Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Canelo: Sanchez je speciální talent. Tomu ale k triumfu pomohl 'líný' Hammer

  • Napsal Antonín Vavrda

Eddy Reynoso a Frank Sanchez po zápaseEddy Reynoso a Frank Sanchez po zápaseSobotní noc patřila ve floridském Hollywoodu těžkým vahám, proto se i my tento týden budeme této divizi více věnovat. Na galavečeru Premier Boxing Champions (PBC) nechyběl ani hvězdný Mexičan Canelo Alvarez (57-1-2, 39 KO), který dorazil do Seminole Hard Rock Hotelu podpořit svého tréninkového parťáka Franka Sancheze (20-0, 13 KO).

Devětadvacetiletý Kubánec má zvláštní osud. V amatérech sice dokázal před olympijskými hrami porazit na domácím šampionátu hvězdného Erislandyho Savona, dokonce pak dvakrát reprezentoval ve WSB, pro hry v Riu ale dostal přednost právě synovec legendárního Félixe Savóna.


DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:


A tak bijec přezdívaný „Kubánský Blesk“ zamířil z Guantanama do Miami (jak jinak) vstříc americké dobrodružství. Na rozdíl od jiných svých krajanů, viď Odlanier Solis, ale nepropadl vůni McDonaldu, ale budoval si postupně kariéru. Před dvěma lety po něm sáhl jistý Eddy Reynoso a kometa začala zářit více a více.

Sanchez vs. Hammer / zdroj foto: PBCSanchez vs. Hammer / zdroj foto: PBC

Skvělých posledních dvanáct měsíců pak potvrdil Sanchez o tomto víkendu, kdy bez větších problémů porazil 3-0 na body (3x 100-89) německého tvrďáka Christiana Hammera (26-9, 16 KO). „Je to další významný krok ve Frankově kariéře a jsme si jisti, že rok 2022 mu přinese velké věci,“ usmíval se po duelu Reynoso, který je jeho trenérem i manažerem.

CANELO ALVAREZ O ROKU 2021:

„Pro mě to byl neuvěřitelný rok, možná nejlepší mého života. Oženil jsem se se svou krásnou ženou, v boxu jsem dosáhl všeho, čeho jsem dosáhnout chtěl. Bylo to úžasné, užil jsem si to. Co se týče roku 2022, je mi jedno, s kým budu boxovat. Je to na Eddym. Co vymyslí, do toho půjdu. Chci prostě jen bojovat s těmi nejlepšími a psát historii. Budu bojovat s kýmkoliv.“

Podobnou kombinaci pozic zastává také u Canela Alvareze, který se na tréninkového parťáka přiletěl z Kalifornie také podívat. „Bude mistrem světa, smete všechny těžké váhy, které tam nyní jsou. Je to opravdu výjimečný talent,“ usmívala se mexická hvězda při sledování svého kamaráda.

„Velmi mě motivovalo, když jsem viděl Canela u ringu a jak mi fandí. Tento rok bude pro mě výjimečný, stanu se mistrem světa,“ svěřil se šťastný Sanchez po duelu. „Hammer byl těžký soupeř, moje dominance a mé síly ale byly nad jeho schopnosti. A dopadne to tak s každým, kdo se mi postaví do cesty,“ přidal 193 centimetrů vysoký a 109 kilogramů vážící Kubánec. Mimochodem, podobnými mírami oplývá také současný držitel pásů WBA, IBF a WBO Alexander Usyk.

Při maximálním respektu k Sanchezovi a také jeho čtyřiatřicetiletému soupeři, který se narodil v rumunské Galati, pozápasové hodnocení bylo lehce zkreslené. Hammer se na galavečeru objevil coby náhradník za Carlose Negrona, kterému mu deset dní před duelem se Sanchezem vyšel pozitivní test na covid-19. Do zápasu naskočil mimo jiné proto, že byl také v zámoří coby sparingpartner týmového kolegy Victora Fausta (Vychrysta), který na akci také boxoval.

Sanchez vs. Hammer / zdroj foto: PBCSanchez vs. Hammer / zdroj foto: PBC

A bohužel, tentokrát nebyl tím nejlepším záskokem. Hammer za 30 minut vyslal na favorita pouhých 180 úderů, z toho 24 našlo svůj cíl, pět pak v posledním kole, kdy byl zároveň on sám počítán. Ze zápasů, kde se úderové statistiky v těžké váze v posledních pětatřiceti letech měřily, jde o nejhorší počin vůbec. Podobný „výkon“ předvedl v roce 2015 proti Frankiemu Gavinovi také Bogdan Mitič, tento duel byl ale vypsán ve velterové váze.

Pořád tak platí, že dosud největší a nejtěžší (a vlastně jedinou pořádnou) zkouškou pro Sancheze byl říjnový duel s Nigerijcem Efem Ajagbou, kterého ale dokázal s přehledem utancovat a přeboxovat taktéž v deseti kolech na body. A byť na tento duel nejspíše nikdy nedojde, tak je stále „pouze“ kubánskou dvojkou, před ním je totiž pořád o třináct let starší Luis Ortiz (33-2, 28 KO), který na stejném galavečeru ukončil v šestém kole Charlese Martina (28-3-1, 25 KO)...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze