Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další bomba před výbuchem. Bellew je blízko dohodě s králem 'kříže' Usykem

  • Napsal Antonín Vavrda

Alexander Usyk vs. Tony BellewLONDÝN – Poslední dny jako by zažívali fanoušci boxu předčasné Vánoce. Ze všech stran přilétají zprávy o jednom zajímavějším domluveném (nebo předdomluveném) zápase za druhým. Mezi ty nejočekávanější patří střet krále křížové váhy Alexandra Usyka (15-0, 11 KO) s britskou hvězdou Tonym Bellewem (30-2-1, 20 KO).

Je to přesně týden, co si dali v Paříži kávu Eddie Hearn a Alexander Krassjuk. Ne, nedomlouvali si ve francouzské metropoli vlastní rande. Oba zde jednali o jiném dostaveníčku. Tom boxerském, mezi pětatřicetiletým Bellewem a o čtyři roky mladším Usykem.

VÍCE K ZÁPASU USYK VS. BELLEW:

Ukrajinský bijec je aktuálně držitelem pásů všech čtyř prestižních organizací (WBC, WBA, IBF a WBO) v křížové váze. Bellew byl v roce 2016 šampionem WBC této váhy, následně se ale posunul do těžké divize, aby zde dvakrát zbil krajana Davida Hayeho.

„Měli jsme v Paříži hodně pozitivní sezení s promotérem Usyka. Smlouva ještě uzavřena není, ale je zde další pokrok pozitivním směrem a my budeme za pár dní pokračovat v dalších jednáních. Oba bojovníci se utkat chtějí, tak snad se domluvíme,“ pronesl v minulém týdnu Hearn, který to nyní schytává za to, že si to Deontay Wilder rozdá s Tysonem Furym, nikoliv s Anthonym Joshuou (přestože není všem dnům konec).

„První setkání dopadlo dle všeho dobře, ale věci se mohou samozřejmě rychle změnit. Znáte to, uvidíme, ještě nejsme domluveni na místě konání a dalších okolnostech, ale vypadá to nadějně,“ zaznělo z úst britského bijce.

Poslední zápas Tony Bellewa

Ten zároveň dodal zajímavou větu: „Jedno je jisté, musíme se utkat v letošním roce, protože to můj poslední rok v boxu. V roce 2019 mne nikdo v ringu coby bojovníka už neuvidí.“

Dle zákulisních informací ale vše nasvědčuje, že dohoda je hodně blízko, proti totiž nejsou ani jednotlivé federace. Ostatně u té WBC má Bellew stejnou výsadu jako Ukrajinec Vitalij Kličko, tedy výhradní právo vyzvat úřadujícího šampiona své váhy.

Usyk se zatím k jednáním nevyjádřil, jeho tým ale spřádá velké plány. „Za prvé, je tu Bellew. Ten zápas musíme vyhrát. A pak jsou tu další možnosti v křížové, nebo těžké váze. Je tu třeba André Ward, který ostatně říká, že by to rád také zkusil v těžké divizi. Proč se s ním neutkat na americké půdě. Je jisté, že Alexandra přesun do supertíhy nemine. Ale nejdříve je tu Bellew,“ zaznělo z úst jeho manažera Egise Klimase.

Mimochodem, už je nastřeleno také datum. Obě strany jednají o 10., nebo 17. listopadu. Zajímavé, co říkáte? Pokud by totiž došlo na to druhé, byla by to pořádně dlouhá boxerská noc. Právě ten den by se v americkém Las Vegas měli utkat Deontay Wilder a Tyson Fury.

Poslední zápas Alexandra Usyka

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze