Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Boxerská Liga mistrů: O miliony bude usilovat i Usyk, pásy dodá federace WBC

  • Napsal Antonín Vavrda

Alexander UsykPRAHA – Už se to pomalu blíží a očekávání jsou skutečně obrovská. V sobotu večer od 23:00 hodin se uskuteční v Monte Carlu losování nové boxerské „Ligy mistrů“ - World Boxing Super Series. V ní si to šestnáct boxerů ve dvou váhových divizích rozdá o celkový jackpot 50 milionů dolarů, navrch také o Muhammad Ali Trophy a Diamantové tituly federace WBC.

Vypadá to na obrovskou událost. A to od samotného začátku. V sobotu 8. července se na galavečeru v Monte Carlu v Grimaldi Forum – stejném jevišti, kde se předávají ocenění například nejlepším fotbalistům světa a Ligy mistrů – nastoupí šestnáct elitních světových boxerů. Osm z nich v super střední váze a osm v křížové.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Společně pak budou sledovat losování pyramidy, která odstartuje čtvrtfinálovými boji na přelomu září a října. Vítězové budou boxovat semifinále v lednu či únoru roku 2018, finále je pak naplánované na květen příštího roku.

„Jen si to představte. Šestnáct elitních gladiátorů na jednom pódiu. Budou si při losu a po něm hledět z očí do očí, nasávat atmosféru. Bude to hodně výbušné a testosteronové prostředí,“ láká na sledování galavečera Richard Schäfer.

Bývalý výkonný ředitel Golden Boy Promotions a jeden z nejmocnějších mužů tohoto sportu se na World Boxing Super Series chystal dva roky. Dva roky připravoval tento projekt, pro který našel podporu v bohaté švýcarské společnosti Comosa AG a také u německé stáje s rakouskou licencí Sauerland Event.

To, jakým způsobem se bude losovat, je zatím předmětem tajemství. Dle všeho nepůjde o tradiční draft nezúčastněných, ale o svých soupeřích si budou rozhodovat bojovníci sami. To by mělo celému klání dodat punc jedinečnosti. Nad rámec obřích finančních bonusů (za čtvrtfinále shrábne každý boxer milion dolarů) i vítězné trofeje.

Zakladatelé WBSS

A o jakých bojovnících, že je řeč?

V křížové váze je již seznam úplný a je opravdu skvostný! Alexander Usyk (12-0, 10 KO), Yunier Dorticos (21-0, 20 KO), Mairis Briedis (22-0, 18 KO), Murat Gassijev – tedy všichni čtyři světoví šampioni – k nim pak přibyli bývalí mistři světa Marco Huck (40-4-1, 27 KO) s Krzysztofem Wlodarczykem (53-3-1, 37 KO), Dmitrij Kudrjašov (21-1, 21 KO) a Mike Perez (22-2-1, 14 KO).

To už je skutečně exkluzivní seznam, co říkáte? „Jsem 'Ruské kladivo' a hodlám zatlouct do země všechny soupeře, kteří se mi postaví do cesty,“ vzkázal po oznámení své účasti v turnaji jednatřicetiletý Kudrjašov.

„Snil jsem o tom, že budu v jednom turnaji se všemi šampioni, aby se zjistilo, kdo z nás je nejsilnější a nesporným králem naší váhy. Těším se, jak do mé sbírky přibudou zbylé tři mistrovské pásy a také Muhammad Ali Trophy,“ kontroval Usyk, dle většiny největší favorit turnaje. Zda budou v každém souboji v akci pásy jednotlivých šampionů, ještě není jasné.

Jisté je pouze to, že kromě zmíněné trofeje dostane vítěz celého klání v každé váze speciální „Diamantový pás“ WBC. „Na tomto turnaji budou bojovat ti nejlepší z nejlepších. Je nám ctí být součástí tohoto projektu,“ pronesl prezident federace Mauricio Sulejman.

A ani super střední váha nezaostává. Callum Smith (22-0, 17 KO), George Groves (26-3, 19 KO), Jamie Cox (23-0, 13 KO), Avni Yildirim (16-0, 10 KO), Rob Brant (22-0, 15 KO), Erik Skoglund (26-0, 12 KO) a Jürgen Brähmer (48-3, 35 KO). Posledně dva jmenovaní pak budou kvůli turnaji shazovat, jejich obvyklou váhou je totiž polotěžká.

Pás pro vítěze WBSS

„V super střední váze jsem odboxoval více než třicet zápasů, takže jde vlastně o takový můj návrat. Nemám s tím problém, jsem zvědavý, jak se na mě připraví soupeři,“ řekl pro oficiální web Brähmer, který byl mistrem světa WBA v polotěžké váze a momentálně je trenérem šampiona WBA v super střední Tyrona Zeugeho. Většina účastníků sobotního losování pak už na sociálních sítích poslali pozdravy z Monte Carla.

V pátek ráno přibylo poslední jméno, tedy zatím dvě. Osmým účastníkem se stane vítěz souboje, ke kterému dojde příští víkend – Chris Eubank Jr. (24-1, 19 KO) a Arthur Abraham (46-5, 30 KO), který už zažil slavný turnaj „Super Six“. „Těším se, že se utkám s těmi nejlepšími bojovníky. The Muhammad Trophy je skvělý nápad, těším se. Ale nyní se soustředím jen na Abrahama,“ pronesl britský syn slavného otce.

Podobně mluvila také německá legenda. „Vše, co mě nyní zajímá, je duel příští týden ve Wembley. Musím nejdříve porazit Chrise a pak se mohu zapojit do World Boxing Super Series, což bude opravdu fantastická událost. Je to opravdu Champions League boxu, moc se těším,“ přidal Abraham.

Čtvrtfinálové boje se uskuteční v Evropě, semifinále a finále pak v zámoří. „Televizní smlouvy řešíme s Comosa AG, která kontakty po celém světě. Jakmile budou ty v zámoří domluvené, budeme všechny informovat. Nebojím se, že se neprosadíme, už nyní máme být nač hrdí. I Al Bernstein (expert televize Showtime) označil náš turnaj za nejsilnější v boxerské historii. Já s ním souhlasím,“ dodal s úsměvem Schäfer.

Velká show tak může vypuknout.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY WORLD BOXING SUPER SERIES NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze