Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ANKETA Vyberte zápas roku 2017. Joshuovi s Kličkem konkurují také Šour a Pejsar

Joshua vs. KličkoJoshua vs. KličkoPRAHA – Po anketě, ve které hledáme největší překvapení roku 2017, je zde další, tentokrát budete hlasovat až do soboty 13. prosince do 23:59 hodin o tom, který zápas byl dle vás ten nejlepší v uplynulých dvanácti měsících.

Že bylo z čeho vybírat, není třeba dodávat. A jelikož jsme český web, rozhodli jsme se do třináctičlenného výběru zařadit do výběru také dva české zástupce.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

14. LEDNA 2017 – JAMES DEGALE vs. BADOU JACK – REMÍZA

Měl to být souboj, ve kterém se sjednotí pásy IBF a WBC v super střední váze. Nestalo se, přestože byl Švéd žijící v zámoří v prvním kole na podlaze ringu. Dokázal se totiž z počítání oklepat a následně postupně převažovat misky vah na svoji stranu. Konečnou remízu mu nakonec ale zachránilo poslední dvanácté kole, ve kterém poslal DeGaleho taktéž na podlahu ringu. Po tomto souboji se Jack přesunul do polotěžké divize.

28. LEDNA 2017 – MIGUEL BERCHELT vs. FRANCISCO VARGAS – KO 11. KOLO

Mexické bitvy jsou vždy zárukou tvrdé a nekompromisní podívané. A nejinak tomu bylo také v tomto případě. Francisco Vargas kandiduje na zápas roku celkem pravidelně, Berchelt je v této společnosti poprvé. Zcela oprávněně. Tato bitva o pás mistra světa WBC v super pérové váze byla výstavní. Nudnou pasáž byste hledali marně.

28. LEDNA 2017 – LEO SANTA CRUZ vs. CARL FRAMPTON – 2:0 NA BODY

Odvety skvělých zápasů jsou vždy velkým riskem. To ale nebyl případ této mexicko-britské bitvy. Carl Frampton do ní vstupoval coby neporažený bijec, který v prvním měření sil po výhře 2:0 na body ukončil neporazitelnost svého rivala. Tentokrát se ale karta otočila a pás šampiona WBA v pérové váze si z ringu odnesl Santa Cruz.

25. ÚNORA 2017 – DOMINIC BREAZEALE vs. IZUAGBE UGONOH – KO 5. KOLO

Pro oba obry to byl duel pravdy. Breazeale se potřeboval vrátit po demolici od Anthonyho Joshuy, Ugonoh chtěl dokázat, že patří mezi špičku těžké váhy. Povedlo se obojí, byť vítězem byl nakonec v pěti kolech Breazeale. Dlužno dodat, že v pěti naprosto fantastických kolech, kdy snad každý úder „smrděl“ knockoutem. V průběhu zápasu byli počítáni oba rivalové.

3. BŘEZNA 2017 – ŠTĚPÁN HORVÁTH vs. ARTHUR HERMANN – TKO 8. KOLO

Hlavní atrakcí pražského galavečera Box Live měl být hvězdný Američan Floyd Mayweather, který se ale zapomněl při nakupování na britských ostrovech, a tak do haly Královka nakonec vůbec nedorazil. Na vlastní oči tak neviděl nejspíše životní výkon českého bijce Štěpána Horvátha, který v elektrizující atmosféře doslova přejel nebezpečného Němce Arthura Hermanna.

18. BŘEZNA 2017 – WISAKSIL WANGEK vs. ROMÁN GONZÁLEZ I. - 2:0 NA BODY

Skvělý útočník, který ale hřešil na obranu a svoji odolnost. Nikaragujec Román González poznal na začátku března svého kata, kterým se stal nenápadný Thajec Wisaksil Wangek. Ten se sice ocitl během duel několikrát v problémech, ale vždy se z nich dostal, a trpělivě sbíral bodík za bodíkem. Výsledkem byla jeho senzační výhra 2:0 na body, kterou v následné odvetě potvrdil knockoutovým triumfem ve čtyřech kolech.

29. DUBNA 2017 – ANTHONY JOSHUA vs. VLADIMIR KLIČKO – TKO 11. KOLO

Epická bitva dvou titánů těžké váhy před 90 tisíci fanoušky na beznadějně vyprodaném Wembley udělala klasickému boxu obrovskou reklamu. Kličko ukázal, že v sobě má tolik zpochybňované srdce bojovníka, Joshua pak svůj status nové hvězdy a potencionálního krále těžké divize. Krále, který není bez slabin. Oba byli v průběhu duelu počítání, Joshua následně čtyři kola sbíral sílu na rozhodující úder, který přišel v kole číslem jedenáct.

26. SRPNA 2017 – MIGUEL COTTO vs. JOŠIHIRO KAMEGAI – 3:0 NA BODY

Po téměř dvou letech se vrátil mezi šestnáct provazů ke svým posledním dvěma soubojům legendární Portoričan Miguel Cotto. Proti japonskému kamikadze Jošihiru Kamegaiovi ukázal svoji extratřídu, v neskutečné řežbě nakonec zvítězil hladce 3:0 na body. Zatímco vítěz okouzlil svým uměním, soupeř pak těžko uvěřitelnou odolností.

16. ZÁŘÍ 2017 – GENNADIJ GOLOVKIN vs. CANELO ALVAREZ – REMÍZA

Jeden ze dvou nejočekávanějších zápasů roku (po Joshua vs. Kličko) nezklamal, byť v ní především mexický talent předvedl daleko defenzivnější představení, než se od něj čekalo. Respektive, než od něj čekali jeho příznivci. O jejich remíze se každopádně bude ještě dlouho mluvit, většina fanoušků totiž viděla ve dvanáctikolovém měření sil zvítězit kazašskou mlátičku.

22. ZÁŘÍ 2017 – OSCAR VALDEZ vs. GENESIS SERVANIA – 3:0 NA BODY

Byl to úchvatný galavečer. Vždyť v tomto výběru klidně mohl být i hlavní duel Gilberto Ramirez vs. Jesse Hart. Neporažený Valdez byl papírovým favoritem, jenže taktéž do tohoto večera nezdolaný Servania překvapil parádní výkonem, kdy jako první mezi profíky poslal dokonce šampiona WBO v pérové váze do počítání. Valdez mu následně oplatil stejnou mincí a skvělou řežbu nakonec ovládl po dvanácti kolech na body.

14. ŘÍJNA 2017 – JARRETT HURD vs. AUSTIN TROUT – TKO 10. KOLO

Ač je Troutovi stále teprve dvaatřicet let, byl pro něj souboj s Jarrettem Hurdem nejspíše posledním velkým (titulovým) v jeho kariéře. Přes srdnatý výkon v něm totiž na šampiona IBF v lehké střední váze nestačil a Hurd mohl slavit výhru po deseti kolech, když pomláceného Trouta nepustil jeho roh do dalšího pokračování bitvy.

9. PROSINCE 2017 – MIGUEL ROMAN vs. ORLANDO SALIDO – TKO 9. KOLO

Až nebudu stačit mladším soupeřům, tak skončím. To prohlašoval Orlando Salido, jeden z nejtvrdších bojovníků napříč vahami v posledních pěti letech. Jeho slova jej dohnala na začátku prosince, když se proti němu postavil krajan Miguel Roman. Symbolicky totiž padla kosa na kámen a zdemolovaný bijec přezdívaný „Siri“ v devátém kole tvrdé štípané definitivně pochopil, že je konec. Zápasu, i kariéry.

16. PROSINCE 2017 – PAVEL ŠOUR vs. VÁCLAV PEJSAR – TD 8. KOLO

Extrémně vyhecovaný duel dvou českých titánů málem zboural halu TJ Lokomotiva v Plzni. Ano, už od druhého kola se jednalo o celkem jednostrannou záležitost ve prospěch Šoura, jenže i zakrvácený Pejsar několikrát dokázal, že umí nesmírně nebezpečný. A především pak ukázal obří srdce válečníka. Boxeři často tvrdí, že by v ringu raději umřeli, než by zápas vzdali. Pejsar tato slova potvrdil činy. Až jeho roh, lékař a supervizor museli říct po osmém kole stop.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze