Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Covidový zásah, který obrátí těžkou váhu naruby? Fury-Whyte, či Whyte-Chisora III...

Povětkin takto sestřelil WhytaPovětkin takto sestřelil WhytaPRAHA – Během pár úterních hodin se de facto sesypaly dva ostře sledované duely. V obou případech kvůli nákaze covid-19 u jednoho z dvojice boxerů. Nejprve toto onemocnění u Alexandra Povětkina (36-2-1, 25 KO) zrušilo jeho odvetu s Dillianem Whytem (27-2, 19 KO), následně musel Miguel Berchelt (37-1, 33 KO) zrušit plánovaný šlágr s Oscarem Valdezem (28-0, 22 KO), ke kterému mělo dojít 12. prosince.

„Bude to kandidát na zápas roku,“ tvrdil ještě v úterý dopoledne promotér mexického dua super pérové váhy Berchelt – Valdez, legendární to Bob Arum. O pár hodin později bylo všechno jinak. Covidem totiž onemocněl prvně jmenovaný, který už má za sebou šest úspěšných obran svého pásu WBC a který trénuje doma v mexické Sonoře. Zda pro jeho protivníka, který se připravuje v San Diegu pod dohledem Eddyho Reynosa, najde promotér nového protivníka, zatím jasné není.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Následně byl svět informován také o zrušení očekávané odvety Povětkin – Whyte. Ruský bohatýr musel být dokonce kvůli onemocnění hospitalizován. „Je ve špičkovém moskevském středisku nedaleko svého domova, musel být izolován, protože je v jeho týmu ještě jeden člověk s pozitivním testem na koronavirus. Má horečku, není to nic vážného. Odveta se stane skutečností určitě v roce 2021,“ řekl za ruského veterána manažer Andrej Rjabinskij.

Prezident WBC Mauricio Sulajman následně oznámil, že Povětkin zůstane povinným vyzývatelem jeho federace v těžké váze i nadále, a to až do dalšího zápasu, ve kterém ho bude obhajovat. Je ale otázkou, zda proti Whytemu.

S onou odvetou to totiž může nakonec dopadnout všelijak. Mimo jiné pro to, že Eddie Hearn, promotér obou boxerů má na stole řadu žádostí o zápasu s britským ranařem místo Povětkina. Ostatně i on sám potvrdil, že galavečer naplánovaný na 21. listopadu ještě neodpískal.

„Za prvé chci popřát Sašovi brzké uzdravení, není to ideální doba, ale všichni společně to zvládneme,“ začal své povídání pro Sky Sports muž, který sám měl nedávno pozitivní test na koronavirus. Následně přidal, že momentálně je duel přeložen na 30. ledna, ale karta s Conorem Bennem, Chrisem Billamem-Smithem a dvojicí sparingpartnerů Whyta – Alan Babicem a Fabiem Wardleym – bude pokračovat dál.

Je jen otázkou, zda na ní bude také rodák z Jamajky, či nikoliv. Zájemců má hned několik, v čele s krajanem Derekem Chisorou, který by rád završil trilogii. Co na tom, že o tomto víkendu bojoval dvanáct kol s Alexandrem Usykem, ve kterých po polovině z vypsaných dvanácti kol zjevně ztrácel šťávu. Na což ostatně poukázal i Whyte.

Sociálními sítěmi pak proběhla zpráva, že „The Body Snatcher“ vyzval pro změnu na souboj krajana Tysona Furyho, který by měl boxovat o dva týdny později nejspíše s neporaženým Němcem Agitem Kabayelem. „Proč bychom s ním bojovali? Vysmíval se nám, furt vyhrožoval žalobami, pak se nechal sestřelit od Povětkina... Hearn má dost boxerů, tak ať si poradí, třeba ať mu dají toho Evropana, údajnou budoucí světovou hvězdu,“ kontroval promotér šampiona WBC, Frank Warren.

Dle všeho tím myslel Chorvata Filipa Hrgoviče (11-0, 9 KO). Ten má ale už naplánovaný na tento víkend souboj do zámoří proti domácímu Rydellu Bookerovi (26-3, 13 KO), který nakonec prohrál v deseti kolech loni v listopadu s Kubratem Pulevem. „Uvidíte, že jsem lepší a silnější boxer než Pulev. Se mnou to nebude na body,“ vzkázal ze států bronzový z posledních olympijských her.

Mimochodem, to není jediný oznámený duel v těžké váze. Už 27. listopadu by se měl v Nantes postavit Francouz Tony Yoka (8-0, 7 KO) nepříjemnému Němci Christianu Hammerovi (25-6, 15 KO) a na přelomu roku se očekává odveta mezi Robertem Heleniem (30-3, 19 KO) a Adamem Kownackim (20-1, 15 KO), kterou na začátku března senzačně opanoval ve čtvrtém kole prvně jmenovaný.

Že by někdo ze jmenovaných otestoval Whyta?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze