Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Chtěla se vrátit, covid-19 její plány zhatil. Falešně pozitivní test Mayerová nezvrátila

  • Napsal Antonín Vavrda

Mikaela Mayerová / zdroj foto: Boxingscene.comMikaela Mayerová / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Měla být jednou ze dvou hlavních hvězd galavečera Top Rank Boxing a ESPN při rozjezdu po koronavirové krizi. Jenže Mikaela Mayerová (12-0, 5 KO) se minulé úterý v MGM Grand v Las Vegas nepředstavila. Důvod? Pozitivní test na covid-19.

Když ji testovali doma v Houstonu před dvěma týdny, byl její test negativní. Stejně tak po třináctihodinové cestě do místa konání.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže ústní test tři dny před galavečerem v Las Vegas už v místě konání byl pozitivní. Co na tom, že americká olympionička nevykazovala žádné příznaky. Z akce, na které se měla střetnout Nigerijkou žijící za velkou louží – Helen Josephovou (17-4-2, 10 KO), byla stažena.

Stejně jako její trenér Kay Koroma, jehož test byl přitom negativní. Totéž platilo také pro její další sparingpartnery a druhého kouče Ala Mitchella. Aby toho nebylo málo, Mayerová měla v těle protilátky na covid-19. Což v neposlední řadě znamená, že Mayerová virus v těle v minulosti měla.

„Když jsem se probudila a řekli mi, že jsem pozitivní, nechápala jsem to. Hlavně kvůli protilátkám, jenže jsem s tím nemohla nic dělat,“ vrací se k celé situaci s několikadenním odstupem zkušená boxerka, která se tomuto sportu věnuje od sedmnácti let.

Krátce po odjezdu z Las Vegas byla její slova daleko ostřejší. „Jsem zklamaná a naštvaná. Nejvíce mi vadí to, že jeden pozitivní test a hotovo. Basta. Protože těch falešně pozitivních testů bylo v minulosti už tolik. Proto se vždy dělá kontrolní. A já vím, že jsem čistá,“ bouřila se Mayerová.

Na jednu stranu oprávněně – regule nastavené Top Rank Boxing a Nevadskou sportovní komisí opravdu kontrolní testy neřeší. Jednoduše pokud je kdokoliv pozitivní, je z galavečeru vyloučen. Hotovo, žádné odvolání. Přitom praxe je taková, že v případě pozitivní testu na covid-19 se dělá v rozmezí dvou, tří dnů dělá kontrolní vzorek, aby se vyloučila ona falešná pozitivita.

Mikaela MayerováMikaela Mayerová

Bronzová z MS 2012 jej skutečně podstoupila, po návratu domů. Výsledek? Negativní. „Dopadlo to tak, jak jsem čekala,“ řekla Boxingscene.com krátce poté, co byla informována svým lékařem o výsledcích. Vzápětí doma v Coloradu zamířila na trénink.

„Mám za sebou dva kempy, nebude těžké se vrátit rychle do formy. Jakmile to půjde, vyrazím za Mitchellem a budeme pracovat, abych byla připravena. Věřím, že se brzo protokoly upraví, aby se testy kombinovaly s těmi na protilátky a aby se dělaly i ty kontrolní,“ přidala už smířlivěji Mayerová.

Ostatně i její manažer George Ruiz vzkázal skrze ESPN, že nikoho neviní, protože všichni chápou novou situaci, se kterou se nejen boxerští promotéři musí vypořádávat. Jen tak mimochodem, každý galavečer stojí Top Rank na testech kolem 22 tisíc dolarů.

A po Mayerové už v sítích tohoto onemocnění uvízli další dva boxeři – Chris Zavala, který měl bojovat toto úterý v Las Vegas, a Silvia Torres, který se měl o víkendu představit doma v Mexico City. V jejich případech o falešně pozitivní testy nešlo.

Americká boxerka, která platí za jednu z nejhezčích žen v ringu, už dostala příslib, že si brzo zaboxuje znovu, dle možností na některé z červencových akcí. Dostane dárek ke 30. narozeninám, které slaví na letošní Den nezávislosti, tedy 4. července?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze