Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Boxerská paráda. Bojovníci jako filmové hvězdy a oznámení špičkových gala

  • Napsal Antonín Vavrda

Všichni šampioni PBC, kteří budou na jaře boxovatVšichni šampioni PBC, kteří budou na jaře boxovatNEW YORK – Tohle se televizi Showtime Sports a stáji Premier Boxing Champions (PBC) opravdu povedlo. Ve středu obě společnosti odhalily na velkolepém večírku své plány na první polovinu roku 2018.

Živé vysílání na internetu. Boxeři coby hvězdy filmového plátna v oblecích na pódiu s červeným kobercem. A zhruba půlhodinová prezentace, při které se na pódiu objevili všichni ti, kterých se ohlášené galavečery týkají.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A že jich je. Jeden proběhl o uplynulém víkendu, kdy Errol Spence Jr. zdolal Lamonta Petersona. Termíny tří už byly známy.

Nyní přibylo dalších šest. Celkem na nich půjde o dvanáct světových pásů včetně jednoho sjednocujícího souboje.

„Hvězdy jsou opět v rovnováze a Showtime s PBC jsou opět připraveny stát v čele boxerského světa,“ řekl během propagace Stephen Espinoza, výkonný ředitel Showtime Sports.

„Chceme zasáhnout co nejširší publikum co nejlepšími souboji. Toto všechno představené galavečery nabízí,“ pokračoval v pozitivním duchu. K němu přispěl také statistikami, které ukázali box v poslední dekádě (2006 až 2016) ve skvělém světle.

Zatímco jiným sportům publikum (včetně UFC) stárne, to boxerské zůstává konstantní. Jestliže většině odvětví této zábavy odchází diváci ve věku do 17ti let, rohovnickému sportu zůstávají věrni.

„Stephen je průkopníkem tohoto sportu, jeho tváří. Je inovativní, přemýšlí směrem dopředu, dotáhl Showtime do pozice boxerského lídra na trhu,“ pochválil svého přímého podřízeného prezident Showtime David Nevins.

Jen pro doložení těchto slov – Showtime prodalo za poslední čtyři roky celkem 14 milionů PPV (placený televizní přenos) a díky tomu vydělalo za toto období 1,2 miliardy dolarů.

Ve středu představené galavečery sice pod hlavičkou PPV nebudou, přesto se mají fanoušci nač těšit. Přesně dle slov Espinozi o tom, že chtějí nabídnout box co nejširšímu spektru diváků.

Už 17. února se střetne Američan Danny Garcia (33-1, 19 KO) s kraname Brandonem Riosem (34-3-1, 25 KO), aby se vrátil po loňské prohře od Keitha Thurmana zpět na vítěznou vlnu. Pro bývalého šampiona lehkého velteru a velteru půjde o klíčový duel v cestě za opětovným ziskem světového pásu.

Garde jim budou dělat David Benavidez (19-0, 17 KO) a Ronald Gavril (18-2, 14 KO). V jedenadvaceti letech nejmladší úřadující mistr světa se postaví v okamžité odvetě soupeři, nad kterým získal volný pás WBC v super střední váze.

3. března zbystří všichni příznivci těžké váhy. Šampion WBC Deontay Wilder (39-0, 38 KO) by se měl konečně postavit Kubánci Luisi Ortizovi (28-0, 24 KO) v hodně očekávaném střetu dvou tvrdých knockoutérů. „Všechny své soupeře jsem poslal k zemi. Nyní je řada na Ortizovi,“ pronesl před dvěma dny šampion. „Jsem knockoutový umělec. Pamatuj si to, až na mě budeš koukat ze země,“ kontroval Kubánec.

Wilder vs. OrtizWilder vs. Ortiz

Také zde mohou fanoušci těšit i další špičkové souboje. O prozatímní pás IBF v super střední váze se střetnou Andre Dirrell (26-2, 16 KO) s Josem Uzcateguiem (26-2, 22 KO), kteří za sebou mají hodně kontroverzní minulost z posledního setkání, kdy venezuelského bijce napadl po diskvalifikaci Dirrellův strýc, nyní již bývalý asistent trenéra.

Jermall Charlo (26-0, 20 KO) a Hugo Centero Jr. (26-1, 14 KO) poté vytvoří tlak na vítěze stále ještě nedomluveného šlágru Gennadij Golovkin vs. Canelo Alvarez tím, že také oni si to rozdají o prozatímní pás WBC, tentokrát ve střední váze. Ten momentálně spolu s tituly IBF a WBA drží Kazach přezdívaný GGG.

Hned týden na to – 10. března – se Mikey Garcia (37-0, 30 KO) pokusí získat titul mistra světa ve čtvrté váhové kategorii, když vyzve šampiona IBF v lehkém velteru Sergeje Lipinece (13-0, 10 KO). O volný titul WBA v lehké velterové váze se pak utkají Rances Barthelemy (26-0, 13 KO) a Kiril Relich (21-2, 9 KO).

Broner vs. FigueroaBroner vs. Figueroa

Velkou pecku nabídne termín 7. dubna. Šampion WBA v lehké střední váze Erislandy Lara (25-2-2, 14 KO) se postaví šampionovi IBF Jarretu Hurdovi (21-0, 15 KO). Půjde o vyvrcholení neoficiální pyramidy této váhové kategorie mezi držiteli titulů, kteří patří do projektu PBC.

21. dubna na ně navážou dva talenty, které mnozí považovali, nebo stále považují za nástupce legendárního Floyda Mayweathera. Adrien Broner (33-3, 24 KO), který se stal mistrem světa čtyř vah, se postaví bývalému šampionovi Omaru Figueroovi (27-0-1, 19 KO). Půjde o eliminaci WBC v lehkém velteru.

Společnost jim kromě jiných bude dělat Gervonta Davis (19-0, 18 KO), který si ještě na jméno svého soupeře musí chvilku počkat. Pro třiadvacetiletý talent, který ztratil v posledním duelu pás šampiona IBF v super pérové váze (neudělal váhu), půjde o první zápas v lehké divizi.

Lara vs. HurdLara vs. Hurd

Na 19. května chystá Showtime hned dva galavečery. Do New Yorku naplánovala televize návrat krále velterové váhy Keitha Thurmana (28-0, 22 KO), který už údajně vyléčil všechny své neduhy. Také šampion WBA na jméno svého vyzývatele stále ještě čeká.

No a na kanadské půdě (nejspíše Montreal) se do sebe zaklesnou stále ještě šampion WBC v polotěžké váze Adonis Stevenson (29-1, 24 KO) a mistr světa dvou vah Badou Jack (22-1-2, 13 KO). Dá se očekávat, že půjde o špičkovou podívanou a že se tento duel může zařadit mezi zápasy roku 2018.

Také na červen má Showtime připravené dvě akce. Nejprve se proti sobě postaví 9. června Mexičané Leo Santa Cruz (34-1-1, 19 KO) a Abner Mares (31-2-1, 15 KO), pro které půjde o odvetu za souboj z roku 2015. Ten vyhrál 2-0 na body úřadující šampion WBA v pérové váze, tedy Santa Cruz. Na stejném gala bude pás WBC v lehké střední váze hájit Jermell Charlo (30-0, 15 KO). Sedmadvacetiletý talent se svého protivníka dozví později.

O týden později – 16. června – si v Dallasu zaboxuje šampion IBF ve velteru Erroll Spence Jr. (23-0, 20 KO), jehož soupeřem nejspíše bude povinný vyzývatel federace Carlos Ocampo (22-0, 13 KO).

Také už se začínáte pomalu, ale jistě těšit?

Santa Cruz vs. Mares II.Santa Cruz vs. Mares II.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze