Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Canelovi vystačí řada nápadníků na tři roky. Přihlásila se i hvězda UFC Masvidal

Canelo vs. Kovaljov / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo vs. Kovaljov / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Sobotní noční šlágr boxerského světa mezi Canelem Alvarezem (53-1-2, 36 KO) a Sergejem Kovaljovem (34-4-1, 29 KO) rezonuje i nyní, několik dní poté. A ještě nějaký ten pátek rezonovat bude.

Mexická kometa, která od DAZN inkasuje 35 milionů dolarů, což je stejná částka, kterou od Showtime Boxing dostával Floyd Mayweather, nakonec v jedenáctém kole knockoutovala ruského „Krushera“ Sergeje Kovaljova.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A od té chvíle se vlastně porůznu hlásí jeden zájemce za druhým o střet se šampionem čtyř vah a úřadujícím mistrem světa střední (WBC a WBA), super střední (WBA) a polotěžké (WBO) divize.

Dokonce, opakovaně také z jiných sportů. „To, že kvůli nám posunuli začátek zápasu Canelo – Kovaljov je dokonalý začátek příběhu. Dokážu boxovat a chci rozbít jeho xicht. Dokážů boxovat, pohybovat se pod různými úhly. Možná to je znamení, že jsem dneska bojoval a on musel čekat na to, až můj zápas skončí,“ pronesl Jorge Masvidal, hvězda UFC.

„Baddest Motherfucker of the Planet“ v noci na neděli zničil ve třech kolech rivala Nate Diaze a jejich zápas se promítal v MGM Grand Garden na velkoplošných obrazovkách na přání šéfa resortu a také streamingového gigantu DAZN (více zítra v komentáři) před duelem o šampiona polotěžké váhy.

Respektive obě boxerské celebrity, které za zápas dohromady zinkasovaly garantovaných 38 milionů dolarů (reálně se dostane Canelo nad 60, Kovaljov nad 10), musely čekat na konec hlavního souboje UFC 244 v New Yorku.

Masvidal ale není jediný, kdo touží po jednom z nejlepších boxerů napříč vahami.

„Mohu boxovat ve střední, super střední i polotěžké váze. Chci Canela. Floyd Mayweather je jediný, kdo ho porazil. A já chci být druhým mužem, kterému se to povede. Je mi jedno, v jaké váze, dokážu přibrat i do polotěžké,“ vzkázal Mexičanovi současný král WBO v super střední váze Billy Joe Saunders (28-0, 13 KO). Toho čeká obhajoba titulu v sobotu v rámci galavečera KSI vs. Paul 2.

„Duel s Canelem by pro mne byl ideálním, pokud bych se rozhodl jít do super střední váhy. Jsme připraven, pokud bude zájem. Má jméno, má pás, má peníze, je to výborný boxer, takže proč ne,“ přidal se současný král WBA v polotěžké váze Dmitrij Bivol (17-0, 11 KO), který opakovaně mluví o posunu o váhu níže, protože patří mezi menší polotěžké.

Zároveň pochválil svého rivala a kamaráda Kovaljova: „Kdyby se oba utkali před čtyřmi lety, byl by to zcela jiný duel. Sergej už není to, co býval. Už není tak nebezpečný, tak silný. I přesto ale podal skvělý výkon.“

Vězte, že tímto řada nápadníků nekončí, zájem má také bývalý šampion WBO v super střední divizi, který je nyní o váhu níže, další neporažený bijec Gilberto Ramirez (40-0, 26 KO), byť Canelo se nedávno vyjádřil, že proti krajanům boxovat nechce. Už před zápasem se mluvilo o případném sjednocujícím duelu v polotěžké s Rusem Arturem Beterbijevem (15-0, 15 KO).

Všechno ale bude záviset na tom, v jaké váze se bude chtít Canelo představit příště. To totiž momentálně neví ani on sám. „Měl jsem plán jít po tomto zápase do střední, případně meziváhy, ale proč ne, možná zůstanu zde. Protože je pravda, že mi hubnutí dělá problémy. Vždy mi dělalo problémy,“ pousmál se na tiskovce stále teprve devětadvacetiletý Mexičan.

Poslední volbu mu i přes obdiv v jeho dovednosti nedoporučují experti v čele s Danem Rafaelem či Larrym Merchantem. Jak je ale známo, Alvarez – a především jeho promotér Oscar de la Hoya – má svoji hlavu. A sem tam dovede překvapit.

A dvě perličky na závěr:

1. Spekuluje se o tom, že by se kvůli zápasu s Canelem Alvarezem vrátil bývalý král super střední a polotěžké váhy André Ward.
2. O duel s Canelem Alvarezem se přihlásilo hodně boxerů, ani jeden komentář na třetí vzájemné setkání ale nepřišlo od Kazacha Gennadije Golovkina...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze