Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

BOXEREM DEKÁDY 2010-19 je dle čtenářů Profiboxing.cz Ukrajinec Vladimir Kličko!

Kličko v zápase s JoshuouKličko v zápase s JoshuouPRAHA – Poslední a také nejsledovanější anketa. Tou byla ta, ve které jsme hledali nejlepšího boxera poslední dekády, tedy let 2010 až 2019. Také ta neskončila překvapením. S ohledem na mediální sílu jednotlivých boxerů ve výběru.

Schválně. Uhodnete, který rohovník si v posledních patnácti letech vydobyl nejsilnější postavení na české mediální scéně? Mimo jiné i díky svému životnímu příběhu, který jej několikrát spojil s Českou republikou?

VŠECHNY NAŠE ANKETY:

Ano, Ukrajinec Vladimir Kličko, deset let de facto neomezený vládce těžké váhy. A také vládce boxerského světa mezi tuzemskými fanoušky.

Asi těžko proto překvapí, když v anketě, ve které jsme hledali nejlepšího boxera uplynulých deseti let, zvítězil – s celkem jasným náskokem právě třiačtyřicetiletý obr přezdívaný „Dr. Ocelové kladivo“. A to celkem přesvědčivě, jako jediný se dostal přes hranici 20 procent, konkrétně na hodnotu těsně nad 22 procent.

Až za ním se umístil s necelými 17 procenty Američan Floyd Maywaether, který tuto anketu opanoval na většině světových boxerských webech. Možná poněkud překvapivě skončil třetí Brit Tyson Fury, kontroverzní to osoba, která před necelými pěti lety ukončila Kličkovu nadvládu. Manchesterský obr dostal 15,6 procenta, čtvrtý Deontay Wilder – jeho nejbližší rival – pak nasbíral 13,5 procenta hlasů.

Stejně jako je Furyho třetí příčka překvapením, je nečekaná až pátá pozice Filipínce Mannyho Pacquiaa. Nejen díky jeho úspěchům, ale i s ohledem na jeho mediální obraz. A jak poskládal svoji třináctku autor výběru?

1. Manny Pacquiao
2. Floyd Mayweather
3. Vasyl Lomačenko
4. Canelo Alvarez
5. Gennadij Golovkin
6. Alexander Usyk
7. Vladimir Kličko
8. Miguel Cotto
9. André Ward
10. Tyson Fury
11. Sergej Kovaljov
12. Anthony Joshua
13. Deontay Wilder

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze