Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Canelo: Kovaljov neumí prohrávat. Rus: Vše měli vypočítané, ať mne porazí férově!

Canelo vs. Kovaljov / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo vs. Kovaljov / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Od zápasu mezi Canelem Alvarezem (53-1-2, 36 KO) a Sergejem Kovaljovem (34-4-1, 29 KO) sice už uběhl skoro měsíc, přesto stále rezonuje. A překvapivě také mezi oběma soupeři.

Když duel skončil, oba si vyjadřovali respekt. Alvarez dokázal šampiona polotěžké váhy WBO knockoutovat v jedenáctém kole a získal tak pás ve čtvrté váhové divizi. Díky tomu se definitivně zařadil mezi mexické boxerské legendy.

VÍCE K ZÁPASU #CANELOKOVALEV:

Šestatřicetiletý rodák z Kopejsku porážku uznal, přestože mluvil o tom, že se nedokázal včas dostat z těžkého duelu proti Britu Anthonymu Yardemu, se kterým se utkal na konci srpna. A už tehdy bylo jasno, že pokud zvítězí, další na řadě bude o sedm let mladší Mexičan, který už měl rezervován v MGM Grand termín 2. listopadu.

Tak se i nakonec stalo, duel rozhodně nebyl nudný, mnozí ale podezřívali oba rivaly z dohodnutého průběhu.

A Kovaljov svými slovy o únavě všem spekulacím jen přidal. Dlouho mlčel, radoval se z rodiny a životního výdělku. Nakonec mu to ale nedalo.

Na konci minulého týdne se rozepsal: „Od té doby, co jsem dal do stories prohlášení k zápasu s Canelem, hodně lidí říká opravdu šílené věci. Chci vyjasnit, jak to bylo. Měl jsem nejdůležitější zápas kariéry, ovšem nebyl jsem v životní formě. A prohrál jsem. Nikdy jsem se nebál výzev. Nemám nic proti Canelovi. Je to velký šampion a 2. listopadu byl lepší než já.“

Vyjádření pokračovalo: „Canelo chtěl se mnou bojovat, posunul se o dvě váhy výše, jednali jsme dlouho. Během jednání se objevil duel s Anthony, který byl mým povinným vyzývatelem. Proto jsem proti němu boxoval, riskoval, že přijdu o zápas s Canelem, ale musel jsem. Kvůli WBO i slibu fanouškům, ruskému lidu, rodině. Omlouvám se všem, které jsem zklamal, kteří si na mne vsadili. Pokud bych měl více času na regeneraci, výsledek by byl jiný. Snad to budu moct někdy ukázat.“

Na tato slova už reagovala i mexická hvězda, která nyní řeší, kdo v a jaké váze bude jeho další soupeř. „Neumí prohrávat, protože váha s tím absolutně neměla nic společného. Všichni bojují s vahou (Kovaljov ještě pronesl, že on musel shazovat, zatímco Canelo bojoval ve své přirozené váze bez hubnutí, ničeho vedlejšího). Taková omluva prohry nedává smysl. Ale je otázkou, co opravdu řekl, protože média často vytahují věci z kontextu,“ řekl Canelo pro ESPN Deportes.

Následně si i postěžoval, že lidé neustále zpochybňují jeho schopnosti a výsledky, přestože boxoval s těmi nejlepšími, přestože coby mladík porazil například Kubánce Erislandyho Laru, který byl tehdy na vrcholu. Zároveň ho ale dost jízlivě zpražil Floyd Mayweather, který jej po jeho slovech, že touží po odvetě, ale že chápe, že už ji nedostane, když na sociálních sítích označil duel s tehdy třiadvacetiletým Mexičanem za nejlehčí v kariéře.

Jestliže předchozí status Kovaljov (nebo jeho tým) přeložil na sociálních sítích kompletní, ten poslední – z úterý už nikoliv. A ve svém rodném jazyce už byl hodně štiplavý.

„Tak si to konečně přiznejme... Canelo by mě neporazil, kdybych po zápase s Yardem měl čas na pořádný trénink, a hlavně zotavení se z něj. Na duel s Yardem jsem začal trénovat počátkem května. Tým Canela to moc dobře věděl a měl vše skvěle připravené. Přišel s finančně velmi lukrativní nabídkou ve chvíli, kdy jsem dřel jako mezek na Yardeho. Duel s ním byl nejprve naplánován na 29. června,“ začal ve své, tentokrát už daleko otevřenější zpovědi.

„Tři týdny před termínem byl posunutý na 24. srpna. Celou dobu v tréninku, poté tři týdny odpočinku a opět příprava na duel 2. listopadu. A to vše s ohledem na skutečnost, že mezi zápasy mi jde váha o 12 kg nahoru. Nebyl jsem v takových podmínkách stoprocentně připravený na duel s Canelem. Duel jsem ale vzal, protože jsem bojovník a nemohu se k takové nabídce otočit zády. Kdybych to udělal, už by znovu nepřišli,“ pokračoval.

„I přes to všechno jsem věřil ve vítězství, ale bohužel jsem neměl v nádrži dost benzínu a brzo ztratil nad zápasem kontrolu. Canelům tým měl vše moc dobře spočítané. Pokud Canelo skutečně věří, že vyhrál, ať to potvrdí v zápase, který se bude konat třeba v květnu 2020,“ dodal Kovaljov s dodatkem, že zatímco on měl dva boje v rozmezí 10 týdnů, někteří stejnou porci rozloží do dvanácti měsíců.

Co bude následovat?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze