Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ANKETA Zbití a vyškolení Kubánci, padlý Rocky aneb Překvapení roku 2014!

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Algieri po zápase s ProvodnikovemAlgieri po zápase s ProvodnikovemPRAHA – Ankety o nejlepší zápas i knockout roku 2014 jsme již rozjeli, nyní je řada na další. Ta, kde se podíváme na největší překvapení uplyných dvanácti měsíců mezi dvanácti provazy.

Stejně jako loni dáváme na výběr deset zápasů, které dle svého uvážení vybrala naše redakce a za sebe pak poskládal do žebříčku Vojta Šmahel. Shodnete se s ním, nebo dopadne vaše hlasování jinak? To zjistíme za dva týdny, vybírat největší překvapení roku můžete až do pátku 9. ledna do 18:00 hodin.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

10. GRIGORIJ DROZD VS. KRYSZTOF WLODARCZYK – 3:0 NA BODY

V pětatřiceti letech se Grigorij Drozd dočkal životní šance a využil ji vrchovatě, když na domácí půdě dokázal zcela jasně rozebrat letitého šampiona WBC v křížové váze Krysztofa Wlodarczyka. Drozd se poučil a na rozdíl od krajana Čachkijeva dokázal počáteční převahu zužitkovat i ve zbytku duelu. Příští rok bychom se měli dočkat odvety.

9. TERENCE CRAWFORD VS. YURIORKIS GAMBOA – TKO 9. KOLO

Pověstná kosa narazila na kámen. V souboji o titul WBO a papírového krále lehké váhy se radoval Američan Terence Crawford, který dokázal dokonale využít slabin Kubánce Yuriorkise Gamboy a to, že je náchylný na kontra-údery, má skleněnou bradu a celkově při svém útočném stylu zůstává dost „otevřený". Z papírově dramatické bitvy tak nakonec bylo celkem jednoznačné představení.

8. TONY THOMPSON VS. ODLANIER SOLIS – 2:1 NA BODY

Pro oba borce to byl pokus o poslední možný comeback. V nudné dvanáctikolové bitvě se nakonec radoval z nejednotného (leč zaslouženého) vítězství na body Američan Tony Thompson. Odlanier Solis již po několikáté potvrdil pověst nejvíc promarněného talentu v profi-ringu. V blízké době by mělo dojít na již dvakrát odloženou odvetu.

7. KELL BROOK VS. SHAWN PORTER – 3:0 NA BODY

Raketový vzestup Shawna Portera dokonale zabrzdil Brit Kell Brook. Mnozí už mladého „kulturistu" Portera viděli v soubojích s hvězdami PPV Mayweatherem, nebo Pacquiaem, avšak nad jeho síly byl nakonec již dokonale připravený ostrovní bijec, který byl ve vzájemném souboji přesnější a efektivnější. Zatímco touto porážkou kredit Američana klesl, v souvislosti s Brookem se hned začalo spekulovat o ostrovním "souboji desetiletí" proti Amiru Khanovi.

6. TIMOTHY BRADLEY VS. DIEGO GABRIEL CHAVES – REMÍZA

Plichtou skončil návrat Timothyho Bradleyho po porážce od Mannyho Pacquaia. V souboji s nepříjemným Argentincem byl sice přesnější a celkově vypadal lépe, avšak rozhodčí duel viděli jinak a nakonec nabodovali remízu, což pro jednoho z nejlepších P4P boxerů současnosti je rozhodně veliká ztráta.

5. LUIS COLLAZO VS. VICTOR ORTIZ – TKO 2. KOLO

V prvním ročníku této rubriky na našem webu (za rok 2012) se umístil americký rebel Victor Ortiz na prvním místě. I nyní stále jen sedmadvacetiletý „Vicious" pomyslně a negativně atakuje přední umístění. Prohra s Luisem Collazem byla rychlá, drtivá a šokující. Co na tom, že Collazo následně prohrál jasně s Amirem Khanem – výhrou nad Ortizem šokoval svět.

4. ANDY LEE VS. MATT KOROBJOV – TKO 6. KOLO

Tento duel ukázal, že nejen těžkou váhu může rozhodnout jeden úder. Korobjov kontroloval průběh opatrného zápasu a u všech rozhodčích vedl jasně na body. Stačila však chvilka nepozornosti a boxerského umu Leea, který drtivým kontrem dostal ruského tvrďáka do problémů, ze kterých se již nedostal. Novým překvapivým šampionem WBO ve střední váze se tak stal třicetiletý Ir.

3. MIGUEL COTTO VS. SERGIO GABRIEL MARTINEZ – RTD 10. KOLO

V první polovině roku tu byla jedna velká hádanka: V jaké formě se představí v poslední době zraněními zdecimovaný Sergio Gabriel Martinez v jihoamerickém šlágru s Miguelem Cottem? Jak ukázal průběh zápasu, viděli jsme v ringu pouze stín kdysi obávaného „Maravilly". Nechci snižovat výkon Cotta, který byl precizní, ale tohle nebyl ten Martinez, kterého všichni znají. Vzhledem k okolnostem jsme proto nakonec byli svědky překvapivě jednoznačné záležitosti ve prospěch Portoričana.

2. CHRIS ALGIERI VS. RUSLAN PROVODNIKOV – 2:1 NA BODY

Mnoho lidí o tomto duelu mluvilo jako o zbytečném. Sice neporažený, přesto nepříliš zkušený Algieri měl být pro „Sibiřského Rockyho" snadným soustem. V úvodu se to tak také jevilo, když byl v prvním kole Američan dvakrát počítán. V průběhu zápasu se však začaly misky vah pomalu otáčet a Algieri svými kontry a rychlostí bodoval. Sice ani jednou Provodnikova do problémů nedostal, přesto nakonec nasbíral tolik kol, že to stačilo na těsné, přesto dosti kontroverzní vítězství.

1. TOMMY KARPENCY VS. CHAD DAWSON – 2:1 NA BODY

Podobně jako v souboji Cotto vs. Martinez, tak i v tomto jsme mohli sledovat jednoho boxera, ze kterého zůstal už jen stín a jméno. Byl jím Chad Dawson, který si nedokázal poradit se soupeřem patřícím spíše do skupiny „journeymanů" – Tommym Karpencym. Nejen porážkou, ale především výkonem si Dawson momentálně zavřel dveře k titulovým zápasům v současnosti velmi zajímavé polotěžké divizi. Té mimochodem sám ještě před dvěma lety vládl.

HLASUJTE V ANKETĚ O NEJVĚTŠÍ BOXERSKÉ PŘEKVAPENÍ ROKU (hlasovat můžete ve čtyřiadvacetihodinových intervalech)

{acepolls 69}

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze