Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Andy Ruiz Jr.: Joshua není dobrý boxer, maximálně může utíkat, ale nemůže mě zbít!

  • Napsal Antonín Vavrda

Andy Ruiz Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comAndy Ruiz Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comLOS ANGELES – Hodně sebevědomí nalilo červnové vítězství nad Anthonym Joshuou (22-1, 21 KO) do žil jeho přemožiteli Andymu Ruizovi Jr. (33-1, 22 KO). Ten jej názorně ukazuje během dohadů promotérů o odvetě o pásy WBA, WBO, IBF a IBO v těžké váze.

1. června šokoval Američan s mexickými kořeny Andy Ruiz většinu boxerského světa. A vlastně i toho neboxerského, když v sedmi kolech zničil do té doby jasného krále těžké váhy, Brita Anthonyho Joshuu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Už v té době bylo tak nějak jasno, že dojde na odvetu, která byla ve smlouvě. Ostrovní obr, olympijský vítěz z Londýna 2012, klauzuli po pár dnech skutečně aktivoval, a týmy obou bijců začaly jednat, jejich druhé setkání by se mělo uskutečnit nejspíše v listopadu.

Místo? To se nyní řeší také, Ruiz navštívil před pár dny svoji vlast a jeho manažeři scházejí kapitál na domácím trhu tak, aby dostali duel do největší středoamerické země. Pravděpodobnější ale je, že se oba střetnou buď znovu ve Spojených státech, nebo na britských ostrovech.

Dle komentářů samotného devětadvacetiletého „Mr. Snickers“ je ale prvnímu mexickému šampionovi těžké váhy celkem jedno, kde znovu soupeře porazí.

„Znám jeho chyby a sám mohu být ještě daleko lépe připravený,“ připomněl pro BBC skutečnost, že se stal náhradníkem za původně plánovaného Američana Jarrella Millera, který ale neprošel dopingovými testy a ze zápasu byl stažen. Ruiz jeho místo převzal pět týdnů před úvodním gongem a krátce po pětikolové demolici Němce Alexandra Dimitrenka.

„Jediné, co on může udělat jinak, je, že se bude více pohybovat, že bude přede mnou utíkat. Protože co se týče boxerských kvalit, tak není dobrý,“ rýpl si do rivala, který v amatérech vybojoval vedle olympijského zlata také stříbro ze světového šampionátu.

I přes tyto úspěchy je ale paradoxně méně zkušeným z obou. Jak v amatérském, tak profesionálním ringu absolvoval méně zápasů než Ruiz, navíc s boxem začínal v necelých devatenácti letech, zatímco jeho přemožitel v šesti. Podobně jako Brit Tyson Fury. „Boxuji celý život, na rozdíl od jiných současných šampionů, nebo bývalých šampionů,“ řekl před pár dny manchesterský rodák, který minulý čtvrtek navštívil Prahu, slova, jež předtím de facto v podobném znění zazněla i od Ruize.

„Lidé si mysleli, že budu jen boxovací pytel, soudili mne dle toho, jak vypadám. Mysleli si, že jsem moc velký a obézní. Nechci říkat vše, co chci do odvety změnit, nebo upravit, rozhodně přijdu s lepší vahou. A bude to sakra boj,“ zakončila své povídání současná jednička těžké váhy dle ratingu BoxRec.com.

„Mám pochybnosti o tom, aby se utkali hned znovu. Měl by si vzít delší čas, změnit některé věci, ale je to jeho rozhodnutí. Každopádně bude bojovat s chlapem, který tentokrát dostane více než pět týdnů na přípravu a který dokázal absorbovat nejlepší údery AJ, zatímco sám ví, že dokáže AJ poslat k zemi a otřást s ním,“ přidal pak pro rádio BBC svůj pohled na tento příběh britský promotér Frank Warren, který mimo jiné zastupuje Furyho.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze