Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Chystá se pecka? Hearn má velký zájem o pořádání odvety Deontay Wilder-Tyson Fury

  • Napsal Antonín Vavrda

První střet Wildera a FuryhoPrvní střet Wildera a FuryhoLONDÝN – Hodně zajímavá situace může nastat na začátku února. Právě na tento den určila federace WBC aukci k zápasu Deontay Wilder (40-1-1, 39 KO) vs. Tyson Fury (27-0-1, 19 KO). Tedy pro případ, že se obě strany nestihnou domluvit na odvetě za skvělý prosincový střet dříve.

WBC chce druhý střet mezi svým šampionem těžké váhy a britským obrem a chce ho hodně. Proto určila termín pro dosažení dohody. A tím termínem je úterý 5. února. Pokud to do té doby obě strany nestihnout, dojde na otevírání obálek s nabídkami.

DALŠÍ NOVINKY Z TĚŽKÉ VÁHY:

Je to snadné, dražbu pak vyhraje ta nejvyšší s tím, že rozdělení peněz bude 60 ku 40 pro Wildera coby šampiona. Zajímavostí budiž, že v tomto případě se bude dělit kompletních 100 procent, nikoliv jen 90, jak zavedla WBC nedávno s tím, že 10 procent šlo do fondu pro vítěze.

Ještě zajímavější jsou ale slova promotéra Eddieho Hearna, šéfa Matchroom Boxing, pro IFL TV.

„Nevěřím, že Tyson Fury má smlouvu s BT Sport. A že Deontay Wilder má smlouvu se Showtime Boxing. Protože jinak by to nenechali zajít až sem,“ začal své povídání. Jen pro doplnění – manchesterského obra zastupuje Hearnův velký ostrovní rival Frank Warren, amerického knockoutéra pak Shelly Finkel, který hájí zájmy Ala Haymona.

Ano, ten Shelly Finkel, který není schopný najít s Hearnem společnou řeč na téma střetu Anthony Joshua (22-0, 21 KO) vs. Deontay Wilder. Dovede ti představit, že by Matchroom Boxing, potažmo DAZN (streamingová televize, se kterou Hearn spolupracuje), vstoupila do dražby na tento střet a tu by vyhrálo?

„Proč by nemohl Eddie Hearn jít do této dražby? Proč by nemohlo DAZN udělat něco bláznivého? Kolik si myslíte, že je DAZN ochotno nabídnout za tento zápas?“ usmíval se potutelně britský promotér, který moc dobře ví, že těmito slovy rozehrává hodně velkou hru. Může blafovat, může to myslet vážně.

Warren a Finkel si ale nemohou být nyní jisti ničím. Ano, vítěz dražby nakonec nemusí duel skutečně uspořádat, boxeři se z něj mohou vyvléci, nad Wilderem by ale v tu chvíli visela hrozba odebrání pásu. Naopak Furyho by mohl Hearn tímto krokem postrčit ke střetu se „svým“ Joshuou pro Wembley a 13. dubna.

„Sakra, jasně, že do toho půjdu. Chci zkusit štěstí. Ale pochybuji, že na ni nakonec dojde. Protože on nebude chtít takové rozdělení peněz. Pokud ale chce jít rovným dílem s AJ, měl by jít 60 ku 40 proti Wilderovi,“ pokračoval ve svém povídání Hearn.

„Mně se prostě krok WBC fakt líbí. Pomůže to rozhýbat některé věci. Fury je nezávislý a velmi chytrý člověk. Možná si říká: Se všemi těmi silami v boxu – Matchroom se Sky a DAZN, Frankem Warrenem a BT Sport, Top Rankem a ESPN, FOX a Showtime – dovedete si představit lepší načasování pro něco podobného?“

Dle všeho do rozhýbá zákulisních kol nyní přispěl také on sám. Jak se pohnou a co z toho všeho vznikne?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze