Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ANKETA Vyberte boxera roku: Canelo, Pacquiao, Inoue, Wilder, Taylor a ti další…

  • Napsal Profiboxing.cz

Canelo Alvarez / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo Alvarez / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Už vám to chybělo? Je zde období anket, které shrnout uplynulý boxerský rok. Po knockoutu roku je zde ta, ve které vybereme boxera posledních dvanácti měsíců. Anketu, kterou od roku 2012 na našem webu vyhrávali bojovníci z Východu. Bude letos tradice pokračovat?

Nabídka boxerů je tradičně velmi pestrá. A tradičně můžete hlasovat něco přes týden, tedy do středy 22. ledna 2020 do 24. hodiny.

NAŠE ANKETY PRO ROK 2019:

CANELO ALVAREZ (29 let, Mexiko, 53-1-2, 36 KO) – šampion WBA a WBC Franchise ve střední váze, WBA v super střední váze a WBO v polotěžké váze

Ano, Gennadije Golovkina v očích většiny ani jednou neporazil. Ano, jeho manažeři mu velmi šikovně vybírají soupeře, jedno se ale Canelovi upřít nedá. Vždy se dokáže precizně připravit. Vždy dokáže ustát obrovský tlak a očekávání nejen svého národa, ale i promotérů. Odměnou mu budiž skvělá smlouva s DAZN i skalpy Dannyho Jacobse a Sergeje Kovaljova v roce 2019, které mu opět přidávají na statusu minimálně mexické legendy tohoto sportu. V 29 letech!

MANNY PACQUIAO (41 let, Filipíny, 62-7-2, 39 KO) – šampion WBA Super ve velterové váze

Posílejte ho do boxerského důchodu. Klidně. On tam ale prostě a jednoduše nechce. A nepatří. Pacquiao nejprve v lednu spráskal výrostka Adriena Bronera. Ano, už dávno není „Problém“ ten neporažený floutek (floutek je ale pořád), stále jde ale o kvalitního boxera, šampiona čtyř vah.

No a v červenci si pak poradil Pacquiao také s dosud neporaženým Američanem Keithem Thurmanem, kterého i přes časté zdravotní problémy považovali mnozí za jednoho ze tří nejlepších velterů současnosti. Filipínský senátor jej ale hned v úvodním kole uvítal downem, poté ještě několikrát otřásl, a i přes postupně vadnoucí výkon celkem s přehledem porazil. Především s ohledem na svůj věk je třeba před jeho výkonem hluboce smeknout.

VASYL LOMAČENKO (31 let, Ukrajina, 14-1, 10 KO) – šampion WBC, WBA Super a WBO v lehké váze

Britská mise splněna. Nejprve v zámoří „odměnil“ Lomačenko za skvělou kariéru knockoutem ve čtvrtém kole Anthonyho Crollu. Následně přidal do své sbírky titulů i ten WBC, když v londýnské O2 Arena v duelu dvou olympijských vítězů zdolal Luka Campbella. Na triumf se ale nadřel možná více než se čekalo. A domácí bojovník ukázal, že i Loma je zranitelný.

NAOYA INOUE (26 let, Japonsko, 19-0, 16 KO) – šampion WBA Super a IBF v bantamové váze

Dlouhodobě patří experty mezi nejoceňovanější boxery napříč vahami. Díky World Boxing Super Series (WBSS) se o tom letos mohli přesvědčit i fanoušci celého světa. Inoue už loni ve čtvrtfinále zdemoloval za 70 sekund Juana Carlose Payana, letos v květnu mu trvala destrukce Emmanuela Rodrigueze o 189 sekund déle.

Až ve finále WBSS zažil první opravdový test své kariéry, kdy se dostal i do několika problémů a nebyl daleko od počítání. Filipínský veterán Nonito Donaire ukázal, že mu bantamová váha svědčí, a svedl s „Monstrem“ nádhernou bitvu. Bitvu, ve které nakonec padl. Která ale zároveň definitivně Inoueho zařadila mezi světové hvězdy boxu a ukázala, že Donaire ještě do starého železa nepatří.

JOSH TAYLOR (28 let, Velká Británie, 16-0, 12 KO) – šampion WBA Super a IBF v lehké velterové váze

Už nějaký ten pátek byl jedničkou BoxRec.com v lehké velterové váze, byť nebyl mistrem světa. I to o něčem svědčilo. V květnu, v semifinále World Boxing Super Series už ke svém vládě pás přidal, když ve dvanácti kolech zdolal Bělorusa Ivana Barančyka, toho času šampiona IBF. O pět měsíců později si připsal skalp také Američana Regise Prograise, toho času mistra světa WBA. Mimochodem, oba byli před setkáním s rodákem ze skotského Edinburghu neporaženými boxery.

ARTUR BETERBIJEV (34 let, Rusko, 15-0, 15 KO) – šampion WBC a IBF v polotěžké váze

Pořád je až čtyřkou ratingu polotěžké váhy, přitom má aktuálně jako jediný mezi super střední a křížovou vahou v držení dva světové pásy. Ruský rváč žijící v Montrealu nejdříve s přehledem zničil v květnu Radivoje Kalajdzice, aby si v říjnu v dosud největším duelu profesionální kariéry poradil po skvělém, soustředěném výkonu i s výborným Ukrajincem Alexandrem Gvozdykem. Také toho ukončil před limitem.

DEONTAY WILDER (34 let, USA, 42-0-1, 41 KO) – šampion WBC v těžké váze

Můžete ho milovat, můžete ho nenávidět, jedno mu upřít nelze – pokud mu soupeř zůstane stát na vzdálenost jeho pravačky, je s ním amen. Své o tom vědí jeho krajan Dominic Breazeale, kterého sestřelil v úvodním kole v květnu, a podruhé v kariéře také Kubánec Luis Ortiz. Ten nad Wilderem necelých sedm kol dominoval, než si i on ustlal na podlaze ringu.

TEOFIMO LOPEZ (22 let, USA, 15-0, 12 KO) – šampion IBF v lehké váze

Už od jeho únorového duelu s Diegem Magdalenem se o něm mluví jako o budoucím světovém šampionovi. A vyzývateli Ukrajince Vasyla Lomačenka. Magdalena vyřídil Lopez v sedmi kolech, za pět kol se v dubnu vypořádal s Edisem Tatlim.

V červenci pak dvanáct kol mlátil Japonce Masajošiho Nakataniho a i přes těžký osobní život se před třemi týdny postavil šampionovi IBF v lehké váze Richardu Commeymu. Pás mu sebral za čtyři minuty. Lopez je aktuálně nejmladším mistrem světa profesionálního boxu napříč vahami.

ERROL SPENCE JR. (29 let, USA, 26-0, 21 KO) – šampion IBF a WBC ve velterové váze

Mikey Garcia a Shawn Porter. Toť jména, proti kterým se postavil v tomto roce skvělý rodák z Long Islandu. Prvně jmenovaného, který přeskočil kvůli tomuto souboji dvě váhy, dvanáct kol bil, ukončit ho ale nedokázal. Duel na otevřeném stadionu v Arlingtonu sledovalo 47 525 diváků.

V září, ještě před svoji nepříjemnou autonehodou (z té ale vyvázl naštěstí bez vážnějších zranění), pak ve dvanácti kolech přebil ve sjednocujícím duelu Shawna Portera, který podal jeden z nejlepších výkonů své kariéry a dostal vychvalovaného Spenceho do „nejhlubších vod“ jeho dosavadního kralování velterové váze.

GERVONTA DAVIS (25 let, USA, 23-0, 22 KO) – šampion WBA v lehké váze

Chráněnec a také oblíbenec Floyda Mayweathera nakonec stihl v roce 2019 tři zápasy. Všechny opanoval před limitem, Huga Ruize zdolal v prvním kole, Ricarda Nuneze ve druhém, zkušeného Kubánce Juriorkise Gambou – v nové váze, lehké – pak stylově až v kole číslo dvanáct. Davis je bezesporu nadějným boxerem, navíc levákem, na druhou stranu má jak v ringu, tak mimo něj problémy s disciplínou.

 

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze