Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Box se vrací na scénu. V Japonsku! Využijí této šance i jiní a zkusí tam dopravit bijce?

Anthony JoshuaAnthony JoshuaPRAHA – Všude po světě se stále a neustále ruší sportovní akce. S jednou výjimkou – Japonskem. Tam se už 5. dubna uskuteční další dva boxerské galavečery. Zatím se na nich představí výhradně domácí bojovníci.

Jsou to dva dny, kdy Britská boxerská asociace zrušila konání akcí až do konce května, čímž přidělala solidní vrásky na čele nejen pro oba největší místní promotéry – Eddie Hearna a Franka Warrena. Už teď je téměř jisté, že i bombastická show ze stadionu fotbalového Tottenhamu – Anthony Joshua vs. Kubrat Pulev, dozná změnu termínu, přestože je vše plánované „až“ na 20. června.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Podobné je to v zámoří, kde se ukazuje, že i „všemocnost“ Dana Whita, prezidenta UFC, má své limity. Vše totiž nasvědčuje tomu, že pompézní akce UFC 249 se neuskuteční. Respektive, že na ni bude 18. dubna chybět vedle publika také jeden ze dvou hlavních protagonistů – Rus Chabib Nurmagomedov.

Ten je momentálně doma v Rusku, připravuje se, ovšem... nejspíše ani na popáté se jeho setkání s Američanem Tonym Fergusonem neuskuteční. Tedy, pokud...

Už v neděli 5. dubna bude Korakuen Hall v japonském Tokiu plné bojovníků. Beze srandy a přehánění. Fanoušci pak budou moct akce sledovat – stejně jako zbytek světa – skrze živé a bezplatné streamy na Youtube kanále. Že vám to přijde jako sci-fi s ohledem na současnou situaci kolem pandemie koronaviru SARS-CoV-2? Ale kde že.

Japonci se s ní vypořádali po svém, ostatně jejich systémem cílené karantény se inspirují všude po světě, včetně Česka. Už o víkendu se otevřely možnosti pro pořádání všech sportovních akcí, včetně v této zemi nesmírně populárního baseballu. Bojové sporty dostaly zelenou jako poslední, ale dostaly.

Zachraň japonský boxZachraň japonský box

A tak se 5. dubna uskuteční tradiční vrchol turnaje z celého Japonska „Rookie Of The Year“. Obavám některých expertů, že tento krok je poněkud uspěchaný. Byť pro tento víkend ještě bez diváků. Květnové galavečery už ale budou i s fanoušky.

Ti už nyní mají přislíbeno, že jim na vybraných akcích budou k dispozici pro podpisy jejich modly – Naoya Inoue a Rjota Murata. Vstupenky se budou prodávat vždy předem, v den akce budou pokladny uzavřeny. V halách budou lidé sedět ob sedadlo, před vstupem jim bude měřena teplota.

Očekává se, že pokud se vše skutečně rozjede (ve chvíli, kdy by se na nějaké akci objevil koronavirus, opět se vrátí restrikce), mohly by zkusit do Japonska dostat své akce i světoví promotéři. V čele s těmi výše zmíněnými.

Problém by v tu chvíli byl s dopravou bojovníků a týmů, i to by šlo ale vyřešit, byť by se to organizátorům mohlo značně prodražit. Většina zemí sice má uzavřená letiště a omezen pohyb přes hranice, pro soukromé lety ale tato omezení neplatí. Respektive nejsou tak přísná.

Uvidíme britské a zámořské boxerské hvězdy v Japonsku, které po této stránce řádně nastartoval jeden z největších boxerských šoků historie – Mike Tyson vs. Buster Douglas? A dočkáme se zde například i některé z akcí UFC?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze