Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Andy Ruiz Jr.: Jsem připravený na Joshuu! Holt se nebudu cpát, ale budu dál makat

  • Napsal Antonín Vavrda

Andy Ruiz Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comAndy Ruiz Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comLOS ANGELES – Nečekaným žolíkem ve hře o protivníka Anthonyho Joshuy (22-0, 21 KO) na 1. června do Madison Square Garden se po víkendu stal Američan Andy Ruiz Jr. (32-1, 21 KO). Žolíkem, který má velkou šanci shrábnout všechny trumfy.

Menší summery: Američan Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO) neprošel na konci dubna dokonce třemi dopingovými testy (jednou i na nechvalně proslulé EPO, které prostě a jednoduše nemůžete vzít bez vlastního vědomí), na což se přišlo minulý týden.

DALŠÍ NOVINKY K ANDYMU RUIZOVI:

„Big Baby“ místo slávy a minimálně 4,5 milionů dolarů sklidil obrovskou porci ostudy a už pár dní o něm nebylo slyšet.

Promotér galavečera Eddie Hearn zároveň začal intenzivně hledat náhradu.

Dlouho to vypadalo na Kubánce Luise Ortize (28-1, 24 KO), jenže ten se skrze svého manažera Jaye Jimeneze vysmál finančním podmínkám navrhované smlouvy (údajné smlouvy, protože jednou Jimenez mluvil o tom, že ji dostali, podruhé, že šlo jen o telefonickou nabídku).

A byť britský promotér tuto variantu stále nehází do koše, dle dobře informovaných zdrojů už je na stole smlouva s Američanem Michaelem Hunterem (16-1, 11 KO), který nedávno odešel právě pod křídla Hearnovy stáje Matchroom Boxing.

A který po porážce od Alexandra Usyka v roce 2017 odešel do těžké váhy, kde dokázal nejprve loni v říjnu zdolat před limitem Martina Bakoleho Ilungu, aby následně z pozice náhradníka knockoutoval Alexandra Ustinova. Ani v jednom případě rozhodně nebyl favoritem.

Jenže v noci na neděli v pěti kolech rozbil bývalý velký talent – Němce Alexandra Dimitrenka – další Američan (s mexickými kořeny) Andy Ruiz Jr. a najednou se dostal i on na nejužší Hearnův seznam. Kromě toho, že devětadvacetiletý „tlouštík“ vyzýval hned po zápase na střet dalšího podobně stavěného bijce Adama Kownackiho (19-0, 15 KO), tak je zajímavá skutečnost, že víkendový duel byl jeho premiérový v projektu Premier Boxing Champions (PBC).

A není tajemstvím, že PBC, potažmo Al Haymon, kteří stojí mimo jiné také za Deontayem Wilderem, a DAZN + Hearn nemají zrovna ty nejvstřícnější vztahy. Jenže...

„Jednáme a já doufám, že si mne vyberou. Měl jsem telefonát s Hearnem. Mluví s mým týmem, ale ještě není nic jasného,“ řekl pro FOX Sports talentovaný pořízek, který se nejspíše s Hearnem potká také osobně.

Britský promotér je totiž nyní právě v Kalifornii, kde Ruiz žije, kde propaguje galavečer s hlavním duelem Wisaksil Wangek vs. Juan Francisco Estrada II. ve slavném Forum v Inglewoodu. Právě po této akci se očekává, že bychom se měli dozvědět jméno soupeře Joshuy pro jeho očekávaný zámořský debut.

„Nepotřebuji pauza, jen prostě pojedu v tréninku dál. Měl jsem dlouhou přestávku nyní, pět týdnů pro mě není problém. Jen prostě nebudu jíst jako obvykle, ale zůstanu v kempu a budu na sobě dál pracovat,“ pousmál se Ruiz, který je pověstný svými váhovými výkyvy. „Můj otec mi vždycky dával Snickers po zápase, když jsem byl malý. Možná proto jsem tlouštík. Po Dimitrenkovi jsem si ji odpustil,“ pobavil následně reportéry velký sympaťák.

Ruiz vždy platil za velký talent. Byť nemá postavu atleta, má nesmírně šikovné a rychlé ruce, navíc i kvalitní pohyb těla a pohyb. A navíc je velmi odolný. Na druhou stranu se o něm říkalo, že nemá na velké zápasy psychiku, v minulosti z několika vycouval na poslední chvíli, čímž několikrát namíchl svého tehdejšího promotéra Boba Aruma.

Ten mu tak dal v roce 2016 nůž na krk a dotlačil ho střetu s taktéž neporaženým Josephem Parkerem z Nového Zélandu. Ve hře byl volný titul WBO v těžké váze a šance zapsat se do historie. Ruiz se mohl stát prvním profesionálním mistrem světa v těžké váze s mexickými kořeny, Parker se jím nakonec stal coby první boxer z Nového Zélandu. Dlužno dodat, že zápas byl nesmírně vyrovnaný a že dle mnohých měl vyhrát Ruiz.

Ten měl tehdy 116 kilogramů, naposledy proti Dimitrenkovi pak 119. Dle vlastních slov je ale schopen do případného střetu s Joshuou shodit. „Moje ideální váha je kolem 111 kilogramů. Budu mít dostatek svalů a budu rychlý. Pokud se mi to povede, není nikdo, kdo by mne mohl porazit,“ zakončil své povídání Ruiz.

Dostane šanci svá slova potvrdit už proti Joshuovi? Dle všeho bych měli být moudřejší nejpozději do konce tohoto víkendu.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze