Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Boxer a boxerka 2021 dle PB.cz: Usyk, Canelo, Fury, McCaskillová či Taylorová?

  • Napsal Profiboxing.cz

Joshua zklamaný, Usyk slavíJoshua zklamaný, Usyk slavíJak jsme psali, v ohlédnutí za rokem 2021 se omezíme jen na vyhlášení boxera a boxerky roku. Hlasovat tentokrát můžete do konce týdne. Kromě vašeho pořadí pak přidáme i naši volbu.

NABÍDKA PRO VOLBU BOXERA ROKU

CANELO ALVAREZ (57-1-2)
– šampion WBC, WBA, IBF, WBO a The Ring v super střední váze

V roce 2021 toho stihl Canelo Alvarez na své poměry opravdu hodně. Nejprve si na začátku roku v oficiálním souboji opět zatrénoval se starým tureckým parťákem Avnim Yildirimem, následně v květnu v parádním duelu zlomil kůstky v oku Britu Billu Joemu Saundersovi, aby v listopadu sjednotil super střední váhu triumfem nad dalším neporaženým soupeřem, Američanem Calebem Plantem.

ALEXANDER USYK (19-0, 13 KO)
– šampion WBA, IBF a WBO v těžké váze

Jako teprve třetí dokázal po dobytí křížové váhy vybojovat titul mistra světa také ve váze těžké. Navíc mu momentálně říkají pane dokonce tři pásy – federací WBA, IBF a WBO. Ty vybojoval v září pod otevřeným nebem v Londýně, kde ukončil ostrovní neporazitelnost domácí hvězdy Anthonyho Joshuy. A to tak, že naprosto dominantním, přesvědčivým výkonem, žádné pochybnosti, kontroverze. Ne Usyk dosavadního šampiona vyškolil.

TYSON FURY (31-0-1, 22 KO)
– šampion WBC a The Ring v těžké váze

Také Fury stihl v roce 2021 jen jeden zápas, také on v něm ale dominoval. A ukázal, že je momentálně spolu s Usykem jasným králem těžké váhy. Trilogii s Deontayem Wilderem kvůli různým tahanicím završili až po roce a půl, od února 2020 se ale vlastně nic nezměnilo. „Gypsy King“ byl také tentokrát tvrdším, silnější, sebevědomějším a Wildera zlomil. Přestože si stejně jako při prvním měření sil i tentokrát sedl sám dvakrát na zadek.

OSCAR VALDEZ (30-0, 23 KO)
– šampion WBC v super pérové váze

Ano, dopingový škraloup nad členem Canelo týmu visí, stejně tak skutečnost, že duel s Brazilcem Robsonem Conceicaem byl vyrovnanější, než co říká oficiální bodování. Na druhou stranu, Valdez rozhodně nebyl v tomto duelu nějak špatný, vyloženě tahaný rozhodčími k vítězství. A hlavně, v únoru zkrotil do té doby krále váhy a knockoutérské eso ze své vlasti, Miguela Berchelta.

GEORGE KAMBOSOS JR. (20-0, 10 KO)
– šampion WBA, IBF, WBO a The Ring v lehké váze

Australan se postaral na konci listopadu o prvotřídní senzaci, když v New Yorku, na půdě soupeře a favorita souboje dokázal přeboxovat dosavadního multišampiona lehké váhy Téofima Lopéze, přemožitele Vasyla Lomačenka. Kambosos navíc byl v souboji s Lopézem lepší, přestože duel skončil „jen“ 2-1 na body v jeho prospěch.

NABÍDKA PRO VOLBU BOXERKY ROKU

KATIE TAYLOROVÁ (20-0, 6 KO)
– šampionka WBC, WBA, IBF, WBO a The Ring v lehké váze

Už pětatřicetiletá irská boxerská legenda stihla v roce 2021 hned tři duely a ve všech slavila, byť především souboj s velezkušenou Britkou Natashou Jonasovou zapsala další těsnou, vydřenou bitvu. Naopak s Jennifer Hanovou a Firuzou Šaripovovou to byly jasné záležitosti, obě byly tak nějak rády, že proti královně lehké váhy přežily až do závěrečného gongu.

AMANDA SERRANOVÁ (42-1-1, 30 KO)
– šampionka WBC a IBO v pérové váze

Plánovaná příští soupeřka Taylorové dál udivuje svou formou a tím, že dokáže úspěšně pendlovat mezi ringem a také klecí. A to sympatická Portoričanka, šampionka sedmi vah, uvažuje také o kickboxerské kariéře. V roce 2021 zvládla tři duely, všechny opanovala naprosto jasně a přesvědčivě, v březnu pak zapsala i drtivé K.O. Očekávanému střetu s Taylorovou by už nemělo nic bránit...

SENIESA ESTRADOVÁ (22-0, 9 KO)
– šampionka WBA v minimuší váze

Také Estradová odboxovala v roce 2021 tři souboje, pochopitelně ani ona nezaváhala. Navíc povedený rok završila tvrdým knockoutem, když uzemnila hodně odvážně a odhodlaně boxující Marii Micheo Santizovou. Dlužno dodat, že Estradová dlouhodobě trošku trpí na slabou konkurenci, kterou jí promotéři nabízejí. Snad se to letos změní.

JESSICA MCCASKILLOVÁ (11-2, 4 KO)
– šampionka WBC, WBA, IBF, WBO a The Ring ve velterové váze

Jedna věc je překvapit celý boxerský svět, druhá pak výkon potvrdit, ideálně proti stejnému soupeři, respektive soupeřce. Na výzvě, na které si řada hvězd v minulosti vylámala zuby, tato dravá Američanka nezaváhala a v sedmatřiceti letech zažívá nejlepší okamžiky sportovní kariéry. Naprosto zaslouženě, vždyť z pozice menší boxerky si došla pro dva skalpy hvězdné Norky Cecilie Braekhusové, do té doby neporažené. I kdyby už nepřidala K.O. na konci roku, v našem seznamu by nechyběla.

ALYCIA BAUMGARDNEROVÁ (11-1, 7 KO)
– šampionka WBC v super pérové váze

Možná překvapení ve výběru, ale Baumgardnerová šokovat umí. Povedlo se jí to 13. listopadu, když v Sheffieldu doslova uspala ve stoje dosavadní šampionku WBC v super pérové váze Terri Harperovou, kterou následně před případnými nepříjemnými následky ochránil duchapřítomný rozhodčí Mark Lyson. Sedmadvacetiletá Američanka zapsala v roce 2021 jedno z největších boxerských překvapení vůbec.

 

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze