Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Cinco de Mayo bez boxerské slávy. Canelo a Saunders si to rozdají nejdříve až v červnu

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. SaundersCanelo vs. SaundersPRAHA – Hodně dlouho čekají fanoušci na potvrzení šlágru super střední váhy mezi Canelem Alvarezem (53-1-2, 36 KO) a Billem Joem Saundersem (29-0, 14 KO). A ještě chvíli si kvůli pandemii koronaviru počkají.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Premier Boxing Champions zrušil všechny své galavečery až do konce dubna.

Do konce března se nesmí boxovat v Kalifornii a Nevadě, stejně jako na britských ostrovech.

Tři nejbližší galavečery zrušila také UFC.

Do toho všeho čekal boxerský svět na oficiální oznámení duelu o tituly WBA Super a WBO v super střední váze mezi mexickou hvězdou Canelem Alvarezem a Britem Billem Joem Saundersem. Už v této době měli mít oba za sebou úvodní tiskovky k duelu, který byl naplánován do Las Vegas na 2. května, tedy do víkendu, kdy se v Mexiku slaví Cinco de Mayo.

Jenže vše je jinak. Kvůli pandemii chřipky, která ochromuje momentálně především západní svět. V pondělí proto přišel server Boxingscene.com s informací, že Golden Boy Boxing, DAZN a Matchroom Boxing se společně domluvili na tom, že galavečer raději posunou.

Důvodu bylo několik.

Za prvé nechtějí promotéři držet v nejistotě oba elitní boxeři, kteří už pomalu rozjeli své kempy.

Zároveň reagovali na skutečnost, že MGM Resorts International, který v jednom ze svých hotelů (či hale) měl duel hostit, uzavřel všechny své hotely a kasina na dobu neurčitou. Navíc MGM Resorts International nepřijme žádnou rezervaci pro pobyt ve svém hotelu se začátkem před 1. květnem. Pro galavečer konaný 2. května vlastně neřešitelná situace.

Fanoušci tak budou muset i v případě tohoto velkého jarního šlágru čekat. A platí to i pro další velké akce, vždyť jen Matchroom Boxing v posledních dnech postupně ohlásil tři velké galavečery se svými elitními boxery těžkých vah. Je ale možné, že ani jeden nakonec proměněn ve skutečnost nebude. Respektive v plánovaném termínu.

Připomeňme, že devětadvacetiletý Alvarez si loni v listopadu došel pro pás ve čtvrté váze, když v jedenácti kolech knockoutoval unaveného Rusa Sergeje Kovaljova. Duelem v super střední váze si chtěl pojistit své výsadní postavení. A také umlčet ty, kteří poukazují, že v této váze má v držení „jen“ pás regulérního šampiona WBA. Ten získal tříkolovou demolicí Brita Rockyho Fieldinga v prosinci 2018.

Vybíral mezi jeho předchozím přemožitelem, dalším to ostrovním bijcem – Callumem Smithem (27-0, 19 KO), „Super“ šampionem WBA – a jeho krajanem Billem Joem Saundersem, držitelem pásu WBO. Nakonec se rozhodl pro druhého jmenovaného, čímž udělal velké většině fanoušků radost, jelikož ten je považován díky svému stylu pro Alvareze coby těžší překážka. Navíc Smith ve svém posledním duelu s Johnem Ryderem spíše zklamal, byť vyhrál.

Nyní je vše ale na mrtvém bodě a zúčastněné strany musí počkat na celosvětový vývoj kolem pandemie koronaviru Covid-19.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze