Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO UFC 235: Když se Woodley nepobere z 'Noční můry' a Covington zase provokuje

  • Napsal Martin Kopunec

Jones vs. Smith / zdroj foto: UFCJones vs. Smith / zdroj foto: UFCLAS VEGAS – To, co se slibovalo bylo naplněno. I když naprosto odlišným způsobem. Turnaj slavné UFC s pořadovým číslem 235 se opravdu zapíše do historie této organizace.

O obrovské překvapení se postaral první titulový souboj ve velterové váze mezi Tyronem Woodleym a Kamaru Usmanem.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

V divácky neatraktivní podívané dominoval nigerijský rodák Usman, který se tak stal vůbec prvním africkým šampionem v této prestižní organizaci. Celých pětadvacet minut nenechal svého soupeře vydechnout a zasypával jej jedním tvrdým úderem za druhým. Finální výsledek bodových byl 3x 50-44 což znamená, že Usman v jedné pětiminutovce zvítězil o rozdíl dvou bodů.

A to je proti šampionovi, jakým byl Woodley, opravdu oslňující výkon. Přičtěte k tomu ještě zranění nohy, kvůli které Nigerijec přezdívaný „Noční můra“ nemohl téměř chodit, a máme zde opravdu velký „problém“ pro celou divizi. Ostatně na řadě je jistý Colby Covington.

„Nemůžu se dočkat, až se uzdravím a budu na něj moc položit své ruce. Bude to zápas, který si opravdu užiju. Bude to brutální,“ komentoval nový šampion otázku ohledně jeho potencionálního souboje s Covingtonem, se kterým měl po turnaji v zákulisí dokonce menší potyčku.

„Celý týden jsem skoro nemohl chodit, problémy s nohou se stupňují a mám je už strašně dlouho. Svět ještě neviděl stoprocentního Kamaru Usmana. Nemůžu skoro vůbec kopat, ale až mě doktoři uzdraví, mají se ostatní na co těšit,” oznámil zápasník, který zároveň avizoval možnou delší pauzu.

„Vzdávám mu svůj respekt. Udělal jsem pro tuto organizaci dost a myslím že si zasloužím odvetu, i přes můj dnešní nepřesvědčivý výkon. Měl jsem opravdu divnou noc, cítil jsem se jako zhypnotizovaný, nedokázal jsem nijak útočit, nijak reagovat. Když jste na velkém pódiu, nesmíte mít špatný večer, ale já ho měl. Pokud budu muset nejdříve porazit Covingtona, tak proč ne, ale ze všeho nejvíc chci odvetu,“ řekl dnes již bývalý šampion Woodley, který se zažil opravdu divnou noc.

Kdo se nakonec o titul utká není jisté, ale volba provokatéra Covingtona, který se poněkud překvapivě v T-Mobile Arena objevil, se zdá jako správná, a to i přesto, že ten již několikrát s Usmanem odmítl bojovat. V možnost připadá i odveta, vzhledem k tomu, jak dominantním šampionem Woodley do sobotní noci byl.

V hlavním taháku večera se představil šampion polotěžké váhy Jon Jones a vyzývatel Anthony Smith, který před zápasem tvrdil, že společně s týmem mají plán, jak americký supertalent porazit.

Nestalo se.

Jones znovu a zase potvrdil, jak komplexním a dokonalým bojovníkem je. Svého rivala doslova rozebral a zničil v pěti dlouhých kolech. Na verdiktu bodových nic nezměnil ani trest rozhodčího Herba Deane, kterému sobotní noc vůbec nevyšla.

Jones totiž opět velmi kontroverzně použil koleno ve chvíli, kdy to nebylo úplně legální a Dean okamžitě pozastavil souboj, aby vše znovu shlédl na video záznamu a následně strhl obhájci titulu dva body. Dost možná se stalo v UFC vůbec poprvé, kdy rozhodčí strhl některému ze zápasníků hned dva body najednou. Dle všeho Dean ale Jonesovi sečetl více nečistých technik dohromady.

Každopádně na triumfu šampiona to nic nezměnilo, a tak Jones mohl slavit další vítězství. A zatímco divákům slíbil v tomto roce větší aktivitu, Smith se s prohrou jen těžko smiřoval.

„Není to muž, který by nešel porazit. Neodešel jsem z oktagonu s takovým tím pocitem, jako že je to ten nejlepší, kterého jsem kdy potkal. Nechci mu ale ubírat jeho velký večer. Udělal fenomenální práci, ale vím, že ho dokážu porazit,” rozpovídal se na tiskové konferenci po turnaji Smith, pro kterého šlo o druhou porážku z posledních pěti soubojů.

„Nemyslím si, že mě nějak rozebral. Zápas jsem si prohrál sám, nedokázal jsem se pořádně otevřít. Můj plán byl donutit Jonese jít proti mně do pořádného boje, ale to se nestalo. Nic z toho, co jsem trénoval, jsem nepředvedl. Tohle mě bude strašit dlouho, ale sednu si s mým týmem, rozebereme to a vrátíme se zpět do práce,” přidal.

Otázkou však zůstává, kdy by se Anthony Smith mohl vrátit zpět, či dokonce jestli dokonce dostane šanci se znovu utkat s Jonesem. Vzhledem k celkem nepřesvědčivému výkonu to moc nevypadá. Třicetiletý bojovník má ale ve všem jasno. „S Jonesem budu znovu bojovat. Je mi úplně jedno, koho budu muset porazit, ale vrátím se a porazím ho,“ ukončil své působení na UFC 235 větou, která jasně říká, že nic, než případné odveta ho nezajímá.

Jisté je pouze to, že o bezprostřední odvetu jistě nepůjde. Bez větších debat je na řadě vítěz pražského turnaje Thiago Santos, s čímž po tomto víkendu souhlasil i samotný Dana White.

O parádní bitvu se postarala také dvojice Jeremy Stephens a Zabit Magomedšaripov, kteří byli do boje poslání jako poslední před začátkem hlavní karty. Souboj, o který byli diváci na Nova Sport ochuzeni, předvedl vše, co se od něj očekávalo.

Ihned po jeho skončení, se svět rozdělil na dva tábory. Jedni hlasovali pro vítězství staršího a zkušenějšího z dvojice, Stephense, ti druzí viděli jasně zvítězit dagestánského bijce. Kde je pravda? Někde uprostřed.

Druhé kolo patřilo i díky jeho skvělé práci na zemi jasně Zabitovi. Ve třetím pak dominoval Američan, který tušil, že právě poslední dějství může rozhodnout, a svojí aktivitou jej bez debat strhl na svoji stranu.

Paradoxně tak rozhodla úvodní pětiminutovka, kterou připsali všichni tři rozhodčí na stranu Magomedšaripova. S jejich verdiktem ale nesouhlasil například i komentátor stanice Nova Sport Ondřej Novotný, který naopak viděl zvítězit sympatického a stylově extrémně zajímavého Stephense.

A zajímavá může být také budoucnost obou. Zabit si ihned po turnaji řekl o jméno z top trojky. A podobně zajímavé jméno si i přes prohru zaslouží také Jeremy Stephens.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze