Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bradley: Dle mě je Spence extra-třída, ale Crawforda se bojí a vyhýbá se mu

  • Napsal Antonín Vavrda

Spence vs. CrawfordVelký respekt si vysloužil bývalý šampion velterové váhy Timothy Bradley (33-2-1, 13 KO) svými výkony v ringu. A podobně respektovaný je nyní coby expert televizní stanice ESPN. V pořadu Maxe Kellermana pak společně rozebrali současnou situaci v bývalého to váze bijce přezdívaného „Desert Storm“.

Stále platí, že Bradleyho v jeho profesionální kariéře porazil pouze legendární Manny Pacquiao. A to hned dvakrát poté, co jejich první měření sil přineslo kontroverzní výsledek v podobě výhry amerického ranaře, který dokázal získat tituly mistra světa také v lehkém velteru.


DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:


Muž, který odešel do důchodu v červenci roku 2017 poté přesedlal do komentátorského křesla, kde si během relativně krátkého času vydobyl podobně jako třeba André Ward velký respekt. Nejen díky svému oku, ale také díky své upřímnosti a otevřenosti.

Obojí potvrdil také nyní v pořadu další televizní boxerské legendy, Maxe Kellermana. Ten si ho pozval do svého pořadu „Max on Boxing“, aby společně rozebrali situaci právě velterové váze. Ta je následující: pásy WBC a IBF drží Errol Spence Jr (27-0, 21 KO), titul WBO říká pane Terenci Crawfordovi (38-0, 29 KO), šampionem WBA pak je Jordenis Ugas (27-4, 12 KO), který loni v srpnu vyprovodil do důchodu Pacquiaa.

A který by se měl na jaře utkat právě se Spencem ve sjednocujícím souboji. Možná i proto, že Crawford se nyní rozhodl bojovat v soudní síni, a to se svým teď už bývalým promotérem Bobem Arumem z Top Rank Boxing.

„Ano, Errol je boxerem budoucnosti, nový level. Každopádně si myslím, že před Crawfordem utíká. Také proto je rád, že na něj vyjde nyní Ugas. Bude to pro něj těžký duel, ale Terence by byl těžším soupeřem. Ugas je kontra-puncher. A s těmi si umí Errol poradit, dokáže je trefovat tak, aby sám neinkasoval, dokáže diktovat tempo boje,“ začal své hodnocení Bradley.

Dle něj může Spence zastavit pouze nedávno operovaná oční sítnice levého oka, která způsobila, že to nebyl on, ale právě jeho plánovaný kubánský rival, kdo byl posledním soupeřem prezidentského kandidáta Filipín.

„Je třeba si uvědomit, že se obejdete bez nohy, bez ruky, ale ne bez oka. Pokud máte problém se sítnicí či čočkou, nedostává váš mozek správné informace. A to může být dost velký problém. I když byl na operaci, nebude stoprocentní. Jakmile jdete jednou pod nůž, už to nikdy není takové, jaké to bylo před operací,“ pokračoval muž, který sám během sportovní kariéry párkrát zamířil pod skalpel.

„Samozřejmě, že bude skvěle připraven, ale je otázkou, jak se bude cítit. Jak bude koordinovaný. Jak ho zrak ovlivní. Zápas je něco jiného než trénink. Každopádně věřím tomu, že vyhraje, že získá další pás, ale především v tomto ohledu to bude pro něj nesmírně těžký zápas. Každopádně stylově mu bude Ugas sedět daleko více než Crawford,“ dodal Bradley.

Je třeba připomenout, že Spence je v podobné situaci jako Keith Thurman (29-1, 22 KO), kterého už na začátku února čeká duel s Mariem Barriosem (26-1, 17 KO). Duel po dvou a půl leté pauze, přitom jde stále o teprve třiatřicetiletého boxera. Bijec přezdívaný „One Time“ platil v letech 2015 až 2017 za nejlepší velterovou váhu světa, ovšem řada zdravotních problémů jej oslabila a jistě se podepsala i pod to, že v roce 2019 prohrál s Pacquiaem.

Spence naposledy boxoval v prosinci roku 2020, kdy dokázal vybodovat Dannyho Garciu a obhájit poprvé pásy WBC a IBF. S těmi předtím odešel z ringu v září roku 2019, kdy těsným verdiktem zdolal Shawna Portera.

Patnáctiměsíční pauzu způsobila hrozivá nehoda z října téhož roku, když ve svém sporťáku a pod vlivem návykových látek udělal v rodném Tesotu ve velké rychlosti několik salt. Jako zázrakem vyvázl jen s pohmožděninami a pár zlomeninami. Mimo jiné i díky tomu, že nebyl připoután, a tak ve chvíli, kdy dostal auto bez pevné střechy do kotrmelců, tak z něj vypadl.

Nevypadl ale kvůli několika pauzám a také času stráveném ve špitálech nadobro z formy? V březnu, nebo dubnu by měl tuto otázku zodpovědět Ugas...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze