Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ach, ten Clenbuterol! Alvarez byl pozitivně testován, odveta s GGG v ohrožení není

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo AlvarezLOS ANGELES – Mexická boxerská hvězda Saul „Canelo“ Alvarez (49-1-2, 34 KO) neprošla 17. a 20. února dopingovým testem na látku Clenbuterol. Dle všech indicií ale jeho očekávaná odveta s Kazachem Gennadijem Golovkinem (37-0-1, 33 KO) v ohrožení zatím není.

Co je to Clenbuterol? Je to látka, která pomáhá nárůstu svalové hmoty, při které dochází zároveň k úbytku tuků. Jenže je také velmi nebezpečná zdraví člověka. A také se do jeho těla může dostat z infikovaného hovězího masa. V Mexiku, Jižní Americe a také Španělsku často krmí v chovech dobytek anaboliky a zároveň nejsou výstupní kontroly při porážce tak tvrdé, jako například v Evropské unii.

DALŠÍ NOVINKY K DUELU #CANELOGGG:

Ostatně na tento fakt v minulosti do problémů španělského cyklistu Alberta Contadora, či boxerské Alvarezovy kolegy Franciska Vargase a Erika Moralese. Je třeba dodat, že zatímco je Golovkin již nyní ve svém kalifornském tréninkovém kempu, Alvarez se stále ještě připravuje doma ve své rodné Guadalajaře.

„Jsem sportovec, který respektuje sport a o to více mě toto překvapuje a obtěžuje, protože z mé strany nikdy k porušení pravidel nedošlo. Podstoupím všechny testy, které vyžadují, abych objasnil tuto trapnou skutečnost a věřím, že pravda na konci vyjde najevo,“ pronesl sám sedmadvacetiletý mexický talent.

Jeho slova potvrdil částečně také ředitel laboratoře s certifikací WADA (Světová antidopingová agentura) v Salt Lake City Daniel Eichner, dle kterého jsou hodnoty Alvareze přesně v té hladině, která by odpovídala, že se do jeho těla dostala látka z infikovaného hovězího masa. S tímto potvrzení ostatně šli zástupci Alvareze na jednání s promotérem Kazacha Tomem Löfflerem.

„Nebudeme současnou situaci komentovat, dokud nebudeme mít více informací do VADA (Nezávislá antidopingová agentura pro box a bojové sporty) a také od Golden Boy (zástupci Alvareze). Gennadij vždy trval na namátkových antidopingových kontrolách a se svým koučem Abelem Sanchezem nikdy nepochybovali o správnosti své cesty a přípravy. Gennadij vždy ctil čistotu sportu a rovné podmínky pro sebe i soupeře,“ poznamenal pro ESPN Löffler.

Vážení k prvnímu zápasu Canelo vs. GGGVážení k prvnímu zápasu Canelo vs. GGG

První zápas Canelo vs. GGGPrvní zápas Canelo vs. GGG

„Od zápasu proti Shanu Mosleymu testovali Canela vždy před každým duelem minimálně desetkrát, často i patnáctkrát a nikdy neměl jediný problém. Jsme si jistí, že se vše vysvětlí a bude všechno v pořádku,“ řekl k případu prezident Golden Boy Eric Gomez, který se svým svěřencem absolvoval minulý týden také první tiskovku a face to face obou rivalů před jejich odvetou naplánovanou na 5. května do T-Mobile Arena v Las Vegas.

Zda k ní skutečně dojde, či nikoliv, zda bude Alvarez nějak potrestán, to nejspíše rozhodne až B-vzorek. Všechny strany ale tak nějak očekávají, že i ten bude pozitivní. Ostatně, že si ve stáji mexického bijce toto uvědomují naznačuje také skutečnost, že bývalého neúspěšného vyzývatele Američana Floyda Mayweathera okamžitě povolali do jeho kempu ve Spojených státech, aby už případně k podobnému pochybení nedošlo.

„Necháme si poslat všechny podklady, sedneme si s oběma stranami a pak se rozhodneme, co bude dál s tímto zápasem. Zatím je všechno příliš čerstvé a otevřené,“ dodal na toto téma výkonný ředitel Nevadské sportovní komise Bob Bennett.

Zmíněné případy Erika Moralese (2012) a Franciska Vargase (2016) dávají fanouškům naději, že očekávaná odveta za remízu obou soků z loňského září se uskuteční. Jak Morales, tak Vargas nakonec své plánované souboje odboxovali. Ani jeden v nich ale nezvítězil – Morales s Garciou prohrál, Vargas se Salidem remizoval.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze