Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ani Canelo proti Tyson vs. Jones nepůjde. Ramirez: Nechápu, že nechce Mexičany!

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. RamirezCanelo vs. RamirezNEW YORK – Očekávaný návrat mexické hvězdy Canela Alvareze (53-1-2, 36 KO) do zápasového rytmu se dle všeho odkládá. Mimo jiné také proto, že termín 12. září pro sebe uzmuly legendy – Mike Tyson a Roy Jones Jr.

Promotér Matchroom Boxing a poradce streamingové platformy DAZN – Eddie Hearn – má jasno. „12. září už není realistické pro zápas Canela Alvareze. Je to moc narychlo, abychom vše připravili. Potenciální soupeři se chystají, kdyby se něco změnilo, aby byli připraveni, ale moc tomu nevěřím, je to už jen šest týdnů,“ nechal se slyšet vlivný britský promotér, který organizaje aktuálně galavečery na své zahradě.

DALŠÍ NOVINYK Z RINGU:

Kteří jsou oni případní zvažovaní protivníci?

Britové Callum Smith a John Ryder, o kterých se mluví dlouhodobě, prvně jmenovaný údajně souhlasil s gáží 5 milionů dolarů, Američan Demetrius Andrade, toho času šampion WBO ve střední váze, a Dmitrij Bivol, držitel titulu WBA v polotěžké váze. Smith a Ryder se pohybují aktuálně ve váze super střední.

Nejreálnější byl skutečně duel s prvně jmenovaným, ovšem... „Furt tvrdí, že Canelo boxuje první týden v květnu, nebo druhý víkend v září, ale popravdě, teď to nikoho nezajímá. A hledáme pro něj možnosti souboje až do konce listopadu,“ připomněl Hearn, že mexická hvězda nejraději boxuje na národní svátky ve své zemi.

Ovšem i loni udělal výjimku, když si to s Rusem Sergejem Kovaljovem rozdal až na začátku listopadu.

Dalším problémem jsou finance. Mluví se o tom, že DAZN chce po Alvarezovi ústupky ze smlouvy, která mu garantuje 35 milionů dolarů za každý duel, jeho tým v čele s Oscarem de la Hoyou o tom ale nechce moc slyšet.

Canelo Alvarez čekáCanelo Alvarez čeká

„A to je problém. Oni zároveň chtějí nejvíce Smitha, protože vědí, že i co se týče pásů je králem super střední divize, že pokud by porazil jeho, byl by nezpochybnitelným vládcem této váhy. Jenže je to zároveň také nejdražší možná varianta,“ vysvětlil Hearn.

Do honu na Alvareze se v těchto dnech přidal i jeho krajan, aktuálně volný agent Gilberto Ramirez (40-0, 26 KO), bývalý to šampion WBO v super střední váze, který chce nově titul ve váze polotěžké, ve které ale zatím stihl jen jeden zápas, loni v dubnu proti Američanovi Tommymu Karpencymu.

„Chtěl bych s ním boxovat na Aztéckém stadionu v Mexico City, to by bylo něco. Nechápu, proč tvrdí, že nechce boxovat s Mexičany, vždyť tohle je zápas, kteří všichni chtějí vidět. Chci dát mexickému lidu velký duel, chci být jejich idolem, potkávat ty nejlepší šampiony,“ pronesl v jednom z rozhovorů stále teprve devětadvacetiletý levák přezdívaný „Zurdo“.

Ten by rád do tohoto střetu šel coby šampion polotěžké váhy, což ale bude složité. Aktuálně to vypadá, že v listopadu bude boxovat ve své vlasti na akci, kterou si zorganizuje sám, aby následně zkusil štěstí proti králi divize, Rusovi Arturovi Beterbijevovi. „To by byla také parádní záležitost. Budu čekat, zda se mi tato šance naskytne,“ řekl muž, který sebral pás WBO v super střední váze v roce 2016 stárnoucí německé legendě Arthurovi Abrahamovi.

Poté se ale vrátil ještě k Alvarezovi. „Nepochybuji o tom, že vítězím před 100 tisíci fanoušků v hledišti. Jsem mladší, silnější, vyšší, což by byla moje velká výhoda,“ dodal sebevědomě bijec, který měří 190 centimetrů a patří v super střední či polotěžké divizi mezi ty jednoznačně nejvyšší boxery.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze