Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Andy Ruiz Jr.: Odveta s Joshuou v Británii? OK, ale jedině za 50 milionů dolarů!

  • Napsal Antonín Vavrda

Andy Ruiz s mexickým presidentem / zdroj foto: Boxingscene.comAndy Ruiz s mexickým presidentem / zdroj foto: Boxingscene.comMEXIKO CITY – Mexický národní hrdina Andy Ruiz Jr. (33-1, 22 KO) je od úterý doma v zemi, kde se narodil a odkud pocházejí oba jeho rodiči, byť on většinu života strávil na druhé straně mexicko-amerických hranic. A kromě úžasného přijetí od svých krajanů si šampion WBA, IBF, WBO a IBO užíval také mediální povinnosti.

Na letišti vytáhl speciální pás „Snickers“, aby podpořil své oblíbené čokoládové tyčinky, jejichž momentálně nejznámějším světovým konzumentem je.

VÍCE K ZÁPASU JOSHUA VS. RUIZ:

Poté při setkání s novináři i fanoušky dostal další opasek, tentokrát od Mexické amatérské boxerské asociace. A aby toho nebylo málo, prezident největší středoamerické země mu daroval speciální bankovku.

Devětadvacetiletý Andy Ruiz Jr. jako kdyby se stále nemohl probrat ze snu, který 1. června přetavil v realitu. Po parádním výkonu a sedmikolovém triumfu nad „neporazitelným“ Britem Anthonym Joshuou se stal novým světovým šampionem těžké váhy. Prvním s mexickými kořeny.

Co na tom, že pro setkání s prezidentem Andrésem Manuelem Lópezem Obradorem musel pilovat základní španělské fráze, protože přece jen mu je už daleko bližší angličtina.

„Pořád je to trochu šílené. Neustále jsem v obklopení novinářů, pořád jsem se pořádně neviděl s vlastní rodinou. Ale nevadí mi to, jsem nadšený. Stal jsem se mistrem světa, napsal historii, takže těžko mohu být zklamaný,“ přiznal posléze v rozhovoru.

„Splnil se mi sen. Respektive jsem ho splnil otci i trenéru Mannymu Roblesovi, kteří oba předpovídali, že ho dokážu knockoutovat,“ vyprávěl dál. Nezapomněl se vrátit také k okamžiku, kdy byl poprvé v kariéře na podlaze ringu.

Stal se tak ve třetím kole. Jenže se dokázal postavit, při následném tlaku Joshuy dokázal skvěle zakontrovat a celý souboj dokonale zvrátit. „Když jsem byl na zadku, tak jsem si řekl 'Sakra, co se to děje?'. Byl jsem trošku v šoku. Ale cítil jsem se dobře, tak jsem vstal a prosil v duchu Boha, aby mi dal sílu a moc. Protože jsem věděl, že on bude chtít zápas ukončit. Když jsem ho pak trefil tím levým hákem, věděl jsem, že je vše jinak,“ usmíval se.

„Jak má tvrdý úder? Hele, asi dost, když mne poslal na zem... na druhou stranu, bylo to také trochu o štěstí. Ale takové šťastné údery často končí souboje, zvláště v těžké váze. Ale jsem bojovník, mám v sobě mexickou krev, která mne přiměla vstát a vyhrát tento duel,“ přidal ještě ke svému velkému triumfu.

Poté už ale také mluvil o budoucnosti, Joshua se totiž rozhodl aktivovat klauzuli o odvetě, takže oba týmy momentálně jednají o druhém setkání. A také o tom, aby federace v takovém případě ponechaly Ruizovi všechny pásy, což už minulost ukázala, že není vždy úplně snadné.

Andy Ruiz doma / zdroj foto: Boxingscene.comAndy Ruiz doma / zdroj foto: Boxingscene.com

„Myslím, že už od něj zaznělo, že bychom se měli utkat v listopadu, nebo prosinci. Nemám s tím problém, nechávám to na svém týmu. Já se budu připravovat, trénovat, snažit se zůstat zdravý, tak, abych opět mohl podat maximální výkon,“ pronesl směrem k plánované a očekávané odvetě, od kterého Brita mnozí zrazují.

„Jestli bude odveta podobná? Těžko říct, oba se učíme, oba se budeme chtít posunout a něco udělat jinak, překvapit soupeře. Myslím, že to bude asi trochu opatrnější, ale AJ není ten typ boxera, který utíká po ringu. A ve chvíli, kdy dojde na výměny, bude to pro mne snadná práce, mám rychlejší ruce a jsem odolnější,“ rozehrál už lehkou psychologickou hru.

Na závěr si ještě přisadil: „Rád bych, aby ten zápas byl v Mexiku nebo ve Spojených státech. Takže pokud oni chtějí duel ve Velké Británii, budou se muset snažit. Ať mi dají šek na 50 milionů dolarů a jsem ochotný tam za ním jet. Ale uvidíme, jak se nakonec oba týmy domluví.“

Jistě není jediný, kdo je zvědavý, jaké další kapitoly tento jejich společný příběh napíše...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze