Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ANKETA Lomačenko chce Rigondeauxe. A on jeho. Kdo by souboj legend vyhrál?

Lomačenko vs. RigondeauxLomačenko vs. RigondeauxPRAHA – Už 5. srpna se objeví v ringu ke svému desátému profesionálnímu duelu Ukrajinec Vasil Lomačenko (8-1, 6 KO). Jeho soupeřem v souboji o titul mistra světa WBO v super pérové váze bude Kolumbijec Miguel Marriaga (25-2, 21 KO). Všichni ale čekají, co se bude dít poté.

Je to měsíc, co z úst Kubánce Guillerma Rigondeauxe (17-0, 11 KO) zaznělo: „Chci bojovat s těmi nejlepšími od bantamové do pérové váhy. Nemám nač čekat, nikoho se nebojím, nikomu se nevyhýbám. Lomačenko? Ano, ani jemu!“

Netrvalo dlouho a následovala výzva ukrajinského fenoménu: „Já jsem super pérová váha, ty super bantamová. Potkáme se v pérové!“

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A Kubánec souhlasil. Boxerští fanoušci dostali návnadu se vším všudy. Můžete si stokrát říkat, že styl šestatřicetiletého „Šakala“ ze Santiaga de Cuba je vlastně nuda. Když vstoupí do ringu, zíráte na něj s otevřenými ústy.

Ano, není nezasažitelný. Ano, už byl i na podlaze ringu. Ale vždy dokáže vítězit a ještě s výrazem, že je to vlastně ta nejjednodušší a nejméně vzrušující věc na světě. Stejně tak dominuje také o sedm let mladší Lomačenko. Ten navíc přidává ještě show a agresivitu.

Všeobecně pak panuje napříč boxerským spektrem jednoduchý názor: Pokud existuje někdo, kdo může toho druhého levorukého fenoména porazit, pak je to ten první. Jistě, Lomačenko už jednu profesionální prohru na kontě má, jenže zatímco pro něj šlo ve druhém profi-duelu o uspěchanou záležitost, Mexičan Orlando Salido udělal všechno (včetně přestřelení váhového limitu) pro to, aby vyhrál. A i tak zvítězil těsně a s odřenýma ušima.

Od té doby uteklo hodně času. Lomačenko už ví, jak se silami v profesionálním ringu nakládat. Své soupeře demoluje s neuvěřitelnou lehkostí. A stále častěji také silou.

„Rigondeaux je výjimečný talent, ale nejsem fanouškem jeho stylu. Jsem fanouškem Lomačenka. Je výjimečný. Je to neskutečná kombinace přírody, fyzičky a talentu. Je to přírodní zrůda v tom nejlepším slova smyslu. To, jak pracuje na nohou, se vzdáleností, úderem, je neskutečné, popírá všechny přírodní zákony,“ řekl před pár dny WorldBoxingNews.new ostrovní promotér Barry McGuigan, sám bývalý špičkový boxer a mistr světa v pérové váze.

Lomačenko vs. RigondeauxLomačenko vs. Rigondeaux

Právě ve váze, ve které by se měli Lomačenko a Rigondeaux potkat. Jenže vše výše popsané by pro taková očekávaní všech nestačilo. Co dělá z duelu těchto dvou tak výjimečnou záležitost.

Kromě profesionálních úspěchů také ty z amatérského. Malý výčet, protože jinak by to bylo na dalších x stránek textu a možná i menší kapesní encyklopedii.

Rigondeaux je dvojnásobným olympijským vítězem, dvojnásobným mistrem světa, trojnásobným vítězem Světového poháru, šampionem Panamerických her, sedminásobným domácím mistrem a do profesionálního ringu odešel s neskutečnou bilancí 463 výher a pouze 12 porážek!

Lomačenko vyhrál olympijské hry v pérové a lehké váze. V obou vahách má také titul mistra světa, když už jednou zamířil také evropský šampionát, tak v roce 2008 ovládl také ten. Pořád málo, že? Tak vězte, že jeho amatérská bilance zní: 396 výher a 1 (!) porážka.

„Zničím ho,“ vzkázal Ukrajinec svému rivalovi. „Zdá se, že virus napadl i jeho twitterový účet, protože na moji výzvu na sociálních sítích nereagoval,“ kontroval Rigondeaux. „Řekl jsem, že ten zápas chci, zavolal svému manažerovi a řekl mu, ať ho zařídí. Co více má ještě dělat?“ postěžoval si nedávno „Hi-Tech“ Boxingscene.com. Pravdou je, že pokud se mají oba utkat, teď je na to ideální čas. Je totiž veřejným tajemstvím, že Lomačenko chce postoupit o další váhu vzhůru.

Jeho promotér Bob Arum oficiálně prohlásil, že z druhého týmu žádnou písemnou výzvu neobdržel. Zajímavostí budiž, že stejný Arum dříve stál také za Rigondeauxem, ale celkem s lehkým srdcem se jej po konci smlouvy vzdal. Důvod? „Je nudný, je těžké mu shánět zápasy,“ pronesl tehdy lakonicky.

Nikde ale není psáno, že obě strany nejednají. Poslední zkušenosti z konečných dohod mezi Anthonym Joshou a Vladimirem Kličkem, či Gennadijem Golovkinem s Canelem Alvarezem budiž toho důkazem. Oba tyto duely byly oznámeny v ringu po triumfu jednoho z této dvojice, kdy za ním mezi šestnáct provazů vstoupil i jeho rival.

Bude se za deset dní historie opakovat? Bude Rigondeaux v Microsoft Theather v Los Angeles sledovat duel Lomačenka s Marriagou a poté se oba setkají poprvé také tváří v tvář?

A ta nejzásadnější otázka na závěr: Vyhrál by případně tento souboj dvou levorukých géniů Lomačenko, nebo Rigondeaux?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze