Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Alvarez údajně podepsal smlouvu na odvetu s GGG. De la Hoya ale mírní nadšení

  • Napsal Antonín Vavrda

GGG vs. CaneloMEXICO CITY – Server BoxRec.com měl na pár hodin v pátek již jasno. Na mexický svátek Cinco de Mayo – v sobotu 5. května 2018 – si to v ringu znovu rozdají Gennadij „GGG“ Golovkin (37-0-1, 33 KO) a Saul „Canelo“ Alvarez (49-1-2, 34 KO). V odvetě za jejich zářijovou remízu budou ve hře opět tituly WBC, WBA a IBF ve střední váze. Jenže vše ještě není dotaženo do zdárného konce.

Podobně jako v případě dohody mezi Anthonym Joshuou a Josephem Parkerem také u duelu #CaneloGGG 2 není vše dotaženo do konce.

DALŠÍ INFORMACE KE #CANELOGGG:

„Canelo s odvetou souhlasil již před několika týdny, ale chyběly některé detaily pro uzavření dohody s týmem Golovkina. Od té chvíle jsme značně pokročili, pořád ale není vše dotaženo do konce,“ řekl ESPN Deportes Eric Gomez, předseda stáje Golden Boy Promotions, která zastupuje mexickou hvězdu.

A také kamarád prezidenta této stáje Oscara de la Hoyi, který následně na twitter nepsal: „Dohoda mezi oběma ještě není dotažená a ještě není ani blízko podpisu. Proto berte všechny zprávy s rezervou. Slibuji fanouškům, že dohodu uzavřeme ve chvíli, kdy bude Golovkin souhlasit s odvetou.“

Nepřímo tak naznačil, že míč je druhé straně stolu, tedy u kazašské mlátičky a jeho promotéra Toma Löfflera ze stáje K2 Promotions.

Zároveň je ale jasné, že by jeho přítel a podřízený (Gomez) těžko pustil do médií úplně falešnou zprávu. Obě strany sice mají na přípravu odvetu dostatek času, na druhou stranu chtějí mít co nejdříve jasno. Především Golovkin totiž není zvyklý mít mezi svými duely více jak půlroční přestávky.

Dva nezávislé zdroje ESPN Deportes pak prohlásily, že chybí k dosažení dohody skutečně málo, ovšem jedním z bodů jsou finance, což je vždy problém, který již v minulosti zhatily mnoho velkých a očekávaných soubojů.

„Soustředíme se na to, abychom vše dotáhli co nejrychleji. Co se týče případného završení trilogie, o tom nyní nejednáme, ani to není klíčový bod smlouvy. Nejdříve musíme stanovit podmínky pro druhý duel a pak můžeme řešit případný třetí,“ řekl pro americké novináře dále Gomez.

Ten každopádně věří, že vše nakonec klapne. „Víte, bude to další skvělý duel, na skvělém místě a v parádním termínu. Je pochopitelné, že jsou tu myšlenky na další rematch. Ale ve smlouvě tento bod zatím skutečně není,“ dodal Gomez pro Los Angeles Times. V Kalifornii totiž nyní chystá galavečer, na kterém se 27. ledna vrátí do ringu Argentinec Lucas Martin Matthysse (38-4, 35 KO).

Dočkají se fanoušci do startu tohoto gala oznámení jednoho z nejočekávanějším boxerských soubojů letošního roku?

Pokud ano, kromě termínu 5. května je téměř jisté, že by se uskutečnil stejně jako první setkání dvou elitních boxerů nejen střední váhy v Las Vegas.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze