Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Červencová show těžkých vah. V O2 Arena si to rozdají také Allen s Pricem!

  • Napsal Antonín Vavrda

David Allen vs. David PriceLONDÝN – Tohle vypadá na parádní sobotní noc. 20. července se v londýnské O2 Areně do sebe zaklesnou dvě ostrovní těžké váhy, David Allen (17-4-2, 14 KO) vyzve zkušeného Davida Priceho (24-6, 19 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Eddie Hearn umí. A těžko lze polemizovat.

Je to pár dní, co světu oznámil hodně zajímavý střet těžkých vah mezi Dillianem Whytem (25-1, 18 KO) a Oscarem Rivasem (26-0, 18 KO). Ten je naplánován na 20. července do O2 Arena v Londýně. Stalo se tomu tak před galavečerem, na kterém David Allen nastoupil proti Lucasi Brownemu.

Australana, bývalého (regulérního) šampiona WBA v těžké váze, ukončil krásným spodkem ve třetím kole. Už tehdy se spekulovalo o jeho střetu s krajanem Davidem Pricem, po kterém oba ostrovní chasníci toužili.

Nyní je skutečností. A jde o druhý oznámený zápas pro galavečer na konci července. Fanoušci těžké váhy, aby už pomalu otrhávaly dny z kalendáře. Oba souboje totiž vypadají skvěle. O kvalitách Whyta s Rivasem není třeba polemizovat a Allen s Pricem?

To bude rozhodně show. Před akcí i v ringu. Už pětatřicetiletý, 203 centimetrů vysoký obr z Liverpoolu sice už dávno není tím neporaženým talentem, kterého mnozí viděli coby nástupce Ukrajince Vladimira Klička, přesto se stále v jeho pravačce skrývá neskutečný dynamit. „Nezažil jsem boxera s tvrdším úderem,“ vzpomíná na setkání s Pricem český bijec Václav Pejsar.

Mimochodem, když už je o něm zmínka. Samozřejmě, jde nyní jen o čiré spekulace. Ale matchmakeři Matchroom Boxing to myslí s duelem chráněnce Qwert Boxing proti Isaaku Chamberlainovi (10-1, 4 KO) naprosto vážně. A že by ho zařadili právě sem, nemusí být až takové sci-fi.

Ale zpět už k jasným záležitostem.

„Dave je opravdu nepříjemný bojovník, který se veze na vítězné vlně. Naposledy zapsal opravdu velké vítězství, takže přijde do zápasu hodně sebevědomý, ale také já jsem vyhrál své poslední dva duely. Bude to hodně explozivní. Jsme dva velcí knockoutéři a bude tak možná jen otázkou času, kdy se někdo trefí,“ ohodnotil celkem očekávanou dohodu Price, který zdolal ve zmíněných zápasech Toma Littleho a „kousajícího“ Kashe Aliho.

Jeho o osm let a 12 centimetrů nižší rival naposledy prohrál loni v červnu ve Francii s Tonym Yokou sporným knockoutem v desátém kole, kdy byl sice pod tlakem, ovšem nijak výrazněji otřesený. Od té doby se ale opravdu rozjel: Nick Webb – KO 4. kolo. Samir Nebo – TKO 1. kolo. Ariel Esteban Bracamonte – RTD 7. kolo. A Lucas Browne – KO 3. kolo.

„Je to skvělý boj, jsem opravdu nadšený. Nebude to trvat ani čtyři kola. Chci ho porazit v prvních třech, kdy je ještě čerstvý, kdy na tom bude ještě dobře kondičně. Tak, aby to bylo opravdu cenné vítězství. A věřím, že po tomto vítězství budu připravený na elitní desítku těžké váhy,“ pronesl na ostrovech velmi oblíbený bijec z Doncasteru.

Ten dlouho platil právě spíše za baviče, který nebere box příliš vážně a mrhá tak svým přirozeným talentem. Právě prohra s Yokou ho ale nastartovala zatím správným směrem. Allen totiž ještě coby neporažený bijec vyzval právě Whyta a poté Luise Ortize. Prvně jmenovanému podlehl v deseti kolech na body, druhého v sedmém kole jednostranné bitvy. Tehdy se psal rok 2016.

Poslední z výčtu proher přišla předloni, když jej poněkud překvapivě dokázal zaskočit levoruký Jamajčan Lenroy Thomas. „Pokud nebude brát tento sport na lehkou váhu, můžeme od něj vidět zajímavé věci,“ řekl na adresu svého krajana po poslední výhře George Groves, který sám moc dobře ví, o čem mluví. Také jeho tréninkový morál nebyl vždy ukázkový.

„Jsme mladý, jsem hladový, jsem čerstvý. Udělám vše pro to, abych vyhrál. Ten zápas jsem chtěl, a když jsem ho dostal, podle toho k němu přistoupím. David říkal, že pokud prohraje, bude přemýšlet o konci kariéry. Postarám se o to, aby měl o čem přemýšlet,“ naznačil správnost Grovesových myšlenek sám Allen.

Ten by zároveň v případě vítězství hodně toužil po druhé šanci s Whytem: „Vítěz bude jeden zápas o světového titulu, tomu věřím. A odveta s ním by byla hodně zajímavá. Když jsme se utkali poprvé, nebyl jsem na ten zápas připravený, byl jsem příliš mladý a nezralý.“

Dočká se? Uvidíme 20. července...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze