třech letech od Erkana Tepera a Christiana Hammera.

Souboj s Povětkinem tak je pro Priceho poslední šancí něco v profesionální kariéře dokázat. V případě porážky bude jeho kariéra definitivně hodnocená jako zpackaná. Jako kariéra talentu, který jej nikdy nedokázal naplno rozvinout a kterého brzdila zranitelná brada a slabá psychika.

„Je to pro mne obrovská, obrovská šance. Nečekal jsem, že by se podobná příležitost mohla nyní objevit. Nikdy jsme nebyl v pozici velkého outsidera, ale mám všechny zbraně, kterými mohu zápas vyhrát. Jdu tam bez tlaku na svoji osobu a myslím, že lidi uvidí to nejlepší z Davida Priceho. Cítím, že to bude moje noc,“ řekl pro Sky Sports 203 centimetrů vysoký liverpoolský rodák.

Povětkin vs. Parker

Ten naposledy boxoval na začátku prosince proti Polákovi Kamilu Sokolowskimu (4-12-2, 1 KO). Toho sice porazil v šesti kolech hladce na body, oslnivý výkon ale rozhodně nepředvedl. Dlužno dodat, že kromě psychiky často zrazovalo Priceho v jeho kariéře zdraví, kvůli kterému musel několik velkých duelů už odložit, nebo zrušit.

O to větší překvapení tak je, že nyní kývl na nabídku Matchroom Boxing a Eddieho Hearna na souboj s ruskou hvězdou, pro kterého to bude první duel kariéry mimo evropský kontinent. Toho zastupuje ruský boháč Andrej Rjabinskij, který se netají dobrými vztahy právě s Hearnem. Oba muži už mluvili také o možnosti střetu Joshua vs. Povětkin.

Dá se očekávat, že pokud oba 31. března zvítězí, mohlo by na toto setkání skutečně dojít. Tedy pokud se AJ nedomluví s Američanem Deontayem Wilderem (toho čeká 3. března bitva s Kubáncem Luisem Ortizem).

„Jsem nadšený, že se všechno povedlo dotáhnout a že budu boxovat na tomto parádním galavečeru. Očekávám, že předvedu špičkový výkon, kterým si zajistím duel s vítězem souboje Joshua vs. Parker,“ zaznělo z úst „Ruského Vítěze“, který shodou okolností porazil v polovině prosince posledního přemožitele Priceho – Hammera. A přestože ho jasně přeboxoval po dvanácti kolech na body, ani on vyloženě neoslnil.

Zápas Povětkin vs. Price zapadá do aktivity promotérů v těžké váze a především pak té Hearnovy. Týden před velkou show v Cardiffu se v londýnské O2 Arena střetnou Dillian Whyte (22-1, 16 KO) s Lucasem Brownem (25-0, 22 KO), kde bude ve hře Stříbrný pás WBC a pozice jedničky této federace, na začátek května je pak připravená odveta mezi Tonym Bellewem (29-2-1, 19 KO) a Davidem Hayem (28-3, 26 KO).

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze