Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bellew si zlomil ruku, ale těší se na svatbu. Haye míří kvůli zranění do důchodu?

Bellew vs. Haye / zdroj foto: Boxingscene.comBellew vs. Haye / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Ten zápas měl úplně všechno. Příběh, drama i nečekané vyvrcholení. A na hlavu Tonyho Bellewa (29-2-1, 19 KO) se po triumfu v jedenáctém kole nad Davidem Hayem (28-3, 26 KO) snáší vlna chvály. Zaslouženě...

Bylo to obrovské drama s nečekaným koncem. David Haye vstupoval do zápasu s Tonym Bellewem coby obrovský favorit, ovšem šesté kolo všechno totálně změnilo a on-line kurzy se totálně otočily.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Stačilo málo, aby se Haye pustil se svým rivalem do otevřené přestřelky, nakoupil několik tvrdých úderů a tlak jeho téměř 102 kilogramů nevydržela poraněná pravá Achillovka. Následné trápení bývalého absolutního krále křížové váhy a mistra světa těžké divize ukončil v jedenáctém kole jeho roh, konkrétně bílý ručník trenéra Shana McGuigana.

„Už předtím jsem mu řekl, ať to skončí, že tu nejsme pro to, abychom se zabili. On jen zavrtěl hlavou. Když jsem ho vyrazil ven z ringu v tom jedenáctém kole, podíval jsem se na jeho trenéra a prosil ho pohledem, aby to skončil,“ pronesl šťastný rodák z Liverpoolu po zápase.

„Vím, co mi říkal před zápasem, chtěl mě dostat do nemocnice, na nosítka a podobně. Já prohlašoval podobné věci, ale tohle není nikdy můj záměr. On má dvě děti, já tři. A děti potřebují své táty,“ pokračoval muž, který také bojoval se zraněním. Ve třetím kole si totiž o hlavu protivníka zlomil pravou ruku.

„Má tvrdou hlavu a pevnou bradu. Víte, mnozí se mu smáli za to, jak se vymlouval po zápase s Kličkem (Haye ukazoval na tiskovce malíček na noze), tvrdili, že je psychicky slabý. Ale dneska ukázal, že je to obrovský bojovník a získal mu obrovský obdiv za to, jak se s tím popasoval. Mohl to zabalit po šestém kole a nikdo by nemohl říct ani popel, on to neudělal,“ vyprávěl na tiskové konferenci.

Zraněná ruka Tonyho BellewaZraněná ruka Tonyho Bellewa

„Má neskutečně tvrdý úder. Nikdy v životě mne ještě nikdo tak tvrdě nezasáhl jako on,“ pokračoval čtyřiatřicetiletý bijec, který je stále mistrem světa WBC v křížové váze. „Posledních dvanáct měsíců je neskutečných. Mohl jsem skončil poté, co jsem získal doma světový pás, neudělal jsem to. A nyní jsem zajistil budoucnost pro své děti,“ zářil dál muž, který se chce v létě oženit se snoubenkou Rachel Robertsovou.

Ta se ostatně nechová tak, jako většina partnerek boxerem. „Můj kouč Dave Coldwell chtěl, abych skončil loni, Rachel mi to rozmlouvala. Chce, abych boxoval. A já se strašně těším až z ní udělám svoji paní,“ rozesmál se Bellew, který si triumfem nad Hayem vydělal přes 5 milionů liber, nejvíce v kariéře.

„Sám David mi po zápase děkoval za ten duel. Tohle jsou souboje, které lidé milují, které vás zajistí. Víte, podle mne jsem porazil nejlepší britskou křížovou váhu všech dob a jednu z nejlepších těžkých vah, která se kdy na ostrovech narodila. Má můj respekt, ať se rozhodne skončit, nebo pokračovat. V tom případě se klidně můžeme potkat znovu, pokud to bude dávat smysl tak jako napoprvé,“ dodal „Bomber“ než se vydal slavit svůj životní triumf.

Právě kvůli zmíněnému zranění achillovky, kvůli které odjel v týdnu k německému specialistovi Hansi Müllerovi-Wohlfarhrtovi a kvůli které ihned po sobotním šlágru zamířil do londýnské nemocnice, se nyní na ostrovech spekuluje o Hayeho druhém a definitivním odchodu do boxerského důchodu.

Spekulace přiživil v neděli večer také Carl Froch, který se s Hayem kamarádí od juniorských (ještě amatérských) let.

Nohy Davida Hayeho v zápase s Tonym BellewemNohy Davida Hayeho v zápase s Tonym Bellewem

„Musíme zjistit, jak vážné je jeho zranění, ale vypadalo hodně špatně a s ohledem na jeho věk, je otázkou, zda se dokáže vrátit, aby mohl bojovat proti nejlepším těžkým vahám současnosti. Moje osobní odpověď na tuto otázku je, že nemůže,“ pronesl bývalý šampion super střední váhy, nyní expert televize Sky Sports, který byl přítele navštívit v nemocnici.

Londýnský rodák vlastně ještě v noci na neděli hned po zápase podstoupil operaci utržené achillovky pravé nohy. Jeho tým každopádně celkově nezažil povedenou noc. Jeden z návštěvníků galavečera natočil, jak Hayeho kouč Shane McGuigan opakovaně udeřil při odchodu do šaten jednoho z fanoušků. Důvod? Posměšky na adresu poraženého ex-šampiona...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze