Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Briggs: Věděl jsem, že se Fury dokáže vrátit. A já? Nikdy jsem neskončil, chci Hayeho!

  • Napsal Antonín Vavrda

Shannon Briggs / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Jistě to video zaregistrovali. Jsou to zhruba dva týdny, kdy se Američan Shannon Briggs (60-6-1, 53 KO) objevil v Londýně a konkrétně v gymu Dilliana Whyta, aby tam způsobil pořádný poprask a také si zatrénoval se svým kamarádem. Kromě toho se ochotně rozpovídal na různá témata.

Málokterý boxer umí sama sebe prodat a prezentovat tak, jako Shannon Briggs. Letos v prosinci již osmačtyřicetiletý veterán proslul hláškou „Let's go champ!“ a také tím, že dokázal pořádně otravovat hvězdy boxerského nebe.

VÍCE KE SHANNONU BRIGGSOVI:

Nejdříve doslova naháněl tehdejšího krále těžké váhy Vladimira Klička, následně se zaměřil na Davida Hayeho. „On ale dal raději přednost souboji s Tonym Bellewem. A viděli jste, jak to dopadlo,“ usmíval se před britskými novináři.

„Já ale tak nějak uvnitř sebe cítím, že on se vrátí. Vrátí se a dá mi zápas, který si zasloužím. No, tak Davide. Pojďme do toho, ještě jeden zápas,“ přidal muž, který měl šanci na titulový duel dva roky zpět. Jenže jeho střet s Portoričanem Fresem Oquendem o pás regulérního šampiona WBA padl kvůli tomu, že Briggs neprošel dopingovými testy.

Ten se nejdříve omluvil na všechny strany, poté se na pár měsíců stáhl do ústraní. Nyní je ale zpět. „Nikdy jsem neskončil, nikdy, pořád chci bojovat. Je mi jedno proti komu. Vím, že na to mám, že bych Davida zničil,“ přidal muž, který je i díky svému bezprostřednímu a emotivnímu chování mezi fanoušky povětšinou velmi oblíbený.

„Jsem ochotný předstoupit před britskou boxerskou komisi a vyžebrat si licenci. Nemám s tím problém. Chci pár přípravných zápasů po celé Anglii. Budu bojovat s kýmkoliv, abych se dostal do formy. A na konci roku budu připraven na velký, opravdu velký zápas. Věřte mi, nemám problém se postavit komukoliv. Klidně i šampionům Deontayi Wilderovi a Anthonymu Joshuovi,“ pokračoval sebevědomě rodák z Brooklynu.

Tedy drsného místa, které vychovalo Mika Tysona, z mladší krve pak třeba Jarrella Millera či Adama Kownackiho.

Briggs dokonce nemá problém se s k Hayemu dostat oklikou. Tak jak se k němu ostatně dostal Bellew, který v listopadu 2016 spráskal jeho kamaráda B.J. Florese. „Hodně zajímavý by pro mě byl duel s Dereckem Chisorou. Dám mu pořádné bití, uvidíte. Zmlátím ho tak, jako kdyby zloděje, který by mne chtěl okrást,“ usmíval se. Moc dobře ví, že právě „Del Boy“ je momentálně svěřencem a chráněncem „Hayemakera“.

Jestli o bývalém šampionovi křížové a těžké váhy před novináři valné mínění nemá, u jeho krajana Tysona Furyho je to jiné.

„Vždycky jsem ho měl rád jako bojovníka. Je zábavný, je vtipný, je to bijec. Je to velký chlap. Věřil jsem, že se ze svých problémů může dostat. Ostatně, několikrát jsme se na toto téma společně bavili. Motivoval jsem ho, povzbuzoval. Víte, stojí za ním velký tým, má silnou podporu ve svém okolí. Věděl jsem, že to dokáže, byť to chvíli trvalo,“ dodal na konto bývalého absolutního šampiona těžké váhy.

Dočkáme se Briggse opět v ringu? Na britských ostrovech? Jeho posledním duelem zatím zůstává výhra nad Argentincem Emiliem Ezequielem Zaratem z května 2016 z londýnské O2 Arena...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze