Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

BOX LIVE Praha: v hledišti Mayweather, v ringu Horváth, 'princezny', Šour a Schwarz

  • Napsal Antonín Vavrda

Horváth vs. HermannHorváth vs. HermannPRAHA – Dlouho očekávaná startovní listina galavečera BOX LIVE Praha je konečně na světě. A promotérům z plzeňské stáje Qwert Boxing a především matchmakerovi Lukáši Konečnému se podařilo připravit lákavé menu hodno návštěvy jednoho z nejlepších boxerů historie – Američana Floyda Mayweathera.

Zápasový program čtvrtého pokračování boxerské série BOX LIVE nabídne od 18:00 hodin fanouškům tohoto sportu lákavé menu o nejspíše hned deseti chodech. Jaké?

DALŠÍ NOVINKY K BOX LIVE PRAHA:

Hlavní tahák už je známý vlastně od loňského listopadu, o pás evropského šampiona WBO v lehké střední váze si to rozdají domácí hvězda a člen pořádající stáje Qwert Boxing Štěpán Horváth, kterého vyzve nepříjemný Němec žijící na britských ostrovech Arthur Hermann. Vítězi bude předávat pás čestný host večera Floyd Mayweather, který se v této váze pohyboval v posledních letech své aktivní kariéry.

Navíc není vyloučeno – spíše naopak – že lepší z této dvojice by se mohl vydat k dalšímu duelu, třeba již o titul mistra světa, za velkou louži na gala pořádané právě hvězdným Američanem. Pás WBO totiž bude nejspíše brzo volný, jelikož šampion – Mexičan Canelo Alvarez – ohlásil definitivně odchod do střední divize.

OČIMA LUKÁŠE KONEČNÉHO
„Na fanoušky čekají super zápasy. Myslím, že se bude nač dívat. Hlavní tahák je jasný, co se týče holek, tentokrát budou obě boxovat o pásy federace WBO, soupeřky jsou zkušené, nepříjemné, nebude to pro ně nic snadného. Němci jsou jasní, Schwarz i Deines se potřebují dostat do tempa po zranění, ze kterých se dostávají, i tak ale mají kvalitní protivníky.

Co se týče Pavla Šoura, tak ten o domácí titul v těžké váze hodně stojí, ale zatím má za sebou jen dva zápasy, takže ještě je čas. Pokud ale přinese adekvátní nabídku, tak nevidím důvod, proč by se nemohl s Vencou Pejsarem o titul utkat. Hodně zajímavý bude i duel Čaliče s Idrányiem, který umí udělat pořádnou bitku, a uvidíme, jak se s debutem a derniérou v jednom popasuje Filip Miňovský. Vojta mu to určitě nedá zadarmo.“

Původně měli o prozatímní pás boxovat Britové a jmenovci Liamové Williams a Smith, ti se ale 8. dubna utkají taktéž o evropskou verzi titulu. Dá se předpokládat, že poté začnou tuhá jednání a že vítězové by si to následně mohli rozdat o volný světový titul mezi sebou.

Ve hře jsou také Američané Demetrius Andrade, který ale raději zvolil cestu skrze federaci WBA, a ve stejný den jako se střetnou Horváth s Hermannem, se postaví v Německu domácí hvězdě Jacku Culcayovi, a Portoričan Miguel Cotto. Legendární bijec měl boxovat už v únoru s americkým rváčem Jamesem Kirklandem, tento duel ale padl kvůli zranění ramene druhého jmenovaného.

První variantě nejvíce nahrává rostoucí zákulisní síla Qwert Boxing, který se stal hlavním hráčem této federace pro střední Evropu, a právě již zmíněná návštěva Floyda Mayweathera. O jeho zákulisním vlivu není třeba pochybovat.

Již nyní je jasné, že o stejný pás – ovšem v mini-muší váze – si zaboxuje také juniorská mistryně světa WBC Fabiana Bytyqi. Tu vyzve velezkušená Ruska Jevgenije Zablockajová, která se v posledních letech pohybuje o dvě váhové divize výše, byť je na tom výškově stejně jako „Andělská pěst“ z Ústí.

Podobně zkušenou soupeřku připravili organizátoři do cesty také pro Lucii Sedláčkovou. Té se postaví jednačtyřicetiletá Rakušanka Doris Köhlerová (12-15-2, 5 KO), která má za sebou několik zápasů o tituly mistryně světa a která ve své kariéře potkala vlastně to nejlepší, co pérová váha na starém kontinentu od roku 2010 nabídla - Ramonu Kühneovou, Inu Menzerovou, Elinu Tissenovou, či zkušenou Češku Arletu Krausovou.

ZÁPASOVÝ PROGRAM GALAVEČERA BOX LIVE PRAHA (pořadí zápasů ještě není určeno, jisté, že hlavním duelem večera bude ten mezi Horváthem a Hermannem)
Lehká střední váha (10x3min): Štěpán Horváth (17-5, 7 KO) vs. Arthur Hermann (17-2, 13 KO) – O titul evropského šampiona WBO
Pérová váha (10x2min): Lucie Sedláčková (8-0-1, 4 KO) vs. Doris Köhlerová (12-15-2, 5 KO) – O titul evropské šampionky WBO
Mini-muší váha (10x2min): Fabiana Bytyqi (9-0, 4 KO) vs. Jevgenija Zablockajová (8-13, 4 KO) – O volný titul evropské šampiony WBO
Lehká velterová váha (10x3min): Josef Zahradník (7-0, 4 KO) vs. Michal Dufek (22-14-1, 16 KO) – O mezinárodní titul českého šampiona
Těžká váha (8x3min): Tom Schwarz (17-0, 11 KO) vs. Ivica Bacurin (26-10-1, 15 KO)
Polotěžká váha (8x3min): Adam Deines (9-0-1, 4 KO) vs. Zura Mecherešvili (19-7, 15 KO)
Těžká váha (4x3min): Pavel Šour (2-0, 2 KO) vs. Ante Verunica (3-3-1, 1 KO)
Polotěžká váha (6x3min): Marko Čalič (2-0, 1 KO) vs. Vladimír Idrányi (6-19-2, 3 KO)
Velterová váha (4x3min): ??? (debut) vs. ???
Polotěžká váha (4x3min): Filip Miňovský (debut) vs. Vojtěch Končitík (2-3, 1 KO)

Obrovským tahákem pro české fanoušky bude bezesporu také bitva o domácí titul v lehké velterové váze. V jednom rohu ringu bude obhájce titulu Michal Dufek, velezkušený to pražský bijec, ve druhém pak další zástupce plzeňské formace Josef Zahradník.

Ten je sice papírovým favoritem, pravdou ale je, že zatímco Dufek má na kontě 174 odboxovaných profesionálních kol (a to po celém světě), Zahradník všehovšudy 21. Souboj na deset kol navíc čeká bývalého zkušeného amatéra poprvé v kariéře.

Čeští fanoušci se mohou těšit na už třetí profesionální vystoupení domácího šampiona v supertíze z roku 2015 Pavla Šoura, který je již nyní ve čtvrté stovce ratingu BoxRec.com a sám vyhlásil za svůj cíl atak na český titul, který je v držení dalšího plzeňského obra Václava Pejsara. Na tento duel by rád Šour dosáhl už v letošním roce.

Jak již bylo avizováno dříve, profesionální debut a derniéru zároveň prožije šéftrenér Qwert Boxing Filip Miňovský. A není třeba pochybovat o tom, že se na něj bude chtít Vojtěch Končitík ve čtyřkolovém souboji vytáhnout.

V akci budou také tři zástupci partnerské německé stáje SES Boxing – Tom Schwarz a Adam Deines se v pražské metropoli vracejí do akce poté, co vyléčili svá zranění, Marka Čaliče pak čeká vždy nepříjemný slovenský dravec Vladimír Indrányi.

V jednání je také debut jednoho špičkového zahraničního boxera, který má ve své sbírce medaile z amatérského mistrovství světa i olympijských her. O jeho případné účasti na pražském galavečeru se má rozhodnout v průběhu víkendu.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze