Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Canelo věří v triumf před limitem, Golovkin není Superman a Floyda považuje za komika

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo a GGG na tiskovce v Londýně / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo a GGG na tiskovce v Londýně / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – V pondělí začalo v britské metropoli mediální turné pro zápas konaný 16. září v T-Mobile Arena v Las Vegas – mezi králem střední váhy Gennadijem Golovkinem (37-0, 33 KO) a jeho největším vyzývatelem Canelem Alvarezem (49-1-1, 34 KO). A oba kohouti už při prvním setkání v rámci turné rozhodně bavili...

„Tohle je nejlepší box ve střední váze, který může tato divize nabídnout. Nejlepší zápas, který lze fanouškům přinést a bude to jeden z největších zápasů boxerské historie. Bez ohledu na vydělané peníze a prodané PPV, což je často mylně bráno jako znamení kvality,“ řekl na úvod tiskové konference Oscar de la Hoya, promotér mexické hvězdy Canela Alvareze.

Kam jeho slova mířila, není třeba vysvětlovat. A pokud by to snad nebylo někomu jasné, vše dokreslil už pětatřicetiletý Kazach přezdívaný „GGG“.

VÍCE K ZÁPASU GOLOVKIN VS. ALVAREZ:

„Zápas Mayweather vs. McGregor není o boxu, ale byznysu. Myslím, že lidé pochopili, že můj zápas s Canelem je skutečným bojem se vším všudy, jejich soupeření se hodí do estrády nebo cirkusu. Je to cirkusová show, jsou to komici. Každý ví, že Conor není boxer. Takže pokud chcete show, která nemá s tímto sportem nic společného, klidně se na ně dívejte. Pokud chcete vidět boj, sledujte mě s Canelem,“ řekl se svým obvyklým klidem a úsměvem Kazach.

Při otázce na to, zda má jeho soupeř proti němu šanci, dodal: „Jasně, že má šanci. Vždycky je šance. Tohle je box, tohle boj, válka. Nejsem neporazitelný, nespadl jsem z Marsu, nejsem Superman. Jsem lidská bytost jako on. Bude to velká bitva.“

Canelo a GGG na tiskovce v Londýně / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo a GGG na tiskovce v Londýně / zdroj foto: Boxingscene.com

„Náš zápas je ten, který fanoušci chtějí. Je to setkání dvou nejlepších středních vah na vrcholu. Chtěli jste tento zápas, chtěli jste odpovědi na vaše otázky, 16. září je dostanete. Jsem rád, že vám všem můžeme tento duel nabídnout. Jsem na vrcholu, v nejlepší formě,“ přidal se šestadvacetiletý Mexičan, který dostal otázku také od domácího bijce Billa Joa Saunderse, šampiona této váhy organizace WBO.

Saunderse, kterého zastupuje britský promotér Frank Warren, v tu chvíli sedící vedle Mexičana, nepoznal. „Nevím, kdo to je, opravdu. Možná jsem někdy viděl jedno, dvě kola jeho zápasů, ale to je asi tak všechno. Nestudoval jsem ho, neměl jsem k tomu důvod. Vám to mohu slíbit: porazil bych ho s jednou rukou uvázanou za zády a se zavřenýma očima,“ dodal poté s úsměvem.

„Je to jen další žvanil, kecal, boxer a ne promotér. Chtěli jsme se s ním utkat, mělo to být 10. června v Kazachstánu, ale on tvrdil, že není připravený. Dvakrát ten duel odmítl. Tak jsem mu řekl, ať neztrácí můj čas, a raději jsme se věnovali Canelovi,“ doplnil svého rivala Golovkin, když Brit dodal, že by se chtěl utkat s vítězem jejich souboje. Není bez zajímavosti, že Saunders měl boxovat 2. června, jeho soupeře – Gruzínce Avtandila Churtsidzeho – ale zatkli v New Yorku a duel musel být zrušený.

Canelo a GGG na tiskovce v Londýně / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo a GGG na tiskovce v Londýně / zdroj foto: Boxingscene.com

Neporažený Saunders (24-0, 12 KO), který vybojoval svůj pás 19. prosince 2015 a od té doby jej obhajoval pouze jednou loni v prosinci proti průměrnému Rusovi Arturu Akavovovi (17-2, 7 KO), by se měl definitivně v ringu představit ve stejný den, jako se do sebe za velkou louží zaklesnou Alvarez a Golovkin. Proti komu? Je možné, že díky spolupráci Warrena a Oskara de la Hoyi proti Kanaďanovi Davidu Lemieuxovi (38-3, 33 KO).

Ale zpět ještě k mexické hvězdě a nejmladšímu boxerovi historie, který prodal milion PPV (květnovým vítězným derby proti Juliu Cesaru Chavezovi Jr.). Ten se totiž také vyjádřil – celkem pochopitelně – ke svému příštímu soupeři.

„Musím být opatrný se vším, co k tomu patří, protože on je opravdu hodně dobrý. Pokud stojíte přímo před ním, je extrémně silný, trénuje ho Mexičan (Abel Sanchez), musím být chytrý, ale věřte mi, že ten zápas skončí knockoutem. A vítězem budu já,“ usmál se na závěr.

Na čí slova dojde?

Gennadij Golovkin na tiskovce v Londýně / zdroj foto: Boxingscene.comGennadij Golovkin na tiskovce v Londýně / zdroj foto: Boxingscene.com

Canelo Alvarez na tiskovce v Londýně / zdroj foto: Boxingscene.com / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo Alvarez na tiskovce v Londýně / zdroj foto: Boxingscene.com / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze