Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO+FOTO Nurmagomedov hledá Conora. Namajunasová potvrdila svoji nadvládu

  • Napsal Antonín Vavrda

Chabib Nurmagomedov / zdroj foto: MMAJunkieNEW YORK – V hodně vyhrocené atmosféře se uskutečnil v noci na neděli galavečer UFC 223 v brooklynské Barclays Center. Naštěstí pro celou ligu – Ir Conor McGregor se dorazit nepokusil a celá akce postupně vygradovala. Tak, jak to všichni chtějí a očekávají...

Celkem devět zápasů zbylo na galavečeru v Brooklynu. A minimálně poslední čtyři nabídly rozhodně hodně zajímavou podívanou.

Rus Zabit Magomedšaripov (16-1) ukázal, že je nejenom šikovným bojovníkem, ale že je také neskutečně odolný a jeho zápasy mohou bavit. Je tedy pravda, že k zábavnosti jeho bitvy v Barclays Center přispěl hodně soupeř – Američan Kyle „Crash“ Bochniak. Ten jako bych chtěl dokázat, že přezdívku nemá jen tak pro nic za nic.

I kdyby se jeho soupeř v sobotní brooklynské noci inspiroval předchozím řáděním McGregora, nejspíše by jej k zemi neposlal. Tady by nepomohlo hrazení, baseballová pálka, prostě nic...

Tak, či onak, sám sedmadvacetiletý rodák z dagestánské Machačkaly po zápase projevil přání na zápas s Yairem Rodriguezem, aktuální desítkou ratingu UFC v pérové váze. A jeho soupeř? „Byl to fakt hustý zápas. Nevyhrál jsem, ale myslím, že jsem získal řadu dalších příznivců. A za to všem děkuji,“ zaznělo od Bochniaka. Holt, někteří zápasníci skutečně bojují především pro fanoušky.

Chris Gruetzemacher vs. Joe Lauzon

Ashlee Evansová-Smithová vs. Bec Rawlingsová

Karolina Kowalkiewiczová vs. Felice Herringová

Zabit Magomedšaripov vs. Kyle Bochniak

Zabit Magomedšaripov vs. Kyle Bochniak

Parádní podívanou předvedli také Renato „Moicano“ Carneiro (12-1) a Calvin Kattar (18-3). V ní nakonec slavil prvně jmenovaný. Kdo bude jeho dalším protivníkem a jestli to třeba nakonec nebude Magomedšaripov, to ukáží až další týdny.

Poslední dva souboje celého galavečera pak už byly o tituly. Nejprve došlo na hodně očekávanou odvetu mezi Rose Namajunasovou (8-3) a Joannou Jedrzejczykovou (14-2). Když se obě dámy utkaly loni v listopadu poprvé, byla z toho prvotřídní senzace v podobě výhry prvně jmenované během 183 vteřin.

Také do odvety vstoupila lépe pětadvacetiletá Namajunasová, která byla přesnější a tvrdší, když si vždy šikovně počkala na útok své o pět let starší rivalky. A byť bývalá šampionka předvedla povedené třetí a především závěrečné páté kolo, bodoví měli jasno: 3x 49-46 zvítězila naturalizovaná Američanka s litevskými kořeny.

„Byla jsem prostě lepší. Čísla nelžou. A kondice také, ona byla po třetím kole zabitá, já bych klidně bojovala dalších deset kol,“ kroutila hlavou Polka, která tentokrát neměla problémy s vahou jako před prvním duelem a která trefila 145 úderů ze 356. Její soupeřka 105 ze 301. Zajímavé ale, že pokud se bavíme čistě o zásazích rukami, pak duel ovládla Namajunasová (85 ku 64).

Rose Namajunasová vs. Joanna Jedrzejczyková

Rose Namajunasová vs. Joanna Jedrzejczyková

Rose Namajunasová vs. Joanna Jedrzejczyková

Rose Namajunasová vs. Joanna Jedrzejczyková

Ta byla ve čtvrtek v autobuse, na který zaútočil Conor McGregor. Dle vlastních slov ji pak na hotelu utěšoval osobně sám Dana White. „Ano, přemýšlela jsem, zda do zápasu nastoupím, otřáslo to se mnou,“ přiznala na tiskovce po zápase šampionka nejnižší váhové ženské divize v UFC.

Nakonec nastoupila a mohla slavit. „Myslím, že jsem byla opět lepší a přesnější, byť jsem tentokrát musela trochu pozměnit taktiku. Má můj velký respekt, protože byla rozhodně lepší než minule. Jsem ale hrdá na svůj výkon,“ dodala Namajunasová s tím, že momentálně nepřemýšlí nad tím, s kým by se měla utkat příště.

To Rus Chabib Nurmagomedov (26-0), který stanul v hlavním duelu večera proti americkému náhradníkovi Alu Iaquintovi, o příštím duelu rozhodně přemýšlí. A hodně nahlas. „Kde je Conor McGregor?“ zaznělo z jeho úst po pětikolové výhře (2x 50-43 a 50-44) nad třicetiletým rodákem z New Yorku.

Byť mnozí čekali, že jej zdolá před limitem, devětadvacetiletý rodák ze stejného města jako kamarád Magomedšaripov ocenil sílu a kvalitu soupeře. „Je to skutečný bojovník. Newyorský gangster. Ne jako Conor, který se raději pere s autobusy,“ neodpustil si několikeré rýpnutí směrem k irskému bouřlivákovi, kterému sebral pás šampiona UFC v lehké váze. „Ano, nyní tu je jeden titul. Ten Chabibův,“ potvrdil jeho status i White.

Chabib Nurmagomedov vs. Al Iaquinta

Chabib Nurmagomedov vs. Al Iaquinta

Ten následně, jak už jsme ostatně informovali, úplně změnil své názory ohledně irského výtržníka a tak mohl ruský „Orel“ dál jet svoji: „Chceš se mnou Conore bojovat? Pošli mi místo a čas, budu tam. Řekl jsem ti, že než se utkáme, budu pokorný, ale to už nyní neplatí.“

Následně se už přece jen věnoval i radosti z tolik vytouženého pásu. „Celý můj tým je tady v USA (trénuje v San Jose v Kalifornii), ovšem bez mého otce. Všechno, co dělám, dělám díky němu. Má můj velký díky. Do zámoří jsem přišel v roce 2012, kdy se mi začal věnovat Javier Mendez. A kombinace jeho tréninků s tím, co mi dal otec, je naprosto fantastická,“ pronesl na tiskové konferenci.

Důkazem jeho slov pak budiž snímek na sociálních sítích, kde je vyfocený jeho táta vyfocený se synovým pásem. Bude se takto fotit také po dalším Nurmagomedově duelu? A bude to po zápas proti McGregorovi?

Chabib Nurmagomedov vs. Al Iaquinta

Chabib Nurmagomedov vs. Al Iaquinta

Chabib Nurmagomedov vs. Al Iaquinta

VIDEO CELÉHO ZÁPASU CHABIB NURMAGOMEDOV VS. AL IAQUINTA

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ROSE NAMAJUNASOVÁ VS. JOANA JEDRZEJCZYKOVÁ

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ZABIT MAGOMEDŠARIPOV VS. KYLE BOCHNIAK

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze