Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Arum se bojí o Pacquiaovo zdraví. Ten mu vzkazuje: Bůh mne ochrání před vším!

  • Napsal Antonín Vavrda

Manny Pacquiao a Bob Arum / zdroj foto: Boxingscene.comManny Pacquiao a Bob Arum / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS/MANILA – Známý promotér Bob Arum kromě chvály na svojí hvězdou těžkou váhu Tysona Furyho promluvil v posledních dnech také o svém bývalém elitním bojovníkovi, Filipínci Mannymu Pacquiaovi (61-7-2, 39 KO), kterého 20. července čeká bitva s Američanem Keithem Thurmanem (29-0, 22 KO).

„Podívejte, miluji Mannyho Pacquiaa. Máme spolu dlouhou historii, takže, když se mne na něj zeptáte, tak vám neřeknu nic jiného Na druhou stranu, letos mu bude už 41 let. A přestože je to velký bojovník, tak už mu není třicet, ale čtyřicet, tělo neobelžete. Nemůže být tak dobrý, jako před patnácti lety. Ale přeji mu jen to nejlepší a doufám, že vyhraje,“ pronesl směrem k souboji o pás WBA ve velterové váze mezi Pacquiaem a o deset let mladším Thurmanem.

VÍCE K MANNYMU PACQUIAOVI:

Ten platí za obávaného knockoutéra, podobně jako třeba Errol Spence Jr., byť v posledních duelech vítězil „jen“ na body. Dlužno dodat, že poslední dva, tři roky se Thurman potýká více se zdravotními problémy (ramena) než se soupeři.

„Mám o něj strach. Ten mám o každého boxera, který se dostane do určitého věku. Protože jsou chvíle, kdy už by bojovníci neměli být v ringu. Každý lékař vám poví, že lebka, jak stárne, tak je lebeční kost měkčí. Mladší člověk, když je zasažený do hlavy, absorbuje ránu do ní snáze, na jeho mozek to nemá takový vliv. Postupem věku ale slábne. A může to mít poté nedozírné následky,“ poznamenal Arum.

Letos osmaosmdesátiletý veterán boxerského světa mimo jiné odkázal na nedávná mozková traumata po posledních zápasech dalších skvělých čtyřicátníků Adonise Stevensona a Zaba Judaha. „Zab byl skvělý boxer, ale má špatné návyky, nebezpečný styl. Adonis doplatil na svoji odolnost a na skutečnost, že do toho ringový nevstoupil dříve. Naštěstí je v pořádku, ale už nikdy nebude stejný jako dříve. A to není dobře,“ přidal jasné příklady.

Arum si myslí, že boxeři by neměli bojovat po 40. narozeninách, byť se na to ještě fyzicky cítí. A to přesto, že právě on stál za kariérou George Foremana, v šestačtyřiceti letech nejstaršího světového šampiona těžké váhy. „Ten chlap byl přírodní úkaz a výjimka potvrzující pravidlo. Navíc měl vlastně dvě kariéry a desetiletou pauzu,“ vysvětlil.

Po pár dnech mu přišla od filipínské legendy odpověď. „Jsem opravdu vděčný za slova Boba Aruma. Ale záleží na boxerovi, jak se stará o své tělo, jak trénuje. Příprava je dostatečně kvalitní i pro mne, přestože je mi čtyřicet let. A věřte, že 20. července to ukáži v ringu,“ reagoval ze svého kempu v Los Angeles legendární bijec a šampion osmi váhových kategorií.

Následně ještě dodal: „Bůh je tam nahoře vždy připraven mne chránit. Dokud jej mám nad sebou, není se čeho bát!“

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze