Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bitva o návrat na výslunní. Eubanka čeká proti Korobjovovi návrat ve střední váze

Eubank vs. KorobjovEubank vs. KorobjovPRAHA – Na hodně zajímavý duel se mohou v rámci galavečer Charlo vs. Hogan těšit fanoušci boxu. O prozatímní titul WBA ve střední váze si to rozdají dva tvrďáci Chris Eubank Jr. (28-2, 21 KO) a Matt Korobjov (28-2-1, 14 KO).

Oba mají podobné zkušenosti z profesionálního ringu, oba mají za sebou i srovnatelné výsledky a úspěchy. S jediným rozdílem – třicetiletý Chris Eubank Jr si už sáhl na titul mistra světa, zatímco o šest let staršího Rus žijícího trvale za velkou louží zatím obchází.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Když o něj boxoval prve, psal se rok 2014 a Korobjov byl jasným favoritem. Jenže Ir Andy Lee předvedl jedno ze svých zmrtvýchvstání a ruského tvrďáka, který měl z amatérského ringu skalp mimo jiné i krajana Sergeje Kovaljova, padl v šestém kole. Mimo jiné také pro to, že poprvé v kariéře byl otřesen a nedokázal s tímto faktem pracovat.

Ostatně sám to po duelu přiznal a na více jak rok si dal pauzu. Dokázal se vrátit, ovšem následně ho zradilo zdraví a následovala další pauza. Po ní se loni v prosinci objevil pro změnu jako velký outsider v duelu s Američanem Jermallem Charlem. Proti velkému knockoutérovi ale předvedl parádní výkon a prohrál jen těsně 0-3 na body.

Tři měsíce na to Eubank také z pozice podceňovaného porazil hladce 3-0 na body Jamese DeGaleho a poslal do té doby úspěšnějšího krajana do důchodu.

Nyní stojí znovu proti levorukému soupeři, ovšem zpět ve střední váze. Při americkém debutu. Po delší pauze, než on sám chtěl. „Vždycky byl můj sen boxovat v Americe. Konečně mám příležitost představit svůj styl také zámořským fanouškům. Nemohu se dočkat,“ usmíval se před týdnem během otevřeného tréninku.

Také přiznal, že shodit do střední divize pro něj nebude problém. „Nikdy jsem nebyl skutečná super střední váha. Mám normálně 77, 78 kilogramů, de facto jsem se musel dojídat, protože v kempu jsem pochopitelně postupně shazoval. Věřím, že nyní budu skutečnou šelmou střední váhy, protože jsem tři roky boxoval s přirozeně většími protivníky,“ varoval Korobjova a další z elity této divize.

Ostatně on sám už má jasno, kdo by se měl stát jeho další kořistí: „Chci Jermalla Charla. Rozhodně ho sleduji a až vyšlu v sobotu vzkaz fanouškům, tak je další na řadě po Korobjovovi. Rozhodně ho ale nepodceňuji, každá chyba v zápase s ním by se mi mohla vymstít. Věřím, že tohle bude díky naším stylům parádní zápas.“

Na tom se s Korobjovem shodne. Stejně jako na jménu dalšího soupeře. Jen samozřejmě oba mají trochu jinou představu o výsledku vzájemného souboje. „Eubank je velmi dobrý bojovník, jeden z nejlepších, ale já jsem disciplinovanější. Stejně jako jsem daleko techničtější. Nechci, ale příliš mluvit dopředu, uvidíme v ringu. Ale věřím, že vyhraji a přinutím svým výkonem Charla, aby mi dal odvetu,“ poznamenal ruský bijec.

„Neřeším minulost, ale zaměřuji se na budoucnost, tu chci ovládnout. Věřím, že jsem náš první duel vyhrál a že to mohu dokázat ve druhém zápase. A když nebude chtít on, postavím se komukoliv ve střední, nebo super střední váze. Nemám s tím problém,“ dodal.

Komu se nakonec vyplní jeho tužby?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze