Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Crawford: 'Je frustrující, že se mi kluci z PBC vyhýbají.' Bude Lovit v lehkém velteru?

Crawford proti KhanoviCrawford proti KhanoviNEW YORK – Dle očekávání se Američan Terence Crawford (35-0, 26 KO) postaví ve svém příštím souboji už 14. prosince Litevci Egidijusi Kavaljauskasovi (21-0, 17 KO), který je jeho povinným vyzývatelem ve federaci WBO ve velterové váze. Sám má ale trochu jiné choutky.

Rozdělení sil ve velteru je celkem jasně dáno.

Jedničkou celé divize je už dvaatřicetiletý neporažený šampion WBO, kterého zastupuje Top Rank Boxing.

DALŠÍ NOVINKY Z VELTERU:

Následují Errol Spence Jr., Manny Pacquiao, Shawn Porter, Danny Garcia, Jorgenis Ugas, Keith Thurman a Mikey Garcia. Všichni patří do konkurečního projektu Premier Boxing Champions (PBC), za kterým stojí boháč Al Haymon. A ten má všechno, jen ne vstřícné vztahy s Bobem Arumem, zakladatelem Top Rank Boxing.

„Je to doslova frustrující. A přijde mi to jako obchodní tah, kdy jde více o byznys než o sport. Nebudu je pomlouvat, nenávidět, ale vím, kde jsem, co dělám a jakou hru hrají. Musím se ale soustředit na sebe, na svoji rodinu, na to, abych ji uživil a stal se nejlepším boxerem napříč vahami. Věřím, že jsem nejlepší ve velteru a jsem ochotný to kdykoliv a proti komukoliv dokázat,“ řekl bijec přezdívaný „Lovec“ pro Los Angeles Times před blížící se newyorskou bitvou s Kavaljauskasem.

Ten byl sice špičkovým amatérem, dvakrát se podíval na olympijské hry, má doma bronz z MS 2011, ovšem mezi profíky tolik zkušeností nemá. V jeho záznamu je jediné velké vítězství, nad Rusem Davidem Avanesjanem z loňského února. Naposledy pak v září už s kontraktem na Crawforda v kapse sporně remizoval s Rayem Robinsonem. Je jasné, že Crawforda zajímají trochu jiná jména.

„Jestli někdy dojde na zápas s Errolem (momentálně se dostává z následků děsivé nehody, po které ale neměl nic zlomeného, ovšem řídil pod vlivem omamných látek). Já o to nerozhoduji. Rozhodují o tom lidé, kteří vedou dvě společnosti. Ti si musí sednout a domluvit se na podmínkách. Není to tak snadné, jak si lidé myslí. I když... kdyby se skutečně oni šéfové setkali, možná by to i snadné bylo,“ dodal na téma nejočekávanějšího duelu velteru.

Sága kolem něj ale začíná tak trochu připomínat dění kolem duelu Floyda Mayweathera s Mannym Pacquiaem. A také tehdy hrál jednu z hlavních rolí promotér Bob Arum.

A jelikož moc dobře ví, že vzniklá situace nese jeho podpis, snaží se najít řešení. Jedním z nich je, že by se Crawford mohl objevit zpět v lehkém velteru. Anebo...

„Všechny ty skvělé lehké veltery budou možná chtít vyzkoušet štěstí o váhu výše. A to by byla příležitost. Jména? Josh Taylor, Regis Prograis, nebo Jose Carlos Ramirez,“ řekl pro pár vybraných novinářů včetně zástupců Boxingscene.com velezkušený promotérský bard.

Pravdou je, že minimálně pro Taylora s Ramirezem se tato cesta nabízí. Prograis a další jména v lehkém velteru jsou už přece jen moc malá na přesun o váhu výše a plnohodnotné měření sil s těmi nejlepšími v čele s Crawfordem.

Jak to nakonec dopadne, uvidíme po příštím víkendu. A díky Sport TV také v Česku, galavečer z Madison Square Garden vysílá od 3:00 hodin v noci ze sobotu na neděli Sport 2.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze