Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Box potřebuje nesporného šampiona těžké váhy. Box potřebuje duel Fury vs. Joshua

  • Napsal Martin Kopunec

Tyson Fury vs Anthony JoshuaTyson Fury vs Anthony JoshuaLAS VEGAS – Velká jména světového boxu vyzpovídala během víkendu v Las Vegas reportérka ESPN Anna Katherina Clemmonsová. Téma? Duel o všechny pásy v těžké váze mezi Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) a Anthonym Joshuou (23-1, 21 KO).

Jaké byly pohledy na tento britský střet o pozici nezpochybnitelného krále nejsledovanější váhy?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dodatek: Lineal šampion je označení pro krále konkrétní váhové kategorie, jde o status, nikoliv pás, který se „dědí“ vítězstvím nad předchozím lineal šampionem a ztrácí buď prohrou v ringu, nebo odchodem do důchodu.

Bernard Hopkins (55-8-2), držitel několika titulů šampiona ve dvou váhových kategoriích, střední (2004-05) a lineal v polotěžké (2011-12): „Těžká váha byla dlouhou dobu v kómatu. Kdy naposledy jsme měli nesporného a uznávaného šampiona? Fury vs Joshua je největší boj, který můžete momentálně v této váze domluvit. Oba boxeři jsou právě v pozici kdy by mohli říct: 'Jsem králem těžké váhy.' Takže za mne jednoznačně ano!”

George Foreman (76-5), olympijský zlatý medailista a dvojnásobný šampion v těžké váze: „Pokud se chcete považovat za skutečného šampiona, musíte nejdříve porazit Furyho.”

Evander Holyfield (44-10-2), čtyřnásobný mistr světa v těžké váze: „Fury vs Joshua by byl největší souboj v historii. Joshua je dvojnásobný šampion, což dokazuje, že se přes porážku a ztrátu titulů dokáže vrátit zpět na vrchol. Je momentálně možná ten nejtalentovanější boxer v této váze. Nyní se však ale může dostat do situace, kdy si řekne, že potřebuje ještě trochu vyrůst. Vítěz vzájemného souboje s Furym by byl nesporným a skutečným mistrem světa v těžké váze.”

Riddick Bowe (43-1), první boxer těžké váhy, který držel za svoji kariéru všechny hlavní tituly (WBA, WBC, IBF, WBO): „Určitě by střetnutí Joshua vs Fury bylo perfektní. Joshua je vybroušený jako diamant. Bezpochyby by byl vítěz nesporným králem nejvyšší váhové divize.”

hane Mosley (49-10-1), několikanásobný šampion ve třech váhových kategoriích včetně lehké, velterové a lehké střední: „Ti dva se prostě musí utkat, protože oba jsou mistři světa. Jejich střetnutí bude něco jako v minulosti Holyfield vs Tyson, historický souboj. Vítěz pak může říct, že je skutečným mistrem světa.”

Andre Ward (32-0), v letech 2016-17 sjednotil tituly WBA, WBO, IBF a Ring Magazine v polotěžké váze: „Je nezbytné, aby se proti sobě postavili v ringu. Nejdříve bude tlak na Furyho, aby Joshuu vyzval, a pak bude tlak na šampiona, aby bitvu výzvu přijal. Jsem si jistý, že Fury ten zápas chce, a stejně tak vím, že ho chce také Joshua.”

Vinny Paz (50-10), šampion IBF v lehké váze (1987) a WBA v lehké střední váze (1991): „Lidé chtějí vidět tento souboj. Pokud někdo řekne 'nesporný šampion', vybaví se mi jména jako Ali nebo Mike Tyson. Je to velký tlak na danou osobu. Těžká váha je ale momentálně plná dobrých jmen.”

Micky Ward (38-13), držitel titulu WBU z roku 2000 v lehké velterové váze: „Pokud máte skvělé jména v těžké váze, celý box díky nim kvete. Pokud nemáte, box naopak uvadá. Fury by nyní měl být považován za skutečného šampiona této váhy. Zaslouží si to. Joshua je skvělý bojovník, ale dokud neporazí Furyho, nebude ten nejlepší.”

Tim Bradley Jr. (33-2-1), držitel pěti titulů ve dvou váhových kategoriích (lehký velter a velter): „Myslím že Fury a Wilder jsou oba nejlepší těžké váhy současnosti. Kdyby bojoval Fury s Joshuou v Anglii, to by bylo něco. Nemyslím si, že tam mají tak velký stadion. Byl by to jeden z největších bojů naší éry a vítěz by byl jednou z nejlepších těžkých vah historie.”

Michael Moorer (52-4-1), šampion polotěžké váhy WBO (1988-91), WBO těžké váhy (1992-93) a sjednotil tituly WBA, IBF a lineal těžké váhy: „Těžká váha není taková, jaká by měla být. Nemyslím to špatně. V mé éře bylo daleko víc konkurenčních soupeřů. Skuteční fanoušci boxu chtějí vidět jen jednoho šampiona v těžké váze. Uvidíme jej brzy? Možná. Bude to Fury nebo Joshua? To nevím jistě.”

Lamon Brewster (35-6), držitel titulu WBO v těžké váze (2004-06): „Svět chce v tuto chvíli vědět, kdo sedí na vrcholu Everestu. Box to dluží fanouškům.”

Joseph Parker (26-2), držitel titulu WBO v těžké váze (2016-18): „Fury by se měl domluvit s Joshuou. Vítěz o sobě může tvrdit, že je nesporným šampionem těžké váhy. Vítěz bude také zapsán navždy do historie jako ten nejlepší této éry. Lidi jsou vzrušení protože sjednocení je tak blízko.”

Charles Martin (27-2-1), držitel titulu IBF od ledna do dubna roku 2016: „Nejlepší by měl bojovat s nejlepším. Ale nesporný šampion v těžké váze? Můžeš si říkat jakkoliv, ale nejdříve musíš porazit mě.”

Shannon Briggs (60-6-1), držitel lineal titulu (1997-98) a šampion WBO v těžké váze. (2006-07): „Až se vzduch vyčistí, měl by Fury bojovat s Joshuou. Lidé chtějí jednoho, dominantního, šampiona. Co se ale stane, když Joshua prohraje s Pulevem?”

Chris Byrd (41-5-1), dvojnásobný šampion v těžké váze: „Pro těžkou divizi by byl jejich střet něco obrovského. Prostě si to spolu rozdejte. Nevěřím v Joshuovi řeči, že musí počkat pár let, řeči jako že ještě není připraven. Brácho, ty jsi šampion v těžké váze! Opravdu? Jakmile se staneš šampionem, musí jít vše stranou. Musíš bojovat s kýmkoliv, kdo je na řadě.”

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze