Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Atlas mění strany: Golovkin je silně přeceňovaný, odvetu vyhraje Canelo

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. GGG v prvním zápaseNEW YORK – Není to tak dlouho, co se boxerský svět dočkal potvrzení odvety mezi Kazachem Gennadijem Golovkinem (37-0-1, 33 KO) a Mexičanem Canelem Alvarezem (49-1-2, 34 KO), která se uskuteční 5. května v T-Mobile Arena v Las Vegas. Jak velkou pozornost tento šlágru potvrzují mnohá prohlášení. Mimo jiné to od Teddyho Atlase.

Když se ti dva potkali loni v září poprvé, byla z toho kontroverzní remíza. Pro většinu fanoušků i expertů byl vítězem bitvy o tituly WBC, WBA, IBF a IBO kazašský ničitel s přezdívkou „GGG“. Mezi ně patřil také Teddy Atlas, jeden z nejrespektovanějších odborníků v tomto sportu.

VÍCE K ZÁPASU #CANELOGGG:

Jenže pro odvetu obou titánů střední váhy se přiklání na stranu, mladšího z dvojice – sedmadvacetiletého Saula „Canela“ Alvareze.

„Myslel jsem, že Golovkin v prvním zápase zvítězil. Verdikt bodových jsem považoval za špatný vtip. Neříkám, že Golovkin v tom zápase udělal všechno správně, ale prostě pokud uděláte pro vítězství více, jste mu blíže, měl byste vyhrát. A ne být jakkoliv omezen čímkoliv,“ začal Atlas své povídání pro The SiriusXM Radion.

„Golovkin se začíná zhoršovat. Také si myslím to, co se začalo používat v poslední době, ale já to tvrdil už dříve, že je silně nadhodnoceným boxerem. Tvrdil jsem to už dříve, že porazil hodně menších soupeřů z nižší váhy a třeba už za zenitem kariér. Nebyl pro mě tak skvělým bojovníkem, ale zároveň je pravda, že první duel s Canelem vyhrál,“ opřel se lehce do pětatřicetiletého Kazacha.

Jako by pozapomněl na fakt, že i Mexičan v kariéře potkal několik soupeřů, kteří se mu nemohli váhově rovnat v čele s Amirem Khanem, Josesitem Lopezem, Liamem Smithem, Alfredem Angulem či Miguelem Cottem.

„Pro odvetu si vybírám druhou stranu. Myslím, že vyhraje Canelo. Golovkin jde výkonnostně už dolů, Canelo naopak ještě roste, navíc získal prvním zápasem důvěru v sama sebe. Nebyl si určitě jistý, zda to silově a váhově zvládne, ale dokázal si, že na to v pohodě má a v odvetě toto vše přetaví ve vítězství. A v relativně přesvědčivé vítězství,“ zakončil své povídání.

Dojde na slova experta stanice ESPN, bývalého asistenta trenéra u Mika Tysona a kouč mimo jiné Tima Bradleyho, nebo i jeho Golovkin přesvědčí o opaku. A také o tom, že v žádném případě nejsou jeho schopnosti a síla nadhodnocené?

Odpovědi na tyto i další otázky dostaneme v sobotu 5. května na mexické oslavy známé jako Cinco de Mayo.

Mimochodem u prvních kurzů zámořských bookmakerů je favoritem odvety Golovkin.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze