Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO UFC FN 146: ex-šampion Dos Santos zkrotil 'Bestii' a říká si o titulový střet

  • Napsal Martin Kopunec

Dos Santos vs. Lewis / zdroj foto: MMAjunkie.comDos Santos vs. Lewis / zdroj foto: MMAjunkie.comWICHITA – Jako na běžícím pásu servíruje prezident UFC Dana White fanouškům jeden galavečer za druhým. Ten sobotní, v kansaském městě Wichita, nabídl opět skvělou podívanou a pořádnou dávku knockoutů.

Skvělá akce, parádní duely. Přesto se na UFC Fight Night 146 vlastně čekalo především na hlavní chod. Ten obstarali obři jménem Derrick Lewis (21-7) a Junior Dos Santos (21-5).

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Od první vteřiny byla taktika obou jasná: Lewis – ostatně jako vždy – spoléhal na svůj granát, který dřímá v obou pažích, zatímco Brazilec vsadil na přesnost a rychlost. Během prvního kola nejprve došlo k pár high-kickům od těžkotonážního Lewise, poté k nešťastnému a spornému píchnutí do oka, a nakonec k tvrdé otočce na spodek od Santose, která víceméně souboj rozhodla.

Viditelně zraněný Lewis se sice pokoušel o divoké výpady, ale bolest byla evidentně silnější. Ve druhém kole tak po tvrdé kombinaci Dos Santos ukončil soupeřovo trápení, který se v tu chvíli už de facto odevzdal osudu.

„Derrick Lewis si často stěžuje. Pokaždé když dostane nějaký úder nebo cokoliv se mu stane, tak si začne stěžovat. Poukazoval na své oko, ale nic se mu nestalo, byl v pohodě. Na kameře šlo vidět, že mu nic není, nedávalo mi to smysl, ale v pohodě. Rozhodčí Herb Dean je ve svém oboru jednička, takže mu věřím. Ale nic se nestalo, a to jsem mu také řekl. Mmé ruce nebyly otevřené. Možná jen tak využívá možnosti k odpočinku,“ komentoval Dos Santos sobotní výkon svého rivala.

Dlužno dodat, že si podobné chování u „Černé Bestie“ všiml se svým trenérem už dříve, než se oba setkali v oktagonu tváří v tvář.

„Byla to skvělá zkušenost.” pokračoval bývalý šampion. „Věděl jsem, že má obrovskou sílu, ale snažil jsem se všemu vyhnout. Jeden úder mě sice nachytal, ale moc jsem to necítil. Můj cíl je zůstat aktivní. V květnu se mi má narodit dcera, tak se jí budu věnovat, ale myslím, že v srpnu bych mohl být zpět,” dokončil svoji pozápasovou zpověď Brazilec, který se momentálně veze na vlně tří výher, když porazil Ivanova, velký talent Tuivasu a nyní i Lewise.

Co s pětatřicetiletým bojovníkem, kterého všichni dávno odepisovali bude do budoucna? Sám Santos by se rád utkal s nebezpečným Kameruncem Francisem Ngannou, jejichž střet měl být ozdobou UFC galavečeru s pořadovým číslem 215. Tehdy měl ale Santos problémy s anti-dopingovou komisí a z duelu tak sešlo.

Na druhé straně poražený Derrick Lewis se poprvé ve své kariéře dostal do situace, kdy prohrál dva souboje v řadě a uvidí se, jak to ovlivní jeho psychiku i kariéru. Na jeho příštího soupeře možná nebudeme dlouho čekat vzhledem k faktu, že je od roku 2014, kdy vstoupil do UFC, jasně nejaktivnější těžkou vahou soutěže.

Teoreticky se nabízí odveta s Francisem Ngannou, či střet s výše zmiňovaným australským „ranařem“ Taiem Tuivasou. Oba totiž „zdobí“ poslední porážka od Dos Santose, a tak by jejich vzájemný střet dával celkem i smysl.

Z vítězství se na dalším turnaji pod hlavičkou UFC a ESPN radovali také Elizeu Zaleski Dos Santos a Nico Price (oba se dostali do naší top 10 knockoutů loňského roku). Prvně jmenovaný Brazilec v hlavním předzápase ukončil svého soupeře Curtise Millendera škrcením a připsal si sedmé vítezství v řadě.
Rodák z Floridy Price předvedl proti Timu Meansovi další nádherné KO, které si samo řeklo o další nominaci (nejen do naší ankety o knockout roku 2019) a přesvědčil tak nejen fanoušky, že je více než atraktivním bojovníkem. A to jak díky svému stylu, tak i vytrvalosti. Vysloužil si tak další bonus večera.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze