Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Canelo Alvarez: souboj s někým z UFC v ringu? Klidně, když za to dostanu zaplaceno

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo Alvarez / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo Alvarez / zdroj foto: Boxingscene.comLOS ANGELES – Mexická boxerská hvězda Canelo Alvarez (52-1-2, 35 KO) nevyloučila osobní setkání blízkého druhu v boxerském ringu s vybraným protivníkem z UFC. Podmínkou musí být kvalitní finanční podmínky.

Už 2. listopadu si to Mexičan Canelo Alvarez rozdá se šampionem WBO v polotěžké váze Sergejem Kovaljovem (34-3-1, 29 KO) a bude tak mít šanci vybojovat pás ve čtvrté váhové divizi. Tím by se zapsal do historie jak mexického, tak světového boxu.

VÍCE KE CANELU ALVAREZOVI:

A to je to, oč mu dle jeho vlastních slov jde nejvíce. A co neustále opakuje. A přestože střet s ruským „Krusherem“ ještě nemá úspěšně za sebou, kouká už devětadvacetiletý bijec na další výzvy. Jelikož pohyb váhovými divizemi nahoru, či dolů nepřipadá v jeho případě moc v úvahu, začal se poohlížet i mimo boxerský ring.

Podobně jako jeho dosud jediný přemožitel – Američan Floyd Mayweather – do světa UFC. Ten si to v srpnu roku 2017 „rozdal“ s hvězdným Irem Conorem McGregorem, čímž z tehdejšího krále oktagonu udělal multi-milionáře. Jen Mayweatherův střet s Filipíncem Mannym Pacquiaem dokázal prodat více PPV (placený televizní přenos).

A právě tato vidina – prodej PPV a velký finanční zisk lákají také Alvareze. „Pro mne to není výzva porazit bojovníka UFC. Pro mě je to především velmi dobrý obchod,“ přiznal pro TUDN momentálně král střední váhy, který se zjevně v Mayweatherovi zhlédl více než se může zdát.

Legendární Američan, který se s McGregorem utkal už po konci aktivní kariéry, porazil Mexičana v roce 2013, kdy mu dal lekci nejen z boxerských dovedností, ale především v tom, jak hubnout. A očividně naučil mladého boxera i milovat peníze.

Loni na podzim podepsal Alvarez nejvyšší kontrakt v historii sportu, když mu DAZN zaplatilo za 11 duelů 365 milionů dolarů (garantovaný výdělek bez prodeje televizních práv). Zajímavý střet s hvězdou UFC by mohlo jeho konto opět výrazně rozšířit.

„Zápas s někým z UFC pro mne neznamená žádné riziko, výzvu, protože jde o naprosto rozdílné sporty a je to, jako byste bojovali s někým z ulice. Prostě pokud se soustředíte, nemůžete prohrát,“ přiznal bez okolků.

Zapůsobí toto sebevědomé – a také pravdivé – prohlášení na Dana Whita a někoho z jeho bojovníků, nebo bude muset Alvarez hledat výzvy „mezi svými“? Třeba v završení trilogie s Kazachem Gennadijem Golovkinem, po které touží fanoušci. Ti fanoušci, které hvězdný Mexičan dle vlastních slov vnímá ze všeho nejvíce. Tedy údajně i více než peníze...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze