Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Čtyři víkendy na Hearnově zahradě. Vrchol obstarají Whyte, Povětkin a Taylorová

  • Napsal Antonín Vavrda

Eddie Hearn na své zahradě / zdroj foto: Boxingscene.comEddie Hearn na své zahradě / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Jak slíbil, tak také koná. Od prvního srpna se mohou fanoušci profesionálního boxu těšit na čtyři parádní galavečery z dílny Matchroom Boxing. Ty se uskuteční na zahradě panství v Brentwoodu v Essexu nedaleko Londýna, které patří šéfovi stáje, Eddiemu Hearnovi. Respektive jeho rodině.

„Tohle bude výbušné. Eddiemu se povedlo připravit skvělý letní program pro fanoušky našeho sportu. Ostatně posuďte sami,“ začal oznámení čtyř sobotních akcí Adam Smith, výkonný ředitel Sky Sports.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A těžko lze s jeho slovy polemizovat.

Hned na úvod zde bude 1. srpna menu o pěti chodech. V akci bude například skvělá lehká váha James Tennyson (26-3, 22 KO), stále ještě relativně neobroušený diamant těžké váhy jménem Fabio Wardley (8-0, 7 KO). Tenhle pětadvacetiletý hromotluk z Ipswiche je chráněncem Dilliana Whyta a nikde není psáno, že by brzo mohl dosáhnout úspěchů svého manažera.

Vrcholem pak bude dvanáctikolová řežba mezi Samem Eggingtonem (28-6, 17 KO) a Tedem Cheesemanem (15-2-1, 9 KO). Že tohle bude klasická ostrovní bitka, o tom nemusí nikdo pochybovat.

První galaPrvní gala

O týden později, tentokrát už v pátek 7. srpna, bude stát akce na ženách. Talentovaná Terri Harperová (10-0, 5 KO) si to o pásy IBO a WBC v super pérové váze rozdá s velezkušenou Natašou Jonasovou (9-1, 7 KO), první to boxerkou, která oficiálně vstoupila (se svojí soupeřkou) do olympijského ringu.

Garde budou oběma dámám dělat Anthony Fowler, či Chris Billam-Smith (10-1, 9 KO), který si to v souboji o pás Commonwealthu v křížové váze rozdá s Nathanem Thorleym (14-0, 6 KO).

Druhé galaDruhé gala

Opět v pátek – 14. srpna – přijde na řadu další pětizápasová porce. Těšit se můžeme na krásnou Shannon Courtenayovou (5-0, 2 KO), či hlavní titulovou bitvu, tentokrát o pás Commonwealthu ve střední váze mezi Felixem Chashem (12-0, 8 KO) a Jasonem Welbornem (24-8, 7 KO).

Třetí galaTřetí gala

A jak to, tak bývá, to nejlepší přijde na konec. Sice jsou zatím na sobotu 22. srpna zatím naplánovány „jen“ čtyři zápasy, ve hře bude ale hned šest titulů.

O pás WBO Global ve velteru si to rozdají Luther Clay (13-1, 5 KO) a Chris Kongo (11-0, 6 KO). Své čtyři pásy v lehké váze bude hájit Irka Katie Taylorová (15-0, 6 KO). Ta se měla střetnou s Portoričankou Amandou Serranovou (38-1-1, 28 KO), ta ale skrze svého manažera vzkázala, že ze zápasu odstupuje, protože po několikerém odkladu ji Hearn neustále snižuje plat za tento šlágr.

To ale uprostřed pracovního týdne jak britský promotér, tak i Lou DiBella, který hvězdnou krajanku Miguela Cotta zastupuje, odmítli. Oba mluví o tom, že stále jednají a že je tento střet stáje ve hře. „Chápu, že na to nechce Amanda přistoupit, proto jednáme. Amanda má podepsanou smlouvu na duelu proti Katie, ovšem se měl uskutečnit ještě před koronavirovou pandemií,“ začal své povídání pro Boxingscene.com DiBella.

Čtvrté galaČtvrté gala

„Amandě byly hrazeny náklady na trénink na zápas, který se neuskutečnil a který se snažíme přeplánovat. Ano, jsou tu jiné podmínky, ale také okolnosti. Pokud se rozhodně, že přesto do toho zápasu jít nechce, je to její svobodné právo, nikdo ji nutit nemůžeme,“ dodal.

„Není tam žádné takové snížení peněz, o kterém mluvila Amanda a její manažer Jordan Maldonado. „Ale ano, jde o peníze, protože ten zápas měl být před 20 tisíci lidí v Manchesteru a nyní to nejde. Ale myslím, že pokud jsme schopni uspořádat duel Whyte vs. Povětkin, pak by neměl být problém tento. A dostat je na stejnou akci? Sen,“ doplnil jej Hearn.

A ví, o čem mluví. 22. srpna totiž vedle zmíněných zápasů chystá dva šlágry těžké váhy. Nejprve se do sebe zaklesnou Martin Bakole (15-1, 12 KO) a Sergej Kuzmin (15-1, 11 KO), následovat budou oni zmínění Dillian Whyte (27-1, 18 KO) a Alexander Povětkin (35-2-1, 24 KO). Ve hře bude prozatímní pás WBC a Whytova pozice povinného vyzývatele vítěze střetnutí Tyson Fury – Deontay Wilder III.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze