Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Boxerská Liga mistrů: Usyk si vybral Hucka, Eubank za svého syna tureckého dravce

  • Napsal Antonín Vavrda

Eubank Sr. a YildirimEubank Sr. a YildirimMONTE CARLO – Bylo to pompézní, přesně tak, jak slibovali. Losování prvního ročníku boxerské Ligy mistrů – World Boxing Super Series – stálo za to. Mimo jiné také na box netradičním průběhem.

Stream losování sice začal o pár hodin dříve, než odstartoval samotný akt draftu, poté se ale již děly zajímavé věci. A problémy sličné švýcarské herečky a modelky Melanie Ann Winigerové v roli moderátorky večera se jmény Poláka Krzysztofa Wlodarczyka a Dmitrije Kudrjašova to rozhodně nebyly. Osmatřicetiletá kráska se totiž jinak své role zhostila vskutku skvěle a s noblesou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ostatně tak, jak promotéři Richard Schäfer a Sauerland Event s podporou peněz od Comosa AG zamýšleli. „Jde o jedinečný projekt, který náš sport pozvedne na novou úroveň. Jde o sen pro všechny fanoušky boxu,“ pronesl Kalle Sauerland na úvod.

Poté už přišli na řadu sami bojovníci. Jako první vstoupili na pódium zástupci super střední váhy.

Čest otevřít draft se dostala Britu Georgi Grovesovi (26-3, 19 KO), šampionovi WBA. Jeho volba? Třicetiletý krajan Jamie Cox (23-0, 13 KO). „Je to kvalitní boxer, rád se poměřuji se svými krajany a on si šanci zaslouží. A navíc je to dlouhý turnaj, chce to začít něčím snadnějším,“ pobavil devětadvacetiletý bijec z Londýna. „Už se nemohu dočkat,“ kontroval bývalý evropský šampion WBO v této váze.

Druhý výběr soupeře byl opět na ostrovním boxerovi, tentokrát velkém liverpoolském talentu Callumu Smithovi (22-0, 17 KO), který dal turnaji přednost před šancí zaboxovat si poprvé o titul mistra světa (v září se měl o volný pás WBC utkat s Američanem Anthonym Dirrellem (místo něj dostane šanci David Benavidez). Ten zvolil Švéda Erika Skoglunda (26-0, 12 KO), který bude pro turnaj shazovat z polotěžké divize.

„Je to kvalitní soupeř pro úvod tohoto turnaje,“ pronesl sedmadvacetiletý Smith, který si startem ve čtvrtfinále zajistí stejně jako jeho rivalové milion dolarů. Celková dotace pak má být pro všechny zúčastněné až 50 milion dolarů, „Diamantový“ pás WBC a Muhammad Ali Trophy navrch. „Jsem rád za svého soupeře, je to pro mě skvělá příležitost,“ přidal o rok mladší Skoglund.

Následně si volil Chris Eubank Sr., který nahradil na losu svého syna a Arthura Abrahama, kteří se utkají příští víkend. Právě vítěz tohoto duelu vstoupí na přelomu září a října do boxerské „Ligy mistrů“ soubojem s neporaženým Turkem Avnim Yildirimem (16-0, 10 KO).

„Vypadáš tak silný, to se mi líbí, bude to ideální test poté, co porazíme Abrahama. Stejně tak se mi líbí, jak jsi ofenzivní,“ usmívala se boxerská legenda na teprve pětadvacetiletého protivníka, kterého si vybrala, jak již je jeho stylem, hodně výstředně. „Jsem hrdý na to, že tu mohu být. Ale tohle je můj čas, hodně štěstí synovi,“ odvětil turecký tvrďák.

Tak trochu na sebe pak zbyli Jürgen Brähmer (48-3, 35 KO), německá legenda, která se vrací po poslední prohře s Nathanem Cleverlym nejen do ringu, ale také do „své“ super střední váhy, a pro mnohé největší neznámá tohoto turnaje – šestadvacetiletý Američan Rob Brant (22-0, 15 KO).

Los super střední váhyLos super střední váhy

„Je skvělé, že mohu začít svůj odkaz na tomto turnaji. Je to moje práce, jsem připraven na to dobýt svět,“ pronesl americký sympaťák. Ten přitom čekal na svoji titulovou šanci ve váze střední, ta ale ne a ne přijít. Hozené laso od Sauerlandu tak se svým promotérem přijal více než ochotně. „Řekl mi: Gregu, já se nejdu jen zúčastnit, chci tam vyhrát,“ dodal za bývalého amerického amatérského šampiona v polotěžké váze jeho promotér Greg Cohen.

To nejlepší ale mělo teprve přijít. Nejprve Winigerová oznámila, že první duel v křížové váze je daný federací IBF. Její šampion Murat Gassijev (24-0, 17 KO) ve čtvrtfinále nastoupí proti svému povinnému vyzývateli – polské legendě Krzyzstofu Wlodarczykovi (53-3-1, 37 KO). Oba byli s volbou spokojení a potěšeni.

Stejně tak následující dvojice. Největší hvězda divize – Ukrajinec Alexander Usyk (12-0, 10 KO) – totiž sáhla po Němci Marku Huckovi (40-4-1, 27 KO). Muži, který jeho pás WBO držel v minulosti. „Je to volba fanoušků,“ usmál se fenomenální třicetiletý Ukrajinec, který se před vyřčením jména německého rivala na Hucka široce usmál. „Byl mým vysněným soupeřem,“ zaznělo z úst jeho dvaatřicetiletého protivníka.

Jako další si vybíral Lotyš Mairis Briedis (22-0, 18 KO), muž, který je posledním Huckovým přemožitelem. Jeho volba? Kubánec Mike Perez (22-2-1, 14 KO), který v turnaji nahradil původně plánovaného Ilungu Makabua (20-2, 19 KO) z Konga. „Jsem rád za tohoto soupeře, skvělý Kubánec, navíc bývalá těžká váha,“ pronesl dvaatřicetiletý lotyšský policista. „Děkuji za tuto šanci,“ zaznělo z úst jeho o rok mladšího rivala, který se vrátil do ringu teprve před měsícem.

Bylo tak jasné, kdo zbyl. Rozhodně ale nepůjde o druhořadé boxery. Možná právě naopak dvojice Yunier Dorticos a Dmitrij Kudrjašov budí oprávněná očekávání brutální bitvy. Co na tom, že ze všech zúčastněných vládnou nejhůře angličtině. Na jedné straně Kubánec s bilancí 21-0, 20 KO a na straně druhé Rus s rekordem 21-1, 21 KO totiž za sebe nechají promluvit svoje pěsti. A bude to vskutku parádní podívaná.

Stejně jako ji slibuje celá World Boxing Super Series. Snad z ní nakonec nebude fiasko. Zatím stále není známo, které televize ji budou vysílat, kdy a kde se přesně bude boxovat.

Los křížové váhyLos křížové váhy

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze