Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ANKETA Byl ostudnější opakovaný doping Jonese, nebo duel Král-Lengal?

  • Napsal Profiboxing.cz

Zápas Král vs. Lengál / zdroj foto: Tomáš LiškaZápas Král vs. Lengál / zdroj foto: Tomáš LiškaPRAHA – Už jsme pro vás spustili ankety o Zápas roku, knockout i překvapení roku 2014. Nyní je na řadě něco ostřejšího. A to největší kontroverze či ostudy uplynulých dvanácti měsíců.

Stejně jako loni, tak i letos je menu hodně výživné. A nechybí – bohužel – také jeden český zástupce. Hlasovat můžete opět dva týdny, až do úterý 20. ledna do 18:00 hodin.

DALŠÍ ANKETY V NAŠÍ NABÍDCE:

NÁVRAT MICKEYHO ROURKA DO RINGU

Tato událost vzbudila na konci listopadu vlnu negativních i pozitivních ohlasů. Zprvu vše mluvilo pro dvaašedesátiletého amerického herce, wrestlera a také profesionálního boxera. Být v jeho věku v takového kondici, toť si zaslouží obdiv. Stejně jako fakt, že se během týdne v Moskvě věnoval fanouškům i dětem, absolvoval otevřený trénink a oficiální vážení.

Jenže po souboji začaly vycházet najevo i další okolnosti. Všem dalo korunu přiznání jeho soupeře Elliota Seymoura. Ten pod tlakem pronesl, že za gáží 15 tisíc dolarů přesně věděl, co má v ringu dělat. Pachuť nesmyl ani dovědek, že o všem věděl on, promotéři, Rourke ovšem nikoliv.

PODRUHÉ ZRUŠENÝ SOUBOJ LEBEDĚV VS. JONES

Rusové měli letos smůlu. Dvakrát se rozhodl Andrej Rjabinskij jednat s americkou stranou, dvakrát na to doplatil. Kromě výše zmíněné šaškárny kolem Mickeyho Rourka jde také o dubnový duel Lebeděv vs. Jones II. Ten byl zrušený jen hodinu před tím, než měli oba bojovníci vstoupit do ringu. Důvod? Panamský průšvihář opět neprošel dopingovými testy. Místo slávy, tak musel z ruské metropole doslova prchnout zadním vchodem.

SOUDNÍ TAHANICE KOLEM SOUBOJE ČAGAJEV VS. OQUENDO

Že Východ nemusí být divoký jen za Atlantikem, dokazuje i další boxerský duel, opět o titul federace WBA, tentokrát ale v těžké váze. Souboj Ruslana Čagajeva s Fresem Oquendem byl dvakrát posunut, Portoričan nakonec dorazil do Grozného na poslední chvíli, jenže nejenže samotný duel byl jeden z nejnudnějších titulových za poslední roky, ale vše mělo ještě dohru. Oquendo obvinil druhou stranu z toho, že nesplnila finanční závazky, ta jeho z dopingu. Vše skončí u soudu.

KDO VLASTNĚ VYHRÁL DUEL REKOWSKÉHO S MCCALLEM?

Průšvihy umí vykouzlit také u našich severních sousedů. V únoru si přijel legendární Oliver McCall pro pomstu za zbitého syna Eliji. S Marcinem Rekowskim svedl parádní, tvrdou bitvu, po které byl vyhlášen za vítěze polský bijec. Ten byl v samotném souboji přece jen o fous lepší. Jenže všechno bylo jinak – dodatečně byl spíkr souboje opravený a z triumfu se mohl radovat McCall. Ke cti všech budiž, že se rychle domluvila odveta, ve které již jasně dominoval Polák přezdívaný „Rex".

PETER QUILLIN SE VZDAL TITULU MISTRA SVĚTA

Nejde tak ani o samotnému amerického boxera, jako o zákulisí. Právě Peter Quillin, poslední to přemožitel Lukáše Konečného doplatil na boj mocných a ukázal, že až na výjimky jsou boxeři hračkami manažerů. Dražbu na duel mezi ním a Mattem Korobjovem totiž vyhrála stáj Roc Nation Sports. Quillin si tak mohl přijít na téměř 1,5 milionů dolarů, přitom dosud bojoval maximálně o polovinu této gáže.

Jenže... Jeho manažer Al Haymon má dlouhodobé byznysové neshody s majitelem Roc Nation – raperem Jay-Z. A tak přikázal svému svěřenci duel odmítnout. Ten ač nerad – i dle hodně podivných tiskových prohlášení – tak musel učinit a kvůli tomu o svůj titul přišel. Korobjova pak na konci roku senzačně knockoutoval Ir Andy Lee. A Quillin? Po tom jako by se od léta slehla zem...

OSTUDNÉ VÝKONY RAHMANA A WILLIAMSE

Je to neustálý spor. Má sportovec končit na vrcholu, nebo až za ním, kdy už prostě na ty nejlepší nemá? Ať jste na jedné, či druhé straně, to co předvádějí bývalý mistr světa Hasim Rahman a přemožitel Mika Tysona – Danny Williams – je už daleko za hranou kvalitní výkonnosti. Prvně jmenovaný se zostudil na pyramidě u protinožců, když ve třech kolech nestačil na neznámého Australana Anthonyho Nansena. A Williams? Ten se ztrapňuje v průběhu celého roku. Nic proti Frantovi Kynkalovi, ale to přece jen není bijec, který byl měl Brita porazit. A nejde jen o něj...

PORTORICKÁ FRAŠKA OD WILDERA A GARCII

Měl to být svátek boxu v portorickém Bajamonu, místo toho se ale z celé show stala tak trošku fraška. Nejprve se svému kamarádovi Deontayi Wilderovi ochotně poroučel k zemi Malik Scott, který následně bez problémů vypráskal Alexe Leapaie, v hlavním vrcholu dvou portorických rodáků se pak neporažený talent Danny García dvanáct kol trápil s rváčem Mauriciem Herrerou. Nejen dle našeho webu mohl být za vítěze souboje klidně vyhlášen právě Herrera. Jenže...

JAK MŮŽE RINGOVÝ ZKAZIL SOUBOJ O ČESKÝ TITUL

Není třeba chodit kolem po špičkách. Byla to jednoznačně největší tuzemská ostuda. To, jakým způsobem dokázal zničit duel o titul mistra republiky ve váze do 75 kilogramů mezi Vítkem Králem a Vladimírem Lengálem ringový Richard Tomandl, zůstává rozum stát. Mnohé – a naprosto oprávněně – pak irituje také fakt, že celý případ kolem kontroverzního sudího, u kterého se rozhodně nejednalo o první přehmat, vyšuměl tak trochu do ztracena. Škoda!

NEČISTÝ DUEL BRANDONA RIOSE A DIEGA CHAVESE

Třikrát stál letos v ringu Diego Gabriel Chaves a dvakrát z toho byla slušná kontroverze. Na konci roku mu dle mnohých darovali bodoví remízu s Timothym Bradleym, v létě pak doplatil na nepřesnost ringového Vika Drakuliche i vlastní prasárny (stejně jako svého soupeře) v souboji s Brandonem Riosem.

Desetikolový duel, ve kterém po osmi dějství vedl těsně 2-1 na body, ukončil ringový jeho diskvalifikací po opakovaných úderech pod pás, hlavu dolů a údery loktem. Chaves se může na ringového zlobit sebevíc, může poukazovat na to, že nečistě bojoval i jeho soupeř, za diskvalifikaci si ale může sám. Se dvěma veřejnými napomenutími se prostě musí boxovat jinak...

(NE)SPORTOVNÍ GUILLERMO RIGONDEAUX

Těžký rok má za sebou Kubánec Guillermo Rigondeaux. Místo uznání jeho nesporných kvalit, se s ním promotér Bob Arum bez mrknutí oka rozloučil. A jako by frustraci „Šakala" s tím, jak neuctivě se k němu Arum (Top Rank) zachoval, odnesl Thajec Soda Kokietgym. V jejich červencovém souboji se zhruba po minutě a půl oba střetli hlavami a Kokietgym šel k zemi.

Je otázkou, zda Thajec celou příhodu přihrál, či nikoliv, na jeho hlavě žádné viditelné zranění nebylo, ringový Mark Nelson na jeho nářky nedal, Rigondeauxe (správně) ani nenapomínal. Oba bojovníky po pár vteřinách pustil opět do boje a Kubánec poté, co si se soupeřem sportovně plácl, rychlou kombinací poslal Kokietgyma do downu. Tentokrát čistě a definitivně. Byly to jeho poslední údery coby svěřence Aruma. Dá se tak říct, že ani jedna strana na toto partnerství nebude vzpomínat příliš v dobrém. Bohužel...

HLASUJTE V NAŠÍ ANKETĚ NÍŽE (můžete vícekrát se čtyřiadvacetihodinovými rozestupy)

{acepolls 70}

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze